Вслід за Ілоном Маском, який все ж таки купить Twitter, музикант Каньє Вест, також відомий як Ye, вирішив купити соціальну мережу Parler, яка позиціює себе як альтернативу Twitter та «платформу свободи слова». Про придбання Parler у пресрелізі сповістила компанія Parlement Technologies, яка володіє соцмережею. Як очікується, угода буде закрита пізніше цього року.

«У світі, де консервативні думки вважаються суперечливими, ми повинні переконатися, що у нас є право вільно висловлювати свою думку», – сказав Каньє Вест в заяві для преси.

Материнська компанія Parler, Parlement Technologies, повідомила, що придбання допоможе створити «незмінну екосистему, де вітаються всі голоси».

Акцент Parler на свободі слова зробив його одним з головних ресурсів для прихильників теорій змови. Платформу звинуватили в тому, що вона допомагала бунтівникам планувати та координувати штурм будівлі Капітолія, який відбувся 6 січня 2021 року. Після заворушень і Google, і Apple видалили Parler зі своїх магазинів застосунків. Apple послалася на «загрози насильства та незаконної діяльності» в Parler і заявила, що соціальна мережа «не вжила адекватних заходів для розв’язання проблеми поширення цих загроз для безпеки людей». Того ж місяця компанія Amazon також відмовила Parler у своєму вебхостингу.

Пізніше Parler був відновлений в обох магазинах застосунків після того, як погодився на більш ретельну модерацію публікацій. Його вебсайт знову з’явився в мережі в лютому 2021 року.

У пресрелізі про продаж Parlement Technologies зазначає, що компанія продовжить надавати «постійну технічну підтримку» і пропонувати хмарні сервіси через свою «інфраструктуру приватної хмари та центру обробки даних» після придбання.

У заяві для преси генеральний директор Parlement Technologies Джордж Фармер сказав, що ця угода «змінить світ і те, як світ думає про свободу слова».

Новина про придбання з’явилася трохи більше ніж через тиждень після того, як Каньє Вест був заблокований у своєму акаунті в Instagram, а потім у Twitter (в останньому – за публікацію антисемітського твіту).

Також варто зазначити, що у 2016 році у Каньє Веста був діагностований біполярний розлад і з того часу він відкрито говорив про свої проблеми з психічним здоров’ям.