Вже за два тижні відбудеться презентація Made by Google, під час якої компанія з Маунтін-Вью офіційно представить свою нову лінійку смартфонів Pixel 7. Нагадаю, зовнішній вигляд пристроїв ми побачили ще навесні — під час конференції Google I/O 2022. А ось технічні характеристики гаджетів поки тримаються в таємниці, тож доводиться дізнаватись їх завдяки різним витокам інформації.

Зокрема, в мережі з’явились результати бенчмарку Pixel 7 Pro, який ще й розкрив деякі характеристики чипсета Tensor G2. Це вже друге покоління процесора, який Google створює разом із Samsung. Перший Google Tensor, який дебютував у смартфонах Pixel 6/6 Pro, продемонстрував гарний старт, проте відчувалось, що чипсет все ж трохи позаду основних конкурентів. Тим цікавіше побачити, чи зміниться ситуація з Tensor G2.

Якщо вірити наявній інформації, в Tensor G2 використовується той же набір ядер, що і в першому поколінні чипа: два ядра Cortex-X1, два ядра Cortex-A76 і чотири ядра Cortex-A55. Однак частота роботи високопродуктивних ядер трохи підвищиться: на 100 МГц для Cortex-A76 (до 2.35 ГГц) і на 50 МГц для Cortex-X1 (до 2.85 ГГц). Також зазначається, що Tensor G2 буде побудований за 4 нм техпроцесом, що разом дасть приблизно 10% приріст потужності у порівнянні з попередником.

Цифри поки що не вражають, проте для Google не менш важливо покращити енергоефективність чипсета та роботу системи тепловідведення. Що, своєю чергою, матиме позитивний ефект на роботу пристроїв в цілому. До того ж очікується суттєвий апгрейд GPU – на зміну відеоприскорювачу Mali-G78 прийде Mali-G710. Це має дати 20% приріст потужності, на 20% покращити енергоефективність й на 35% – роботу технологій машинного навчання.

Тож, в цілому, не варто чекати кардинальних змін у смартфонах Pixel 7/7 Pro з точки зору чистої потужності. Можна розраховувати на трохи більшу автономність пристроїв та в цілому кращу їх оптимізацію й більш стабільну роботу.