Про те, що попередня консоль Microsoft поступалася своєму головному конкурентові, здогадувалися, мабуть, усі — проте наскільки саме, відомо не було. Річ у тім, що Microsoft припинила звітувати про продажі Xbox One ще на початку 2016-го фінансового року, натомість зосередившись на кількості передплатників сервісу Xbox Live.

Але зараз, завдяки уважності ресурсу GameLuster, нарешті стали відомі орієнтовні обсяги продажу консолі. За його інформацією, зараз у Бразилії триває резонансна справа, у ході якої Microsoft намагається захистити своє придбання Activision Blizzard від позову національного регулятора конкуренції. І останні судові документи від Microsoft підтверджують, що за весь час Xbox One було продано менше половини від тиражу PlayStation 4.

Sony наразі також вже не розкриває інформацію щодо проданих PS4, тому доводиться орієнтуватися на останнє відоме число станом на березень — 117,2 млн консолей. Таким чином, тираж Xbox One, згідно з інформацією самої Microsoft, не перевищив 58,4 млн. Цікаво, що аналітична компанія Ampere Analysis у 2020 році оцінювала кількість проданих Xbox One орієнтовно у 51 млн консолей — виходить, що її аналітика була досить точною.

До речі, тоді ж Ampere Analysis прогнозувала, що станом на кінець 2024 р. буде реалізовано 67,3 млн PS5 і 44,3 млн Xbox Series X|S — різниця також суттєва і все ще не на користь Microsoft, проте вже не настільки велика, як у попереднього покоління.