Зламати термінал Starlink за $25 – тепер ми знаємо, що це можливо. Леннерт Воутерс, дослідник безпеки в KU Leuven, створив хакерський пристрій, який може вивести термінал з ладу. Винахідник презентував свою розробку на конференції з безпеки Black Hat. Більш того, він хоче зробити її доступною для копіювання іншими, пише Wired. 

Щоб отримати доступ до тарілки Starlink, Воутерс створив модчіп, який можна приєднати до супутникової антени. Модчіп, або спеціальну плату, він зібрав з готових деталей, які загалом коштували $25. Пристрій можна використати для доступу до програмного забезпечення McFlatface та викликати з його допомогою збій, який відкриє раніше заблоковані частини системи Starlink. 

Повідомляється, що зараз Воутерс викладає свою розробку з відкритим кодом на GitHub. Раніше дослідник вже попереджав SpaceX про недоліки у захисті терміналів Starlink, і виробник відповів на це оновленням системи. Однак Воутерс стверджує, що єдиний спосіб уникнути атаки – створити нову версію основного чипа тарілки. 

Нагадаємо, що Starlink нажив немало ворогів під час розвитку проєкту. Зокрема, Китай погрожує створити зброю проти супутників, яка б фізично знищувала їх або зламувала програмне забезпечення.