У одній із середніх шкіл Сіднея обмежили використання гаджетів. При вході до навчального закладу учні мають вкладати смартфони у сумку з магнітним замком, відкрити який можна тільки спеціальним пристроєм. Через два місяці керівництво помітило, що кількість проблем з поведінкою значно зменшилась, зросла фізична активність, а діти почали більше спілкуватися одне з одним, пише The Sydney Morning Herald. 

«У класах фактично не було смартфонів, і це дозволило персоналу зосередитись на навчанні школярів. За вісім тижнів політики кількість поведінкових проблем, пов’язаних з смартфонами в школі, зменшилась на 90%», –  йдеться у повідомленні школи. 

Обмеження стосувалося школярів 7-10 класів. Вони можуть приносити смартфони для безпеки та зв’язку, однак не можуть ними користуватись під час навчального дня. Водночас учителі мають пристрій для розблокування сумок. Це дозволяє їм використовувати телефони як навчальний інструмент під час конкретного уроку.

Батьки здебільшого підтримали рішення шкільної адміністрації. Діти сприйняли його суперечливо, однак згодом звикли проводити час без смартфонів. Деякі учні вже не приносять телефон до школи – все, що у ньому є, може почекати, доки вони повернуться додому.

Директор школи зауважує, що гаджети заважають школярам навчатися та зосереджуватися в класі, а також гальмують їхній емоційний і соціальний інтелект. Використання смартфонів також напряму сприяло конфліктам між учнями. Зараз на перервах вони більше розмовляють один з одним. 

«На ігровому майданчику у нас більше немає школярів, які сидять біля стін із смартфонами та грають в онлайн-ігри», – говорить директор.