Український GameDev дещо відрізняється від іншої IT-індустрії. Тут часто працюють фахівці з меншим досвідом роботи (особливо у QA та Game Developers), більше людей залучено у продуктові, а не аутсорсингові компанії. До таких висновків прийшли у GameDev DOU, провівши опитування серед 787 фахівців у червні цього року. 

Серед інших знахідок дослідження – різниця в оплаті праці. Тестувальники у геймдеві заробляють помітно менше, ніж у всій індустрії. Маркетологи та HR отримують більше, а спеціалісти – так само. 

Хто працює у GameDev?

В опитуванні найбільше взяли участь розробники/Software Engineers (20%), QA (18%), Designers та Game Developers (по 17%). У галузі здебільшого працюють чоловіки – жінок виявилось 26%. Середній вік спеціаліста у геймдев – 28 років. 

41% GameDev-спеціалістів мають досвід роботи менш як трьох років. 23% працюють за спеціальністю понад п’ять років. Найбільш досвідченими виявились розробники. Найменш – тестувальники, РМ та Game developers. 

Хто працює в українському GameDev і скільки вони заробляють? Опитування DOU
Джерело: gamedev.dou.ua

Більш ніж половина геймдев-фахівців працювали у 1-2 компаніях за свою кар’єру. Найбільше робочих місць змінили розробники, які були у трьох і більше компаніях. Найменше – тестувальники та маркетологи. 

У продуктових компаніях у геймдеві майже працює вдвічі більше фахівців, ніж в середньому в ІТ (62% проти 35%). У аутсорсингових – майже вдвічі менше (27% проти 44%). Найбільше працівників оформлені як ФОПи (79%). У штаті офіційно оформлені нетехнічні працівники. 

Середні зарплати в українському GameDev

Медіанні зарплати розробників у геймдеві нижчі, ніж загалом в індустрії. У червні вони становили $3293 проти $3400 на загальному ринку. На різницю вплинули зарплати розробників – спеціалісти рівня Team / Tech Lead отримували в геймдеві $4750 проти $5200 у галузі. Різниця в оплаті інших тайтлів не настільки помітна, але теж не на користь GameDev.

Медіанна зарплата Game developers нижча, ніж у розробників у геймдеві – $2000 проти $3293. Частково це залежить від кількості досвідчени спеціалістів – серед Game developers їх менше. Крім того, середня зарплата Game developers рівня Middle та Senior нижча, ніж у SE в геймдеві: $2200 проти $2500 для Middle та $3500 проти $4825 для Senior.

QA-спеціалісти у геймдеві заробляють помітно менше від загального рівня у галузі – $1235 проти $2000. Медіанні зарплати дизайнерів майже не відрізняються, а-от HR / Recruiter в середньому заробляють більше. Вони отримують $1830 проти $1350. Серед інших спеціалізацій, до яких потрапило 20 анкет, різниці між геймдев і всією галуззю не виявилось.