Tesla позбулась майже 75% Bitcoin вартістю $936 мільйонів, які були у власності компанії. Про продаж стало відомо зі звіту виробника електромобілів за другий квартал. 

У презентації для акціонерів компанія пояснила, що «знецінення Bitcoin» негативно вплинуло на прибутковість у другому кварталі. За цей період  Tesla відзвітувала про $2,5 мільярди операційного доходу. 

Ринок миттєво відреагував на новину, ще більше знецінивши Bitcoin та інші криптовалюти. Bitcoin, яким у середу торгували за $24 000, за годину впав до $23 078,18, втративши 2,5% вартості. Ethereum, який має друге місце за ринковою капіталізацією, втратив 3% за годину після публікації звіту Tesla. 

Ілон Маск і Tesla мають складні стосунки з криптовалютами. У лютому 2021 компанія інвестувала у Bitcoin $1,5 мільярда. Тоді це позитивно вплинуло на криптовалюту – вона досягла історичного максимуму у $43 000. 

Вже у травні 2021 Маск змінив ставлення до Bitcoin. Він оголосив, що Tesla припиняє приймати його у якості оплати, посилаючись на шкоду майнінгу для навколишнього середовища. 

У звіті за перший квартал 2022 року Tesla вказала, що вірить у «довгостроковий потенціал цифрових активів Bitcoin». Проте вже тоді акціонерів попередили, що зміни цін впливають на його прибутковість.