OSINT-канал Ukraine Weapons Tracker розповсюдив у мережі відео, на якому показано ураження ворожого танку дуже незвичним снарядом. Ukraine Weapons Tracker вважає, що це німецький високоточний снаряд SMArt 155, але існує й думка, що це може бути французько-шведський 155 BONUS, тим більше, що принцип дії обох боєприпасів майже ідентичний.

SMArt 155 та 155 BONUS – це високоточні 155-мм касетні артилерійські снаряди для стрільби на великі відстані й ураження бронетехніки з верхньої півкулі. Кожен з них містить по два касетних бойових елемента, які відокремлюються на підльоті до цілі та падають зверху, уповільнюючись і стабілізуючись користуючись або невеличким парашутом (SMArt 155), або маленькими крилами-вінглетами (155 BONUS).

SMArt 155

Кожен з бойових елементів має незалежну систему наведення з міліметровим радаром та інфрачервоним сенсором, які сканують місцевість та порівнюють сигнатури об’єктів з базою даних ворожої техніки. Після захвату цілі бойові елементи знижуються та підриваються на відстані приблизно 20-50 м, формуючи високошвидкісне ударне ядро, яке саме і вражає ціль. Тобто при вдалому пострілі кожен зі снарядів SMArt 155 або 155 BONUS може знищити відразу два танки, ЗРК або САУ ворога.

На жаль по відео, яке надав Ukraine Weapons Tracker, не можна однозначно визначити які саме боєприпаси використали ЗСУ для знищення рашистів цього разу. Але що б це не було, виглядає гарно, тобто щиро дякуємо партнерам.