Вже важко згадати презентацію компанії Apple, на Ñкій не йшлоÑÑ Ð± про безпеку даних кориÑтувачів. Це один із пунктів, на Ñких ÐºÐ¾Ð¼Ð¿Ð°Ð½Ñ–Ñ Ð·Ð°Ð²Ð¶Ð´Ð¸ Ñтавить наголоÑ. Ðле, звіÑно, ідеальних речей не Ñ–Ñную, Ñ– приклад з компанією NSO Group та Ñ—Ñ— творіннÑм Pegasus, завдÑки Ñким вÑе ж можна зламати захиÑÑ‚ iPhone, Apple дуже не подобаєтьÑÑ. Гучних випадків викориÑÑ‚Ð°Ð½Ð½Ñ ÑˆÐ¿Ð¸Ð³ÑƒÐ½Ñького ПЗ вже виÑтачає.

З наÑтупними верÑÑ–Ñми операційних ÑиÑтем, приÑтрої Apple отримають Lockdown Mode. Це оÑобливий режим викориÑÑ‚Ð°Ð½Ð½Ñ Ñмартфона, планшета та комп’ютера, Ñкий має вберегти кориÑтувача від зламу, Ñкщо Ñ” підвищений ризик. Він наврÑд знадобитьÑÑ Ð·Ð²Ð¸Ñ‡Ð°Ð¹Ð½Ð¸Ð¼ кориÑтувачам, але може Ñтати у нагоді політикам, активіÑтам, публічним оÑобам тощо.

«Хоча переважна більшіÑÑ‚ÑŒ кориÑтувачів ніколи не Ñтануть жертвами цілеÑпрÑмованих кібератак, ми невпинно працюватимемо над захиÑтом невеликої кількоÑÑ‚Ñ– кориÑтувачів, Ñкі ними Ñ”. Це включає Ð¿Ñ€Ð¾Ð´Ð¾Ð²Ð¶ÐµÐ½Ð½Ñ Ñ€Ð¾Ð·Ñ€Ð¾Ð±ÐºÐ¸ заÑобів захиÑту Ñпеціально Ð´Ð»Ñ Ñ†Ð¸Ñ… кориÑтувачів, а також підтримку доÑлідників Ñ– організацій у вÑьому Ñвіті, Ñкі виконують критично важливу роботу з Ð²Ð¸ÐºÑ€Ð¸Ñ‚Ñ‚Ñ ÐºÐ¾Ð¼Ð¿Ð°Ð½Ñ–Ð¹-найманців, Ñкі Ñтворюють ці цифрові атаки» — коментує керівник відділу безпеки та архітектури Apple Іван КрÑтіч (Ivan Krstić).

Ðктивувавши Lockdown Mode, кориÑтувач значно обмежитьÑÑ Ñƒ функціÑÑ…, завдÑки Ñким підвищуютьÑÑ Ñ€Ð¸Ð·Ð¸ÐºÐ¸ зламів приÑтрою. Тобто Ñмартфон заблокує багато типів вкладених файлів, відключає попередній переглÑд вебÑторінок, відмовлÑєтьÑÑ Ð²Ñ–Ð´ підтримки вразливих технологій браузера, не прийматиме виклики в FaceTime від невідомих контактів, відключатиме дротове Ð·â€™Ñ”Ð´Ð½Ð°Ð½Ð½Ñ Ð· мережею та підключеними приÑтроÑми, коли комп’ютер вимкнено та відключає можливіÑÑ‚ÑŒ Ð´Ð¾Ð´Ð°Ð²Ð°Ð½Ð½Ñ ÐºÐ¾Ð½Ñ„Ñ–Ð³ÑƒÑ€Ð°Ñ†Ñ–Ð¹Ð½Ð¸Ñ… профілів чи зареєÑтруватиÑÑ Ð² Ñлужбі ÐºÐµÑ€ÑƒÐ²Ð°Ð½Ð½Ñ Ð¼Ð¾Ð±Ñ–Ð»ÑŒÐ½Ð¸Ð¼Ð¸ приÑтроÑми.

Apple iOS 16, iPadOS 16 та macOS Ventura отримають Lockdown Mode — «екстремальний» захист від кібератак та шпигунського ПЗ

Таким чином приÑтрій убезпечує дані кориÑтувача від Ñторонніх «очей та рук». Сама Apple називає мод «екÑтремальним» та вже дає змогу випробувати його в третій беті iOS 16.

Ðа додачу до цього, Apple має програму винагороди за знайдені вразливоÑÑ‚Ñ– в ÑиÑтемі. Ðаразі ÐºÐ¾Ð¼Ð¿Ð°Ð½Ñ–Ñ Ð¿Ñ€Ð¾Ð¿Ð¾Ð½ÑƒÑ” до $2 млн за знахідку таких «дірок» в безпеці Lockdown Mode. За Ñ—Ñ— Ñловами, це найбільша винагорода в індуÑтрії.