Генштаб ЗСУ спільно з Мінцифри та платформою UNITED 24 збирають армію дронів. На першому етапі планують придбати 200 безпілотників для розвідки. Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. 

«Ми сформували системне бачення, щоб всю лінію фронту шириною близько 2470 км закрити дронами. Вони дозволять моніторити дії ворога, змінювати військові стратегії і в подальшому зберегти якомога більше життів військових», – говорить міністр. 

Для початку планують закупити 200 дронів, які можуть літати до 24 годин на відстань 160 км і при цьому залишатися майже непомітними для ворога. На дрони вже відкрито збір коштів на платформі UNITED24. 

Долучитися можна двома способами:

  1. Зробити донат за посиланням на платформі UNITED24. Кошти надійдуть на рахунок Міністерства оборони. 
  2. Віддати свій дрон ЗСУ. Для цього його слід принести до відділення Нової пошти і сказати, що дрон передається на потреби ЗСУ «Армія дронів». Працівники направлять дрон за призначенням.

За словами Федорова, комплексна програма з UNITED24 дозволить не лише закуповувати дрони, а й ремонтувати їх, оперативно замінювати, а також проводити навчання пілотів. 

До збору коштів вже долучились Олег Гороховський та Monobank. Разом із клієнтами за кілька днів вони зібрали понад 64 млн гривень. Цих коштів вистачить на два безпілотних авіаційних комплекси Warmate.