Європарламент і Рада ЄС попередньо домовились, що будуть змушувати постачальників криптовалюти надавати ідентифікаційну інформацію про всі перекази цифрових активів. Рішення прийняли попри спротив криптоіндустрії. Про це повідомляє Bloomberg.

Так зване регулювання переказу коштів має посилити боротьбу з відмиванням грошей. Воно гарантує відстеження переказів у криптовалюті та блокування підозрілих транзакцій.

Угода означає, що біржі повинні отримувати інформацію та персональні дані про всі криптовалютні перекази, незалежно від їх розміру, і надавати цю інформацію органам влади за запитом. Відповідальність також поширюється на так звані безсерверні гаманці, якими не керує ліцензована біржа чи постачальник послуг, під час переказів на суму понад €1000.

У квітні понад 40 криптокомпаній надіслали листа міністрам фінансів ЄС, протестуючи проти нових правил. Вони заявили, що це порушує конфіденційність і безпеку користувачів. Серед підписантів були такі біржі, як Coinbase та провайдери ETP Coinshares International і Valor. 

Сьогодні Європарламент, Рада ЄС та Єврокомісія проведуть останній раунд переговорів щодо регулювання ринків криптовалютних активів, щоб вирішити будь-які останні суперечності.

Нагадаємо, нещодавно президентка Європейського центрального банку Крістін Лагард заявила, що криптовалюти «засновані ні на чому». Їх треба регулювати, щоб утримати людей від спекуляції.