Концепт-кар компанії Mercedes-Benz продовжують випробовувати в реальних умовах, де він не так давно зміг проїхатиÑÑ Ñ‡Ð¾Ñ‚Ð¸Ñ€Ð¼Ð° країнами Європи на одному зарÑді, подолавши при цьому 1000 км (>620 миль). Це, звіÑно, вÑе ще фантаÑтична цифра Ð´Ð»Ñ Ð±Ñ–Ð»ÑŒÑˆÐ¾ÑÑ‚Ñ– звичайних та навіть люкÑових електрокарів, але ÑпоÑтерігати за розвитком можливоÑтей «електричок» вÑе одно цікаво.

ПередоÑтанній екÑперимент мав на меті Ð¿Ð¾Ð´Ð¾Ð»Ð°Ð½Ð½Ñ Ñаме зазначеної відÑтані. Ðле на момент Ð·Ð°Ð²ÐµÑ€ÑˆÐµÐ½Ð½Ñ Ð¿Ð¾Ð´Ð¾Ñ€Ð¾Ð¶Ñ– залишок енергії Ñклав 15%. Тож Ð²Ð¸Ð¿Ñ€Ð¾Ð±ÑƒÐ²Ð°Ð½Ð½Ñ Ð½Ð° цьому не зупинилиÑÑ.

Минулого Ñ‚Ð¸Ð¶Ð½Ñ EQXX знову вирушив «на прогулÑнку». Це була поїздка зі Штутгарта (Ðімеччина) до СільверÑтоуна (Велика БританіÑ). Тут концепту потрібно було проїхати трохи більш Ñк 1200 км (747 миль), що, влаÑно, йому вдалоÑÑ. До того ж зазначаєтьÑÑ, що під Ñ‡Ð°Ñ Ð¿Ð¾Ð´Ð¾Ñ€Ð¾Ð¶Ñ– триваліÑÑ‚ÑŽ 14 з половиною годин, 8 з них водій провів з увімкненим кондиціонером.

Mercedes-Benz Vision EQXX продовжує бити рекорди відстані пробігу на одному заряді батареї

Це Ñильний показник, адже значно перевищує можливоÑÑ‚Ñ– Ñерійних люкÑових моделей конкурентів від Tesla (600 км/375 миль) та Lucid (830 км/520 миль). Ðле Vision EQXX при цьому вÑе одно залишаєтьÑÑ ÐºÐ¾Ð½Ñ†ÐµÐ¿Ñ‚-каром, в той чаÑ, Ñк Ñерійний електричний Ñедан компанії — EQS — програє конкурентам з запаÑом ходу у 560 км/350 миль.

Проте не визнавати доÑÑÐ³Ð½ÐµÐ½Ð½Ñ ÐºÐ¾Ð¼Ð¿Ð°Ð½Ñ–Ñ— важко. Хоча й не факт, що багатьом людÑм взагалі потрібно здійÑнювати такі довгі подорожі без зупинок, було б приємно знати, що автівка має наÑтільки великий Ð·Ð°Ð¿Ð°Ñ Ñ…Ð¾Ð´Ñƒ. Це значно зменшило б зайві Ñ…Ð²Ð¸Ð»ÑŽÐ²Ð°Ð½Ð½Ñ Ñ‡ÐµÑ€ÐµÐ· залишки зарÑду батареї під Ñ‡Ð°Ñ Ð´Ð¾Ð²Ð³Ð¸Ñ… автомобільних подорожей.