У разі затвердження цього рішення держсекретарем США Ентоні Блінкеним, Росія виявиться 5-ою країною-терористом у списку Держдепартаменту, разом з Кубою, КНДР, Іраном і Сирією. Про це пише «Голос Америки».

Крім іншого сенатори проголосували за резолюцію, яка засуджує використання голоду як зброї у війні та визнає вплив конфлікту в Україні на глобальну продовольчу безпеку.

«Поки що, це лише резолюція підтримана комітетом. Остаточне рішення має прийняти адміністрація президента. Це резолюція комітету, яка закликає адміністрацію, але не є фактичним визнанням Росії, як держави-спонсора тероризму», – пояснює Кріс Кунс, сенатор-демократ від штату Делавер.

Водночас за словами співголови комітету із міжнародних відносин, сенатора-республіканця Джеймса Ріша, ця резолюція має отримати потужну підтримку під час голосування в Сенаті, що може вплинути на рішення держсекратаря Блінкена.

«Якщо Сполучені Штати визнають країну спонсором тероризму, це потягне за собою багато наслідків. Наочний приклад – Іран. Немає сумніву, що Росія на чолі з Володимиром Путіним є державою-спонсором тероризму. Акт, який він здійснив, віддавши наказ про наступ на Україну, був терористичним актом. Він військовий злочинець, і він несе відповідальність за кожен злочин, скоєний від його імені, кожен акт знищення, кожен акт вбивства, усе, що було скоєно в Україні, на його відповідальності. Він військовий злочинець. І нам потрібно дати потужний сигнал світу – як ми ставимося до жахливих речей, які він вчиняє», – заявив Джеймс Ріш, сенатор-республіканець від штату Айдахо.

Що ж, чекаємо рішення Ентоні Блінкена, тобто рішення президента США Джо Байдена, яке він транслюватиме через держсекратаря Блінкена. Хоча, чесно кажучи, є певні сумніви, що Джо Байден наважиться заганяти Путлера в зовсім вже глухий кут.