Reality Labs від Meta показали нові прототипи VR-гарнітур, які наближають нас до гіперреалістичної графіки. Новинки ще далекі від комерційного ринку, однак дизайни під назвами Butterscotch, Starburst, Holocake 2, and Mirror Lake дозволяють краще уявити собі гарнітуру, яка прийде на заміну поточному Quest 2, повідомляє The Verge. 

Прототипи показали на віртуальному круглому столі за участі Марка Цукерберга та провідного науковця Reality Labs Майкла Абраша. Зустріч присвятили тому, що у Meta називають «машини часу» – громіздким пристроям, призначеним для тестування однієї функції, як-от надяскраве підсвічування або екран з надвисокою роздільною здатністю. 

«Гадаю, ми саме зараз робимо великий крок назустріч реалізму. Не думаю, що пройде багато часу, поки ми зможемо створювати сцени з ідеальною точністю. Дисплейні технології – не єдина невирішена частина цієї головоломки, однак це галузь, де інтенсивні дослідження VR-обладнання від Meta дають нам перевагу», – говорить Цукерберг.  

 

VR-гарнітуру високого класу під назвою Project Cambria у Meta планують випустити вже цього року. Однак компанія розробляє дві лінійки гарнітур: одну, яка залишиться дешевою та орієнтованою на споживача, як сьогоднішня Quest 2, і одну з найновішими технологіями, націлену на ринок «професійного рівня».

Прототипи, про які розповідає Цукерберг, показують досягнення компанії у цій галузі. 

Butterscotch – спроба створити дисплей, за якістю наближений до сітківки ока. Щось подібне вже можна знайти у висококласних гарнітурах на кшталт Varjo. Дизайн Butterscotch навіть не схожий на комерційний і в ньому розробники були змушені зменшити приблизно вполовину 110-градусне поле зору Quest 2. Однак роздільна здатність дисплея у прототипі у 2,5 раза вища за Quest 2, в якого роздільність 1832 x 1920 точок на кожне око. За словами Цукерберга, це пропонує по 55 пікселів на градус поля зору і дозволяє читати усі рядки з таблички для перевірки зору. 

Starburst виглядає монструозно, однак тестує так само вражаюче оновлення. У громіздкому пристрої використовують потужну лампу, що дозволяє досягти HDR-освітлення з яскравістю у 20 000 ніт. 

У Meta показали нові прототипи VR-гарнітур – різні дизайни для тестування різних можливостей
Starburst

Half Dome може зміщувати фокальні площини залежно від того, куди дивиться користувач. Це допоможе створити більш переконливу і фізично комфортну ілюзію глибини у віртуальній реальності.

Holocake 2 рухається у протилежному напрямку, досліджуючи можливість зробити гарнітури легшими та тоншими. Це наступник дизайну 2020 року, побудованого на голографічній оптиці – технології заломлення світла, що дозволяє майже пласкій панелі замінювати товсті лінзи. У результаті гарнітура зможе бути тонкою, як сонячні окуляри. Однак Meta все ще працює над джерелом світла для неї – найімовірніше, лазером. 

У Meta показали нові прототипи VR-гарнітур – різні дизайни для тестування різних можливостей

Mirror Lake не був фізично створений, як попередні прототипи. Його дизайн скоріше нагадує лижні окуляри, аніж гарнітуру Quest. Планується, що Mirror Lake об’єднає в собі тонку оптику від Holocake 2, HDR-можливості від Starburst та роздільну здатність від Butterscotch. За словами Абраша, прототип показує, як подібні системи будуть виглядати в майбутньому. 

Також Mirror Lake матиме зовнішній дисплей, який проєктуватиме очі користувача, зменшуючи відчуття фізичної відокремленості для людей поза гарнітурою. Цю функцію Meta показала у прототипі ще минулого року. 

Очевидно, що Марк Цукерберг робить велику ставку на розвиток віртуальної реальності та компанія послідовно робить кроки вперед на цьому шляху.