Компанія IKEA оголосила про плани випустити програвач вінілових платівок як частину своєї нової колекції Obergränsad цієї осені. Програвач був розроблений у співпраці з групою електронної музики Swedish House Mafia. Разом з ним, шведський меблевий гігант також анонсував крісло та письмовий стіл як частину колекції.

Технічно це не перший пристрій для відтворення платівок, який анонсує IKEA. Ще у 2018 році компанія оголосила про програвач, виготовлений у співпраці з Teenage Engineering, який сподівався випустити наступного року. Але згідно зі сторінкою підтримки Teenage Engineering, він так і не потрапив до остаточної колекції.

Інженер Ikea Кармен Стойческу натякає на цю попередню спробу в інтерв’ю про новий програвач на сайті IKEA. «Коли до мене прийшло запитання, я просто сказала: «Ми насправді намагалися зробити програвач раніше, чи могли б ми використати того самого постачальника?», — каже вона. Тому можна зробити висновок, що характеристики нової моделі будуть не надто сильно відрізнятися від попередньої спроби IKEA.

Це дає кілька підказок щодо функціональних можливостей програвача, скоріше за все, він має вбудований передпідсилювач, живиться через USB і використовує змінний картридж і голку. У пресреліз IKEA також зазначає, що плеєр буде працювати зі її динаміком Eneby Bluetooth, хоча і через дротове з’єднання. В іншому випадку технічні деталі мізерні. Неясно, чи має програвач вбудовані динаміки, чи він обмежений дротовим виводом.

IKEA випустить програвач вінілових платівок в колекції Obergränsad
Eneby Bluetooth

Програвач платівок від IKEA буде доступний цієї осені разом із понад 20 іншими продуктами, які складають колекцію Obergränsad.