На відміну від звичайних сигарет, в Україні не було заборони на вживання їхніх електронних версій у громадських місцях. Відповідний закон був ухвалений ще минулого року, але деякі його норми набирають чинності тільки цього року. Вони фактично прирівнюють електронні сигарети та пристрої для нагрівання тютюну до так званих «традиційних» цигарок.

З 11 липня електронні сигарети не можна буде використовувати у громадських місцях. Зокрема у приміщенні та поруч із закладами охорони здоров’я, спортивними та навчальними закладами, біля та всередині закладів громадського харчування, також у закладах культурного призначення (до прикладу, кінотеатрах і театрах).

Заборона також стосується приміщень органів державної влади, гуртожитків, аеропортів (крім спеціально відведених місць), дитячих майданчиків, вокзалів та автостанцій, зупинок громадського транспорту. Не можна також буде курити електронні пристрої для нагрівання тютюну у ліфтах, підземних переходах, громадському транспорті та таксі.

Для позначки такої заборони у вказаних місцях має бути розміщений відповідний знак із наступним змістом: «Куріння, вживання, використання тютюнових виробів, електронних сигарет, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння, кальянів заборонено!»

Якщо з 11 липня ви станете свідком такого правопорушення, то можете лишати скаргу у відповідному закладі, звертатися до поліції та Держпродспоживслужби. За порушення власникам ресторанного господарства та суб’єктам господарювання може загрожувати штраф.

Варто нагадати, що відповідний закон був прийнятий в першу чергу через смертельні наслідки епідемії тютюнопаління в усьому світі та в Україні. Так, щорічно від хвороб, спричинених вживанням тютюну, гине 85 тисяч українців. Окрім того, за даними ВООЗ, близько 20% підлітків 13-15 років курять е-цигарки. Також відомо, що більшість неповнолітніх курців (80%) розпочинали таку згубну звичку з вживання пристроїв для нагрівання тютюну.