Україна використовує програмне забезпечення для розпізнавання облич від Clearview AI для ідентифікації тіл рашистських солдатів, вбитих у боях, а також для виявлення їхніх сімей, щоб повідомити про смерть родича, повідомив Reuters віцепрем’єр та очільник Мінцифри Михайло Федоров.

Цього місяця Міністерство оборони України почало використовувати технологію Clearview AI, нью-йоркського постачальника розпізнавання облич, яка здатна знаходити в інтернеті зображення із заданими обличчями. Проте спочатку було не зовсім зрозуміло, як технологія буде використовуватися.

Михайло Федоров, повідомив що Україна використовувала програмне забезпечення Clearview AI для пошуку акаунтів у соціальних мережах загиблих російських солдатів. Таким чином владі вдається надсилати повідомлення родичам, щоб ті нарешті забрали рештки.

«З ввічливості до матерів тих солдат, ми поширюємо цю інформацію в соцмережах, щоб принаймні повідомити родинам, що вони втратили своїх синів, а потім дати їм можливість забрати їхні тіла», – сказав Федоров.

Очільник Мінцифри відмовився уточнити кількість тіл, ідентифікованих за допомогою розпізнавання облич, але сказав, що відсоток впізнаних родичами осіб був «високим».