Український супутник оптико-електронного спостереження Землі «Січ-2-1» («Січ-2-30»), який три тижні тому перейшов у енергозберігальний режим, начебто подає ознаки життя. На це звернув увагу депутат Роман Грищук.
«У День єднання з’явились обнадійливі новини!У базі даних Космічних військ США стала відображатись інформація про ідентифікацію нашого супутника!
Це означає, що відбувся сталий зв'язок (або їх серія) з супутником, завдяки багатоденним зусиллям фахівців Національного центру управління та випробувань космічних засобів (з чим їх і вітаємо!), внаслідок чого вдалось визначити його як один з космічних об'єктів, який до цього мав тільки умовну назву.
У каталозі – це космічний об'єкт 51030 з попередньою назвою «Object AY».
Наразі вже відображається на візуалізації як «Sich-2-30» («Sich-2-1»)!
Таким чином, продовжуються льотно-конструкторські випробування супутника дистанційного зондування Землі «Січ-2-30» («Січ-2-1»), які мають завершитись у середині березня.
Космос завжди дається нелегко, але поступово, через серію невдач та успіхів, космічний простір все ж таки підкоряється!
Разом до перемоги!» – написав народний обранець на своїй сторінці у Facebook.
На жаль, підтвердження цього факту як з боку КБ «Південне», так і з боку Державного космічного агентства України, поки що нема. Єдиний запис, на Facebook-сторінці КБ «Південне», що стосується «Січ-2-1» («Січ-2-30») датується 4 лютим 2022 р. У ньому дається пояснення щодо спекуляцій навколо вартості розробки та запуску супутника.
Тож, сподіваємось на краще, але чекаємо на офіційне підтвердження.