SoftBank Group підтвердила інформацію про вихід NVIDIA з угоди, оголосивши про плани первинного публічного розміщення акцій Arm протягом фінансового року, що закінчиться 31 березня 2023 року.

У заяві Arm сказано, що генеральний директор Саймон Сегарс залишає свою посаду, що набуває чинності негайно. Посаду займає Рене Хаас, президент групи IP компанії та колишній віцепрезидент NVIDIA. Як повідомляє видання Financial Times, яке вперше повідомила про розірвання угоди, причиною цього стали як значні занепокоєння з боку регуляторів, так і з боку кількох поточних клієнтів Arm.

Хоча компанія не виробляє процесори та навіть не проєктує цілі мікросхеми, ядра Arm широко використовуються у всьому, від смартфонів до автомобілів і мережевого обладнання. NVIDIA, яка входить до числа компаній, що продає чипи на основі проєктів Arm, пообіцяла зберегти відкриту модель ліцензування британської компанії, але цього було недостатньо, щоб похитнути побоювання, що технологія буде в непевних руках, якщо її контролюватиме виробник чипів.

NVIDIA вперше оголосила про свої плани купити Arm у вересні 2020 року. А SoftBank придбав Arm ще у 2016 році, до цього вона була незалежною публічною компанією.