Міністерство цифрової трансформації оприлюднило офіційну заяву у зв’язку з хакерською атакою на урядові сайти у ніч з 13 на 14 січня. Як повідомляє відомство, роботу більшої частини державних ресурсів вже відновлено, при цьому їхній контент залишився без змін та не було витоку персональних даних. На цей час портал “Дія” відключено для локалізації проблеми та запобіганню її поширення, але мобільний додаток працює в штатному режимі.

“Зловмисники на головних сторінках цих сайтів розмістили повідомлення провокаційного характеру. Роботу більшої частини атакованих державних ресурсів вже відновлено. Контент сайтів при цьому залишився без змін, і витоку персональних даних не відбулося. Інші сайти відновлять роботу найближчим часом.

Мобільний застосунок Дія працює в штатному режимі. Дія — безпечний продукт, що не зберігає персональні дані, а лише відображає їх із реєстрів.

Портал “Дія” відключено, як і низку інших урядових сайтів. Це необхідно для локалізації проблеми та запобігання поширення атаки на інші ресурси.

Зараз Держспецзв’язку спільно зі Службою безпеки України та Кіберполіцією збирає цифрові докази та займається розслідуванням інциденту” – йдеться у заяві Мінцфири.