Як повідомляє Defense Express у грудні 2021 року під Києвом почалися льотні випробування українського повітряного комплексу радіотехнічної розвідки Gekata від «Інфозахисту», що побудовано на базі БПЛА PD-2 від Ukrspecsystems.

Основа комплексу Gekata – 10-кілограмовий контейнер з обладнанням для радіотехнічної розвідки, який встановлюється на БПЛА PD-2. Весь комплекс складається з наземної станції управління та шести дронів з «Гекатою». Три БПЛА водночас знаходяться у небі та змінюються по черзі для забезпечення цілодобового моніторингу по фронту 100 км та на глибину до 450 км. Це такий собі міні-AWAСS (Система дальнього радіолокаційного виявлення і управління), побудований з більш доступних компонентів, та менш вразливий, ніж великий літак з екіпажем.

Комплекс Gekata зможе у режимі 24/7 збирати інформацію про всі об’єкти противника, які випромінюють у радіопросторі та визначити їхні координати. Мова йде не лише про пункти управління та командно-штабні машини, а про контрбатарейні радари, РЛС зенітно-ракетних комплексів або літаків, та навіть про звичайні радіостанції бійців. Gekata дозволяють відстежувати до 200 цілей одночасно та передавати інформацію про них у режимі онлайн або накопичувати дані на внутрішніх носіях у випадку повної «радіотиші».

БПЛА PD-2 від Ukrspecsystems, на якому встановлюється модуль Gekata, може знаходитись у повітрі близько 10 годин та підійматися на висоту до 5 км, дальність керування становить понад 220 км. Під час випробувального польоту, про який йде мова, окрім роботи самої системи радіотехнічної розвідки, проводилось вимірювання впливу контейнеру на льотні характеристики PD-2. До речі PD-2, окрім традиційної схеми, має ще й VTOL-варіант (трансформація відбувається за допомогою двох додаткових секцій) тож він здатний злітати та сідати вертикально.

Нагадаємо, що нещодавно ми писали про гіростабілізовану платформу для БПЛА USG-400 від тієї самої Ukrspecsystems, яка теж встановлюється на БПЛА PD-2 і теж була випробувана у грудні 2021 р.