Вміст
Спрощені версії флагманських смартфонів вже давно не є новиною. Вони повторюють елементи дизайну дорожчих моделей, але мають деякі «спрощені» деталі та комплектації. Такий крок дозволяє виробнику зменшити ціни окремих ґаджетів, а покупцям не витрачати гроші на найдорожчий смартфон, отримавши наближену до нього версію. І такі моделі мають успіх. Сьогоднішній огляд присвячено як раз одній з таких, оновленій Xiaomi 11 Lite 5G NE (як звичайний 11 Lite, тільки з парою нововведень).
Характеристики Xiaomi 11 Lite 5G NE
Розміри та вага | 160,5×75,7×6,1 мм, 158 грамів |
Оперативна пам’ять і сховище |
6 ГБ + 128 ГБ | 8 ГБ + 128 ГБ | 8 ГБ + 256 ГБ Оперативна пам’ять LPDDR4X + накопичувач UFS 2.2 |
Процесор | Qualcomm Snapdragon 778G |
Графічний процесор | Adreno 642L |
Бездротові модулі | Wi-Fi 6, Bluetooth 5.2, NFC |
Дисплей |
6,55-дюймовий AMOLED Роздільна здатність: 2400 x 1080 FHD+ Співвідношення сторін: 20:9 Частота оновлення: 90 Гц |
Задній модуль камер |
Ширококутний сенсор: 64 Мп, ƒ/1.79 Ультраширококутний: 8 Мп, 119°, ƒ/2.2 Макро: 5 Мп, ƒ/2.4 |
Фронтальна камера | 20 МП, ƒ/2.2 |
Акумулятор | 4250 мА•год |
Операційна система | Android 11, MIUI 12.5.11 |
Рекомендована ціна в Україні | 9 999 грн |
Комплектація Xiaomi 11 Lite 5G NE
Жодних принципових змін у вмісті коробок смартфонів Xiaomi не відбувається. Із сьогоднішнім гостем редакції в комплекті є потужний зарядний пристрій, окремий кабель, “шпилька” для відсіку SIM-картки, адаптер для навушників та прозорий силіконовий чохол. Традиційно на стадії пакування Xiaomi 11 Lite 5G NE оснащено ще й захисною плівкою скла дисплею.
З таким стартовим набором аксесуарів користувачу можуть стати у пригоді хіба що нові навушники. Та й старі підійдуть, навіть якщо вони дротові. І це, певно, все, що може знадобитися власнику. Будь-яких інших специфічних “фінтів” у цієї моделі немає, тому й додаткових витрат більше не буде.
Дизайн та зручність користування
У більшості випадків смартфони виробника дуже схожі між собою. Деякі деталі, як-от дисплеї, динаміки тощо, частково впливають на шасі та весь корпус, але це не дуже помітно. Тому користувачі, які з будь-яких причин часто оновлюють смартфони й не “бігають” між різними брендами, принципової різниці між минулими Lite-версіями у використанні можуть не знайти.
Тож до зручності у використанні звикати майже не доведеться. Через те, що смартфони схожі між собою, тут все зводиться більше до зовнішності, яка й має сподобатись покупцеві. З цим у Xiaomi 11 Lite 5G NE все непогано. Вибір кольорів забезпечили пристойний, де є цілих п’ять опцій: Truffle Black, Bubblegum Blue, Peach Pink, Mint Green та Snowflake White. Перші чотири монотонні та під кутом трохи змінюють відтінки. А от останній нагадує цифровий шум в телевізорі й виглядає значно цікавіше звичайних варіантів. Хоча важко сказати, що, наприклад, тестовий Bubblegum Blue виглядає нецікаво.
Все ж в габаритах є приємні моменти. Корпус Xiaomi 11 Lite 5G NE тонкий та легкий. Але також високий та широкий. В цифрах це виглядає так: 160,5×75,7×6,1 мм, вага — 158 грамів. Відчути це можна при прямому порівнянні. Але звикнути до малої ваги — питання декількох хвилин. Потім це майже не звертає на себе уваги. Висота та ширина смартфону вже більш стандартні на сьогодні та відіграють помітнішу роль у використанні. А через захисний чохол габарити смартфону все одно додатково зростуть.
Очікувано від Lite-смартфону, він складений зі скла на передній і задній панелях, та пластикової рамки між ними. Заднє скло матове, що допомагає приховати відбитки пальців та дрібні сліди використання. А от глянець на боковинах, певно, з часом може помітніше втратити початковий вигляд. До якості складання, підгонки панелей та елементів керування жодних претензій. В описі смартфону, на жаль, не згадують про захист від води та пилу.
Виступ з камерами позаду не змінив форму, у порівнянні з моделями 11-ої лінійки. Він має непоганий вигляд, але головне, що не заважає при користуванні. Хоча, звісно, баланс на рівній поверхні він все ж порушить. Щоправда, фірмовий чохол зможе виправити цей всюдисущий недолік.
Серед елементів керування є все стандартне для Xiaomi, але дещо з цього майже не зустрічається в смартфонах інших виробників. А саме інфрачервоний датчик для керування домашньою технікою. Серед іншого немає нічого незвичного. Варто пам’ятати, що біля відсіку для SIM-карт та карти пам’яті розміщено один з мікрофонів, який можна сплутати при відкриванні, тим самим пошкодивши його. Тож з цим треба бути уважнішим.
Інших особливостей у використанні немає. Тим користувачам, які звикли до сучасних смартфонів, майже не доведеться звикати до чогось. Усі його власні риси дуже швидко стають непомітні у буденному користуванні, що свідчить про зручність ґаджету. Та і якось помилитись у такій конструкції виробникам сьогодні буде важко.
Дисплей Xiaomi 11 Lite 5G NE
Більшість смартфонів компанії сьогодні має дисплеї відносно однакового розміру. Xiaomi 11 Lite 5G NE дістався екран діагоналлю 6,55 дюйма. Його роздільна здатність складає Full HD+ (402 ppi), а співвідношення сторін 20:9. Все це – звичні показники за сучасними стандартами.
Про підвищену частоту оновлення зображення також не забули: тут вона може підійматись до 90 Гц. Чомусь у компанії є моделі зі схожим цінником (або навіть дешевші), які вже мають 120 Гц. Але принципової різниці більшість користувачів не відчує. Частота опитування сенсору — 240 Гц.
Виріз для фронтальної камери знаходиться у лівому кутку екрану. Його зроблено у формі крапки. Особисто мені він не заважав. В системі лишили можливість програмного “маскування”, але воно, як завжди, залишить занадто велику чорну стрічку у верхній частині дисплею. Значно швидше та краще буде пристосуватись до камери, ніж намагатися її візуально позбутися. І це якщо не всі ще встигли до них звикнути за останні роки.
І як у більшості випадків, Xiaomi 11 Lite 5G NE отримав AMOLED-матрицю. Як у “старших” моделей, вона має багато профілів з різними властивостями відображення кольорів. Всі варіанти гарно відкалібровані, деякі дозволяють підкоректувати температуру, а деякі мають розширені налаштування зображення під особисті вподобання користувача.
Вимір профілю Vivid:
Вимір профілю Original color:
Вимір профілю P3:
Вимір профілю sRGB:
Поміж іншого у Xiaomi залишається найцікавіший Reading mode (вечірній режим), який не просто може зробити зображення “теплішим”, але й додає ефект паперу. Особисто мені він подобається й хотілося би побачити подібну опцію в смартфонах інших виробників.
Максимальний рівень підсвічування зображення становить 514 кд/м² у приміщенні. Для відкритого повітря він, як зазначено у специфікаціях, збільшується до 800, також яскравість збільшується для відтворення HDR-контенту. У сонячний день (а такий вдалось застати взимку), із зображенням не виникало труднощів. А для читання стрічок соціалок перед сном підсвічування можна зменшити до 3,9 кд/м². Точніше, смартфон сам це зробить, датчик освітлення працює коректно.
Безпека Xiaomi 11 Lite 5G NE
Розповісти про швидке розблокування смартфону щось нове буде важко. Він стандартно використовує дактилоскопічний датчик, заразом й фронтальну камеру для сканування обличчя власника. 11 Lite 5G може “упізнати” його в темряві, але з маскою на обличчі частіше за все відмовлявся “відкриватись”. В усіх інших випадках йому потрібні лічені частки секунди на сканування.
З відбитками пальців ситуація стабільніша. Сам датчик вмонтовано у кнопку увімкнення, яка, звісно, розташована у зручній позиції. В пристрої можна зберігати до 5 відбитків, чого вистачить для різних позицій смартфона у руках або на поверхні.
Сканування відбитків також дуже швидке, а сканер зовсім непримхливий. За пару тижнів, можливо, декілька разів й довелося повторити спробу розблокування, але це настільки рідкісне явище, що геть не привертає до себе увагу. Єдине, що варто доопрацювати – реагування в кишені. Якщо випадково доторкнутися до кнопки, коли телефон, скажімо, заховано у куртці, він все одно розблокується. Все інше в його роботі дуже добре.
Звук Xiaomi 11 Lite 5G NE
В момент, коли дисплеї смартфонів збільшилися й почали покривати майже всю лицеву поверхню пристрою, стереозвук був привілеєм виключно флагманів. Зараз навіть недорогі смартфони підтримують його, й це чудово. Оновлений 11 Lite теж може відтворювати звук одночасно через основний та розмовний динаміки. Їм хочеться додати трохи басу для більш об’ємного звуку, але такого все одно повністю вистачає для відео, ігор, та навіть музики (хоча для неї таки краще мати зовнішні колонки або навушники). Гучність не підводить, тому пропустити виклик або сповіщення буде можливо, певно, тільки на гучних вечірках.
Розмовний динамік здатен забезпечити достатній рівень гучності для телефонного дзвінка навіть при великій кількості сторонніх шумів. Мікрофони та система шумогасіння працюють добре в умовах тихого приміщення. А от якщо поряд багато гучних звуків (дорога, наприклад), голос власника смартфона може трохи спотворюватися. Це також частенько зустрічається в інших моделях виробника.
Перехідник для навушників зовсім зайвим не стане. З ним власник зможе скористатись улюбленими дротовими навушниками, адже класичного порту для них вже немає. Адаптер не підвів — Monster Jamz з ним грали добре. Але враховуючи доступні ціни на бездротові навушники, є передчуття, що з перехідником панькатись вже ніхто не стане.
Продуктивність та ПЗ
У порівнянні зі звичайним 11 Lite, у 11 Lite 5G NE трішки змінилась начинка та варіанти комплектацій. Звісно, тут трішки інший процесор — Qualcomm Snapdragon 778G з відео Adreno 642L. Місткість пам’яті збільшено: оперативної до 6 ГБ у базовій комплектації (далі 8 ГБ), а мінімального накопичувача — до 128 та 256 ГБ (UFS 2.2). Якщо цього не буде вистачати, є можливість додати картку пам’яті (правда, з нею доведеться відмовитись від другої SIM-карти). Також з’явилася підтримка Wi-Fi 6, є Bluetooth 5.2, набір різних систем навігації та NFC. І, як можна помітити у назві, оновлений 11 Lite підтримує 5G.
Різниця у процесорах буде відчутна. У минулій моделі встановлено Snapdragon 732G, який має два ядра Kryo 470 Gold (Cortex-A76) з частотою 2,3 ГГц, та шість Kryo 470 Silver (Cortex-A55) з 1,8 ГГц. 778G складається з одного Kryo 670 Prime (Cortex-A78), частота якого складає 2,4 ГГц, трьох Kryo 670 Gold (Cortex-A78) — 2,2 ГГц, та чотирьох Kryo 670 Silver (Cortex-A55) — 1,9 ГГц. Також новий процесор побудовано згідно 6-нанометрового техпроцесу, а старий — 8. Не дивлячись на це, потужності 732G в інших смартфонах цілком вистачало. Тож новий і поготів здатен забезпечити комфортну роботу пристрою.
Разом із цим “розігріти” ґаджет у звичайному режимі роботи навряд вдасться. Смартфон легко виконує рутинний набір завдань, може впоратися з більшістю ігор та переважно стабільно працює. З урахуванням ціни, до швидкості реакції немає жодних претензій, бажати більшого навряд доведеться.
Android 11 тут, як і у випадку з іншими смартфонами виробника, отримав зверху MIUI 12.5.11 зі звичним набором фірмових покращень. Якихось особливих функцій саме цьому ґаджету не додали. Все буде звично для тих, хто раніше користувався смартфонами Xiaomi. Але й, на жаль, стара проблема із затримкою сповіщень тут також зустрічається. Деякі повідомлення або “пуші” час від часу з’являються з паузою від декількох хвилин до декількох годин. В цьому винна занадто агресивна система енергоощадження, яку потрібно налаштовувати вручну. Сподіваюсь, що її роботу виправили в MIUI 13, яка вже скоро має з’явитися на актуальних смартфонах Xiaomi.
Камери Xiaomi 11 Lite 5G NE
Порівняно невеликий блок камер має три сенсори. Їх характеристики повторюють такі від попередньої моделі Xiaomi 11 Lite. Вони, напевно, вже зустрічалися й в інших моделях, тож у розробників було трохи часу на вдосконалення їхньої роботи. Самі камери наступні:
- основна ширококутна з роздільною здатністю у 64 МП і значенням апертури ƒ/1,79;
- ультраширококутна — 8 МП з кутом захвату 119° та апертурою ƒ/2,2;
- телемакро — 5 МП, ƒ/2,4.
Це стандартний набір камер для недорогих смартфонів. Особисто мені важко повірити у популярність макрофотографії, але більшість нових смартфонів оснащені окремим об’єктивом для такої. А от куди важливіші ширококутна та надширококутна камери вже просто необхідні та мають вміти якомога більше. І от чому доопрацювання їх роботи за допомогою AI, «розумного» HDR, нічного режиму та іншого, тут відіграють велику роль. В цьому компанія приділяє достатньо уваги не тільки флагманам, але й дешевшим пристроям.
Застосунок камери взагалі не змінюється від моделі до моделі. У ньому під рукою є усі необхідні налаштування, перемикачі тощо. Режимів та ефектів також вистачає. Але чомусь все ще не можна розмістити макро серед інших варіантів знімання й доводиться “тягнутися” за ним в окреме меню.
Основна камера в стандартному режимі знімає з роздільною здатністю 16 МП, але є окремий режим для усіх 64-ох. Все одно значно краще камері вдається знімати в стандартному варіанті. Мені пощастило з погодою, тож можна побачити, як камері вдається знімати в сонячний день. І тут передбачувано постобробка непогано впоралась в різних ситуаціях. Вона помітно підіймає насиченість та не намагається максимально висвітлити тіні. Важко сказати, що знімок залишається близьким до “оригіналу”, але виглядає й справді дуже непогано.
Ввечері камера втратить трохи деталей та у відповідному режимі не зможе зафіксувати рухомі об’єкти, бо на знімок потребує декілька секунд. Серед недоліків обробки — джерела світла помітно пересвічені. Але загалом знімки вдаються. Більш того, в таких умовах камера збирає достатньо світла. Не так давно навіть флагмани могли відверто втрачати в темряві.
Ультраширококутна камера очікувано збирає менше деталей та світла навіть вдень. Баланс білого також відрізняється від основної камери. Це впадає в око. Але завдяки інтелектуальній обробці фото зображення все одно виглядає прийнятно, хоча об’єкти в тіні хотілося б не втрачати.
Вночі у більшості випадків між знімками основною та надширококутною камерами не так помітна різниця балансу білого, як вдень. Світла також вистачає. У порівнянні з багатьма подібними камерами, в умовах недостатнього освітлення цій вдається набагато більше. Так, доведеться затриматись на декілька секунд, але у темряві цього потребують майже всі смартфони. Та не всі зможуть так знімати.
Максимальний розмір відео для основної камери становить 4К з 30 FPS, а для надширококутної — Full HD з такою ж кількістю кадрів. В обох випадках зображення гарно стабілізовано, що для більшості недорогих смартфонів вважається важкою задачею. З кольорами, експозицією та фокусуванням теж все наче добре. Тож запис відео тут можна легко віднести до списку переваг.
Приклад відеозапису основною камерою:
Приклад відеозапису ультраширококутною камерою:
А от макрокамері стабілізації не вистачає. Для зйомки цією камерою варто обпертися. У “видошукачі” зображеня виглядає добре, але варто спробувати зробити фото, як різкість втрачається. Тож вдалий знімок може видатися далеко не з першого разу. До того ж якість фото буде дуже залежати від освітлення. Втім, це також не поодинока проблема схожих камер.
А от фронтальна камера у цієї моделі інша. Це вже 20 МП з ƒ/2,2, а не 16 МП з ƒ/2,5. Вона теж підтримує HDR, AI, може робити портретні кадри та обробляти обличчя (вирівнює недоліки, згладжує шкіру тощо). Вдень у неї все добре, але з поганим освітленням зображення стане «мильним».
Автономність Xiaomi 11 Lite 5G NE
До переваг моделі однозначно треба віднести й автономність. Тест смартфон закінчив за 11 з половиною годин. Це, можливо, не рекорд, але солідний показник. Без ігор та довгої навігації він легко витримував два дні роботи. Камера також може вплинути на запас батареї. Але яким би не був день, шукати розетку або використовувати портативну зарядку мені ніколи не доводилося. І це з місткістю акумулятора 4250 мА·год.
Щоб повністю зарядити батарею з комплектним блоком живлення (33 Вт), знадобиться 1 година 10 хвилин. Інших методів зарядки для недорогих моделей все ще немає.
Завантаження коментарів …