Компанія Vivo приділяє багато уваги дизайну своїх смартфонів, це доводить гість нашого огляду – Vivo V23. Апарат є представником середнього класу, його серед інших виділяє незвичайне покриття корпусу та подвійна фронтальна камера. Зовні смартфон при першому знайомстві справляє яскраве враження, але чи все так добре всередині ви дізнаєтеся з цього огляду.

Характеристики Vivo V23

Розміри Висота: 157,2 мм
Ширина: 72,42 мм
Глибина: 7,55 мм
Вага 181 г
Дисплей Розмір: 6,44 дюйма
Тип: AMOLED
Частота оновлення: 90 Гц
Роздільна здатність: 2400х1080 точок
Процесор MediaTek Dimensity 920
Графічний процесор Mali-G68 MC4
Оперативна пам’ять та сховище 8/128 ГБ, 12/256 ГБ
Бездротові модулі Wi-Fi 6, Bluetooth 5.2, NFC
Операційна система Android 12, Funtouch OS 12
Задній модуль камер

Ширококутний сенсор: 64 Мп, ƒ/1.89

Надширококутний: 8 Мп, ƒ/2.2

Макрокамера: 2 Мп, ƒ/2.4

Фронтальна камера Основний сенсор: 50 Мп, ƒ/2.2
Ширококутний сенсор: 8 Мп, ƒ/2.28
Акумулятор 4200 мА•год
Рекомендована ціна в Україні 17 000 грн

Комплектація

Vivo V23: смартфон з подвійною селфі-камерою

Vivo V23 поставляється у твердій картонній коробці з оформленням у темних тонах. Всередині, крім смартфона, користувач знайде: прозорий силіконовий чохол, зарядний пристрій, кабель USB-C, провідну гарнітуру, перехідник для навушників з Type-C на 3,5 мм, скріпку для лотка, захисну плівку (вже наклеєну на екран) та документацію. Досить пристойний перелік відносно останніх тенденцій комплектування.

Дизайн та ергономічність

Vivo V23: смартфон з подвійною селфі-камерою

Апарат представлений у двох дизайнерських рішеннях: «Зоряний пил» та «Сонячний спектр». В нашому огляді останній варіант. 

Смартфон середніх розмірів за нинішніми мірками, не важкий і досить тонкий. Габарити (157,2 × 72,42 × 7,55 мм) та вага (181 г) незначно відрізняються в залежності від оформлення. Модель із забарвленням «Сонячний спектр» має особливе покриття задньої стінки тому вона дещо товща та важча. Лицьова поверхня пласка та не має закруглень, більшу її частину займає 6,44-дюймовий дисплей. У верхній його частині, симетрично по центру, розташована «моноброва» з двома камерами, що певною мірою є особливістю серед однокласників. Між дисплеєм та бічною рамкою, над камерами, акуратно розмістився проріз для розмовного мікрофона. Вже з коробки на екран наклеєно захисну плівку. 

Тильна поверхня пласка з матовим покриттям. Корпус виготовлений з авіаційного алюмінію. Завдяки шару кристалів у фотохромному склі, покриття смартфона сяє і змінює відтінок залежно від кута падіння світла, що виглядає дуже красиво. Задня панель, переливаючись на світлі під різними кутами, формує плавний градієнтний перехід із жовтого до бірюзового кольору та навпаки. У випадку із чорним корпусом подібного ефекту немає. Модуль із камерами виконаний акуратно та не дуже виступає над корпусом. 

Бічні грані поліровані та на відміну від задньої панелі охоче збирають відбитки пальців. Грані з обох сторін, у місцях з’єднання з поверхнями, мають фаску, що додає тендітності. Щодо органів керування, то вони розміщені на правій боковині – це клавіша керування гучністю та кнопка увімкнення. Намацуються вони без проблем та мають чіткий хід. Знизу розмістились: суміщений лоток для двох nanoSIM-карток, отвір мікрофона, порт USB Type-C та прорізи для зовнішнього динаміка. Місця для картки пам’яті microSD не знайшлося, а відсутність роз’єму 3,5 мм компенсує комплектний перехідник. 

Загалом до дизайну, ергономічності та якості збірки важко причепитися, все зроблено на високому рівні. Смартфон виглядає не дешево та зручно лежить у руці. 

Дисплей

Vivo V23: смартфон з подвійною селфі-камерою

6,44-дюймовий AMOLED-дисплей має роздільну здатність 2400×1080 точок. Екран працює з частотою оновлення 90 Гц. За сьогоднішніми мірками це не багато, тим паче, що процесор підтримує режим 120 Гц. 

В налаштуваннях можна обрати один з трьох режимів зображення. 

Виміри режиму «Стандартний»:

Виміри режиму «Професійній»:

Виміри режиму «Яскравий»:

Згідно з візуальною оцінкою, кольори у тестованого екрана в режимі «Професійній» виглядають природно. При виборі режимів «Стандарт» та «Яскравий» кольори перенасичені та відбувається зміщення температури зображення в холодний тон. Показники максимальної яскравості в режимі «Яскравий» та «Професійний» – 433 кд/м² та 420 відповідно. В режимі автояскравості вдалося отримати майже 600 кд/м². Показник мінімальної яскравості – 2 кд/м². Результати вимірів свідчать про те, що екраном буде зручно користуватись як в сонячний день, так і у темряві. На практиці це підтверджується. Загалом дисплей смартфона залишив приємні враження, він жваво реагує на дотики, передає кольори соковито та має хорошу контрастність. 

Апаратна платформа та продуктивність

Vivo V23: смартфон з подвійною селфі-камерою

Смартфон працює на базі 8-ядерного процесора MediaTek Dimensity 920, що виробляється за техпроцесом 6 нм. Архітектура ядер: 2x 2,5 ГГц – Cortex-A78 та 6x 2 ГГц – Cortex-A55. Графічний прискорювач – Mali-G68 MC4. Смартфон доступний у двох конфігураціях пам’яті: 8/128 та 12/256 ГБ. Можна збільшити оперативку, запозичивши до 4 ГБ постійної пам’яті. 

Підтримується підключення зовнішніх пристроїв до порту USB Type-C у режимі USB OTG. Vivo V23 підтримує Wi-Fi 6, оснащено модулем NFC та Bluetooth 5.2. В синтетичних бенчмарках апарат демонструє очікувано хороші результати. Під тривалим навантаженням корпус смартфона нагрівається несуттєво, тротлінг відсутній.

MediaTek Dimensity 920 важко назвати ігровою платформою, все ж таки показники продуктивності не дотягують до рівня субфлагманів, того ж вже далеко не нового Qualcomm Snapdragon 870, але функціонує стабільно та енергоефективно.

Смартфон працює на ОС Android 12 з фірмовою оболонкою Funtouch OS 12. Вона не дуже відрізняється від нативного Android та має повноцінний доступ до сервісів Google. 

Апарат підтримує велику кількість бездротових мереж, включаючи стандарт 5G. На практиці, в межах Києва, смартфон демонструє впевнену роботу, нарікань на якість зв’язку не було. Динамік чітко передає голос, співрозмовники також були задоволені якістю розмов. 

Сканер відбитків пальців смартфона розташований під екраном, спрацьовує не швидко, але надійно. Спосіб розблокування по обличчю також присутній.

 

Звук

Vivo V23: смартфон з подвійною селфі-камерою

Vivo V23 оснащений лише одним мультимедійним динаміком, розмовний у створенні стерео участі не приймає. Звук видає середньої гучності, він виходить плаский та не вражає своєю якістю. Комплектна провідна гарнітура також звучанням не здивувала, але для спілкування та споживання мультимедійного контенту, що не містить складних музичних сцен – підійде.

Камери

Vivo V23: смартфон з подвійною селфі-камерою

У Vivo V23 в основному блоці використовується конфігурація із трьох камер:

  • ширококутна (64 Мп, значення діафрагми ƒ1.89)
  • ультраширококутна (8 Мп, значення діафрагми ƒ2.2)
  • макро (2 Мп, значення діафрагми ƒ2.4)

Основна камера, що типово для сучасних смартфонів з модулем Quad Bayer, знімає за умовчанням у звичній роздільній здатності 16 Мп, але будь-якої миті в налаштуваннях її можна перевести в режим 64 Мп. Інтерфейс додатка інтуїтивний та простий у використанні.

Головна камера Vivo V23 дозволяє розраховувати на хорошу різкість знімків та природні кольори. Особливо здивував широкий динамічний діапазон кадрів.

Ультраширококутна камера добре працює в умовах хорошого освітлення. Дисторсія кадра та втрата різкості по краях кадра є, але подібні артефакти мають місце для більшості надширококутних лінз.

Макрокамера дозволяє розраховувати на цікаві кадри, але щоб їх отримати треба надійно фіксувати смартфон та мати гарно освітлену сцену. Для прийнятного результату краще зробити кілька знімків, щоб обрати найкращий.

Смартфон вміє знімати відео в 4K з частотою до 30 кадрів в секунду або Full HD з частотою до 60 кадрів в секунду. Є електронна стабілізація, причому досить ефективна. Доступна посилена стабілізація, яка працює тільки в режимі Full HD, але її активація погіршує якість зображення (суттєво зменшується кут огляду та деталізація). У 4K можна знімати зі стандартною фокусною відстанню або двократним зумом, ультраширококутна камера доступна тільки в форматі Full HD. На жаль відсутня можливість перемикатись між камерами в процесі відеофіксації. Якість відео далека до камерофонів флагманів (особливо стосується деталізації), але не гірша за однокласників.

Приклад відео з ширококутної камери в активному русі та з електронною стабілізацією в форматі 4K:

Приклад панорамного відео з ширококутної камери в форматі 4K:

Приклад панорамного відео з надширококутної камери в форматі Full HD:

Одна з основних «фішок» Vivo V23 – це фронтальний модуль, який оснащено конфігурацією із двох камер:

  • основна (50 Мп, значення діафрагми f/2.0)
  • ширококутна (8 Мп, значення діафрагми f/2.28)

Якість знімків на основний модуль вдень не викликає претензій. Фотографії виходять деталізованими, різкими та з хорошим динамічним діапазоном, чого не скажеш про вечірні світлини.

Другий фронтальний модуль буде незамінним, коли треба помістити в кадр більше деталей або, наприклад, велику компанію. 

На передній панелі є подвійний світлодіодний спалах, що дозволить врятувати знімок в темряві.

Vivo V23: смартфон з подвійною селфі-камерою

Приклад відео з основної фронтальної камери в форматі 4K:

Приклад відео з ширококутної фронтальної камери в форматі Full HD:

Автономність

Vivo V23: смартфон з подвійною селфі-камерою

У Vivo V23 встановлений акумулятор місткістю 4200 мА⋅год. Комплектна швидкісна зарядка 44 Вт (11 В / 4 А) заряджає повністю розряджений смартфон до 100% за 1 годину 10 хвилин. У тесті PCMark Work 3.0 при яскравості на рівні 200 кд/м² апарат протримався 15 годин 24 хвилини.

Vivo V23: смартфон з подвійною селфі-камерою

На практиці повного заряду вистачає, щоб смартфон без проблем тримався приблизно півтори доби при звичайному навантаженні (соціальні мережі, дзвінки, месенджери, навігація, дві-три години YouTube).