Неймовірний Steam-рейтинг у 99%. 28 тис. відгуків, тобто понад 1 млн проданих копій. Вже 21 місце у рейтингу найкращих ігор Steam усіх часів та народів, це, на хвилинку, на три позиції вище, ніж Half-Life 2! У чому секрет Vampire Survivors?
Гра |
Vampire Survivors |
Жанр | action/RPG |
Платформи | Windows |
Мови | англійська |
Розробник | poncle |
Видавець | poncle |
Посилання |
Steam |
На перший погляд, Vampire Survivors дуже проста, навіть примітивна гра. На другий теж. Це фентезійний клон класичного Crimsonland, в якому вам навіть не треба цілитися та стріляти у противників, заклинання та вміння спрацьовують автоматично – в цю гру і справді можна грати однією рукою (радимо геймпад, хоч він не завжди знаходиться зі старту). Тобто все, що вам треба – це бігати по зацикленому рівню, відхиляючись від ворогів. Вони навіть не стріляють! Примітивно? Ні, тому що за простим ігроладом ховається дуже цікава система прокачки здібностей та зброї персонажу. Плюс тут є ще й елементи roguelike, тобто прокачка після смерті героя. А вмирати на початку ви будете багато.
До речі, у грі вже 10 героїв, з власними бонусами та початковою зброєю, але персонажів ще треба відкрити. Щодо прокачки, то на пошук правильних білдів, відкриття комбінацій секретної просунутої зброї може піти багато часу. І це при тому, що Vampire Survivors є у статусі Дочасного доступу і наразі має дуже низьку версію – 0.2.11.
Секрет успіху Vampire Survivors, а 1 млн копій це, без перебільшення, саме успіх, у трьох речах.
По-перше, це відсилка до класичних ігор 90-х років XX століття, як в плані ігрових механік, так і графіки, з навмисно простими анімаціями та спрайтами героїв та супротивників. Це буквально гра з початку 90-х, часів ще до появи 3D-графіки.
По-друге, ціна Vampire Survivors – $3, а для України й взагалі 59 грн. Тобто ціна горнятка кави в не самому модному кафе Києва, Львова, Одеси, Дніпра чи Харкова (Харків, ви класні!). Таку суму витрачають, майже не замислюючись, а якщо гра при цьому ще й принесе позитивні емоції… то дати їй схвальний відгук буде для багатьох гравців справою честі.
Ну й, по-третє… Vampire Survivors неймовірно, надзвичайно, супер прилиплива. Почавши грати, дуже складно зупинитися. Кожна смерть підштовхує на нові спроби, кожен відкритий персонаж чи здобуте досягнення – на ще один забіг. Це як лузгати насіння. Начебто і не дуже пристойно у порядному товаристві, начебто і губи вже болять, і руки чорні, а припинити не можна. Справжнісіньке guilty pleasure як воно є.
Щодо графіки. Vampire Survivors – це одна з тих ігор, у яких застереження щодо фотосенситивності та епілепсії слід сприймати зі всією уважністю. Після 20-30 хвилин проходження рівня, коли ваша зброя та вміння прокачані майже до упору, екран заповнюється миготливою світломузикою зі снарядів да заклинань, що летять в усі боки, з натовпу монстрів (таке враження, що одночасно на екрані десь під тисячу ворогів), значень пошкоджень, кристалів досвіду та таке інше. Пекельне пекло. Аж очі ріже.
Але, попри це, бажання дійти до кінця (спойлер, від смерті не збігти) і почати знову пересилюють навіть цю кольорову фантасмагорію.
Як ми вже зауважили, Vampire Survivors знаходиться у Дочасному доступі й залишиться в ньому принаймні до кінця 2022 року. Але свій Вибір редакції гра вже заслужила. До речі, автор досить швидко оновлює проєкт: нещодавно в грі з’явився новий персонаж, нові досягнення та новий рецепт комі-зброї.
З нетерпінням чекаю коментарів про деградацію ігор, погану графіку і траву, що раніше була зеленіше. А поки що піду, вб’ю ще декілька десятків тисяч монстряків.
Завантаження коментарів …