Вміст
Зручні речі важливі для будь-якої людини. Особливо, якщо з ними потрібно працювати тривалі проміжки часу. Частіше за все ігрові сеанси можуть тривати не одну годину, тому гарні аксесуари значно вплинуть на якість дозвілля. І серед усіх речей, комфортні гарнітури тут відіграють не останню роль. Окрім зручності, вони мають забезпечити добрий звук, а для ігор у команді, ще й мати непоганий мікрофон. Базова гарнітура суббренду компанії ASUS TUF Gaming H1 має дротову та бездротову версію — H1 Wireless. В сьогоднішньому огляді ми подивимось на їхні можливості.
Технічні характеристики TUF Gaming H1 та H1 Wireless
Частотний діапазон | 20 Гц – 20 кГц |
Імпеданс | 60 Ом |
Розмір динаміків | 40 мм |
Мікрофон | статичний |
Ціна в Україні |
H1: 1499 грн H1 Wireless: 2699 грн |
Комплектації TUF Gaming H1 та H1 Wireless
Навушники однакові, але вміст їх коробок відрізняється.
З дротовою версією в комплекті є тільки подовжувач з розгалужувачем для окремого підключення навушників та мікрофона. Такий буде використовуватись для підключення до ПК, тоді як фіксований на гарнітурі більше підійде для використання з ноутбуками.
Звичайно, H1 Wireless має трішки інший комплект. Тут є сама гарнітура, кабель USB-A-to-USB-C для зарядки, передавач з USB-C та адаптер для його підключення до USB-A.
Дизайн та зручність використання
Обидві моделі зроблені однаково: повністю чорні навушники (без інших варіантів кольорів) в обох версіях мають один дизайн. Це доволі великі повнорозмірні гарнітури з нез’ємними мікрофонами на м’яких ніжках. І, авжеж, фірмовими логотипами на чашах та оголів’ї.
Важать гарнітури з зовсім невеликою різницею: 287 грамів дротова, та 295 грамів бездротова версія. При використанні вони, звісно, відчуваються, але не заважають навіть після декількох годин роботи поспіль. Розмір оголів’я не фіксується. Вони тримаються на голові завдяки резинці, яка й має підлаштовуватися під голову. Визнаю, це трохи зручніше за класичні м’які підкладки, але фіксацію таке рішення забезпечує гірше, іноді їх доводиться поправляти. Хоча це суб’єктивний момент у користуванні.
Корпус навушників переважно пластиковий. Чаші жорсткі, а обруч гнучкий. Зроблено все непогано, але надягаючи навушники можна зрідка почути незначний хруст. Але сумнівів у конструкції майже немає. Єдине, в чому особисто я не дуже впевнений, це у вищезазначеній резинці, яка певно зноситься з плином часу.
Амбушури м’які та зручні. Виготовлені зі шкірозамінника, вони гарно ізолюють зовнішні звуки. Зараз важко передбачити, як буде за пів року, але взимку в них взагалі не жарко. Чаші регулюють кут по вертикалі, але не по горизонталі. Компенсується це гнучким пластиком обруча, який має невеликий люфт та допоможе чашам комфортно розміститися на голові.
Мікрофони фіксовані. Тобто в моменти, коли вони не потрібні, зняти чи сховати їх у навушник не вийде. Зате вони мають металеву гнучку ніжку, яка дозволяє виставити мікрофон у зручну позицію для користувача.
Загалом гарнітури виглядають дуже звично для таких пристроїв. Їх варто поміряти перед покупкою, адже не кожному може підійти саме такий варіант посадки на голову. Хоча сумніваюся, що знайдеться багато людей, яких гарнітура не влаштує. Особисто мені було комфортно провести в ній декілька годин поспіль й вона зовсім не заважала. Як для моделі початкового рівня, H1 та H1 Wireless зроблені дуже непогано.
Функціональність TUF Gaming H1 та H1 Wireless
Відповідно до рівня гарнітур, великої кількості додаткових можливостей у них немає. Вони працюють за принципом Plug’n’Play та не потребують окремого застосунку для роботи. Хоча бездротова версія все ж підтримує фірмову програму ARMOURY CRATE. Під’єднати гарнітури можна до комп’ютерів з Windows або macOS, смартфонів та планшетів з необхідними роз’ємами, а також з ігровими консолями.
Звичайна H1 підключається через комбінований 3,5 мм Jack, або через окремі порти для навушників та мікрофона, Але це вже за допомогою комплектного подовжувача з відповідним розгалужувачем. Ці кабелі мають довжину по 120 см кожен.
На лівому навушнику можна буде керувати звуком, а також вмикати та вимикати мікрофон. І треба пам’ятати, що рівень гучності виставляється на самій гарнітурі та не синхронізується з системним. Зручніше за все в одному місці виставити максимум, щоб потім швидше орієнтуватись у випадках, коли треба швидко змінити рівень звуку.
На версії H1 Wireless трохи більше елементів, але принцип незмінний. Після підключення передавача до, наприклад, комп’ютера, треба просто увімкнути гарнітуру й вона майже миттєво буде готова до роботи. Мені не знадобилося жодних додаткових дій, окрім вибору навушників як джерела звуку в системі.
З’єднання відбувається по радіоканалу. Затримки звуку не відчувається, а от заявлений радіус дії до 25 метрів трохи не виправдав сподівань. У межах однієї кімнати все добре, але варто піти, наприклад, на кухню за чаєм, як одна стіна спричинить перешкоди. І це зовсім не проблема, адже саме робоче місце позбудеться зайвого кабелю.
До регулятора гучності та кнопки Mute у H1 Wireless додається кнопка ввімкнення навушників, порт для заряджання батареї (USB-C) та індикатор активності. І тут є невелика різниця між версіями гарнітури: кнопки бездротової моделі вже можуть змінювати рівень звуку в системі, що трохи зручніше. Переплутати кнопки Mute та живлення буде важко, адже вони рознесені подалі одна від одної. Також Mute знаходиться у більш інтуїтивній позиції, потрапляючи як раз під великий палець.
У фірмовому застосунку є налаштування звуку, гучності мікрофона та його моніторинга (не дуже зручний через затримку), декілька профілів звучання під різні активності (комунікація, ігри, фільми), активація об’ємного звучання та еквалайзер. Також через застосунок можна побачити заряд батареї та оновити прошивку.
Різні профілі здатні трохи впливати на звучання. Суб’єктивно, стандартний Flat найбільш вдало підійде для усіх ситуацій. Інші налаштування також мінімально змінюють поведінку навушників, але принциповими зміни я б не назвав. Тож навіть якщо не чіпати доступні бездротовій версії перемикачі, то обидві гарнітури мають приблизно однакові можливості.
Звук TUF Gaming H1 та H1 Wireless
Переходимо до найцікавішої та найважливішої частини — звуку. Моделі H1 та H1 Wireless використовують однакові 40-мілліметрові динаміки. Як я щойно зазначив, їх звучання подібне. Потужність моделей також не відрізняється. Ці навушники здатні забезпечити достатній рівень гучності для будь-яких задач, які є у геймерів. Амбушури та закриті чаші добре ізолюють зовнішні звуки, але те, що відбувається у навушниках, добре чутно і назовні. Тож любителі високого рівня гучності можуть заважати оточуючим.
А поринути в ігровий процес у цих гарнітурах не так важко. Якості їх звучання для цього вистачає. Для прикладу, я граю у CS:GO. Ігри жанру FPS вимагають точного позиціювання, адже треба розуміти, звідки походять звуки кроків, пострілів тощо. З H1 та її бездротовою “сестрою” тут повнісінький порядок. Є відчутні баси, які додають ефектності, скажімо, вибухам. А от високі бувають зарізькі, тому з близьким до максимуму рівнем гучності варто бути обережнішим. Але в іграх на якість звуку я загалом не скаржився.
Те саме можна сказати й про інші розваги: прослуховування подкастів, новин, перегляд чогось цікавого на YouTube або фільми зі стрілянинами та перегонами у цих навушниках сподобались. Це все їм до снаги.
Ось коли добре відчутно, що це ігрові гарнітури, це під час прослуховування музики. Як й більшість навіть значно дорожчих конкурентів, H1 та H1 Wireless не зовсім “заточені” під музику. Сучасні електронні жанри (K Motionz, Logic, Apashe) можуть непогано звучати, звичайні неігрові навушники здатні забезпечити ширшу сцену та об’ємність відтворення. Хоча для невибагливих користувачів такого має вистачити. А тим паче якщо музика вмикається суто як фон для навчання, роботи тощо, подібного звучання буде вдосталь.
З мікрофонами вийшла двояка ситуація. З одного боку вони все добре “чують” та круто передають голос у чат. Але з іншого — вони передають забагато. Хоча мікрофон звичайної гарнітури більш чутливий за такий у бездротової, гуркіт клавіатури чи перемикачів миші мікрофони не ігнорують. Навіть якщо рівень гучності в самих навушниках високий, деякі звуки з них можуть потрапити у войсчат. Тож перед початком ігор з напарниками варто зайти в налаштування звуку в системі або в конкретному застосунку та підібрати потрібну чутливість мікрофона.
TUF Gaming H1:
TUF Gaming H1 Wireless:
Якість передачі голосу більше сподобалась у звичайної гарнітури, де голос був чистішим. Хоча не можна сказати, що у бездротової версії набагато гірші можливості. Чого не вистачає обом мікрофонам, це паралоновогу захисту.
Автономність TUF Gaming H1 Wireless
Місткість вбудованого акумулятора не уточнюється, але у специфікаціях зазначається очікуваний час роботи — 15 годин. Для тесту я під’єднав навушники до смартфона та увімкнув музику. На максимальній гучності вона безперервно грала протягом 18 годин, що відчутно більше обіцяного. Звісно, все буде залежати від частоти використання, але навряд їх доведеться заряджати частіше разу-двох на тиждень.
Повна зарядка від блоку живлення для смартфона з підтримкою QC 3.0 зайняла трохи більше як дві години. А якщо заряд закінчиться під час гри, достатньо приєднати до них живлення та можна продовжити грати.
Завантаження коментарів …