Готові закластися, що відчутній частці фанатів важко уявити “Володаря перснів” у вигляді аніме. Адже книга Толкіна та фільми Джексона ніби уособлюють у собі всі важливі нюанси культурного коду Заходу, а аніме – Сходу, і все це ніяк не вʼяжеться разом. Однак сучасні митці давно та активно експериментують з майже неможливими поєднаннями протилежностей. Тому 2024 рік подарував нам аніме по “Володарю перснів”.
Але до того ж “Володар перснів: Війна Рогіримів” / The Lord of the Rings: The War of the Rohirrim – це повернення величного світу творів Толкіна на великі екрани, що саме по собі варто уваги. І нехай аніме викликає серйозні запитання щодо якості, однак дух високого фентезі воно все ж передає вдало.
Назва | “Володар перснів: Війна Рогіримів” / The Lord of the Rings: The War of the Rohirrim |
Жанр | аніме, екшн, пригоди, драма |
Режисер | Кенджі Каміяма |
Ролі озвучували | Браян Кокс, Міранда Отто, Майкл Вілдман, Лоррейн Ешборн, Люк Паскуаліно, Ґая Вайс та інші |
Студії | New Line Cinema, Warner Bros. Animation, Sola Entertainment, WingNut Films, Warner Bros. Pictures |
Хронометраж | 2 години 14 хвилин |
Рік | 2024 |
Сайт | IMDb |
Події аніме розгортаються за 183 роки до старту трилогії “Володар перснів” Пітера Джексона. Вони фокусуються на королі Рогану Гельмі Молоторукому та його волелюбній доньці Гері. Гельм користується великою пошаною у підданих, однак народ дунладців має свої амбіції та погляди на правління. Особливу роль в них грає Вульф, син короля дунландців Фреки. Коли Гельм вбиває Фреку всього одним ударом кулака, Вульф клянеться помститися та знищити все, що важливо Гельму. І навіть колись близька дружба Вульфа з Герою не здатна завадити його планам здійснити криваву відплату.
“Володар перснів: Війна Рогіримів” / The Lord of the Rings: The War of the Rohirrim з перших же секунд занурює в унікальну атмосферу однієї з найвідоміших книжкових та кіносерій у світі. На це працює знайома музика, яскраві краєвиди та навіть нюанси монтажу та деталі на кшталт появи тексту на екрані. Формат аніме зовсім не завадив духу “Володаря перснів” досягти глядачів. І це при тому, що сам вибір формату – це скоріше вимушена міра, ніж пряме творче рішення.
Річ у тому, що зняти повнометражне кіно за “Володарем перснів” з живими акторами було б набагато важче, довше та ресурсозатратніше. New Line Cinema ризикувала втратити права на екранізації творів Джона Р. Р. Толкіна раніше, ніж встигла б щось випустити. Саме тому формат аніме стався у пригоді.
Однак не треба вважати, що через поспіх компанії “Володар перснів: Війна Рогіримів” / The Lord of the Rings: The War of the Rohirrim виглядає дешево. Кожен пейзаж в аніме вартий того, щоб зберегти його в галерею або поставити як шпалери на власних пристроях. Художники та аніматори надихалися саме трилогією Пітера Джексона, її невимовною красою. І в них точно вийшло відтворити у форматі східної анімації магію “Володаря перснів”.
При цьому автори не забули й про джерела жанру аніме. Саме тому анімація персонажів створена вручну. Насправді процес був навіть цікавішим: актори записали рухи персонажів, на їх базі створили моделі в Unreal Engine, а потім на їх основі художники все перемалювали самостійно. Режисер аніме Кенджі Каміяма навмисно відмовився від ротоскопіювання та прямого перенесення рухів акторів у фінальний твір, щоб зберегти дух класичного аніме.
Втім, результат вийшов суперечливим. З одного боку, “Володар перснів: Війна Рогіримів” / The Lord of the Rings: The War of the Rohirrim і справді виглядає як класична повнометражна анімація, щось приблизно з 1990-х – і це скоріше комплімент. З іншого, рухи персонажів часом здаються занадто неприродними, іноді вони сповнені дивними колиханнями. Такі моменти руйнують приємні відчуття від перегляду, особливо коли дивні анімації поєднується з дійсно гарними фонами, що лише підкреслює недоліки перших.
Якщо оцінювати “Володаря перснів: Війна Рогіримів” саме як художню історію, то вона точно непогана, але не більше. Вона фокусується на локальному конфлікті, який все одно вийшов достатньо пафосним, однак йому не вистачає розмаху та цікавих подробиць. Ви із самого початку знаєте, чим все завершиться, а кожен персонаж в аніме – скоріше стереотип і шаблон, ніж цікава особистість. Через все це перегляд може здатися трохи нуднуватим. Та й після перегляду розповісти саме про сценарій майже нічого.
Втім, “Володар перснів: Війна Рогіримів” / The Lord of the Rings: The War of the Rohirrim ніби й не претендував на якісь відкриття та шалене визнання. Це проста та лаконічна історія в знайомому сетингу, який обожнюють мільйони людей, можливо, навіть мільярди. Попереднього разу у кіно на “Володарі перснів” ми були у 2014 році – під час премʼєри “Гобіт: Битва п’яти воїнств” / The Hobbit: The Battle of the Five Armies. Тому просто повернутися в майже рідні місця – вже маленька перемога. Все інше на цьому тлі стає не таким важливим.
Завантаження коментарів …