Знаєте, який пікап виявився найбільш популярним в Україні за перше півріччя 2024 року? Виявляється, ось такий Peugeot Landtrek! Можливо для когось дещо незвично бачити пікап від Peugeot, адже цей бренд зазвичай асоціюється з витонченими легковими автомобілями, що «приготовані» за специфічними французькими рецептами. Аж тут – пікап! Проте в глобальному та історичному контексті, пікапи Peugeot існували давно й доволі успішно. Тепер бренд Peugeot намагається досягти такого результату і в Україні: пікап Peugeot Landtrek з’явився у нас відносно недавно, але вже став помітним «гравцем» на ринку. Завдяки чому?
Дизайн: проста зовнішність, продуманий салон
Складно описати зовнішність інструменту. Ось є молоток або сокира – і всі ми розуміємо, як вони мають виглядати. Ось є автомобіль типу «пікап» й це автоматично означає чималі розміри та наявність відкритого кузова. Лишень можуть бути відмінності за типом кабіни – одинарна, полуторна, подвійна – проте конкретно в цьому випадку все вже вирішено умовами ринку.
Адже нехай автомобіль Peugeot Landtrek існує з одинарною або подвійною кабіною, проте в Україні пропонується лише найбільш популярний варіант з подвійною кабіною. Залишилось додати решітку радіатора у характерному стилі Peugeot (наче перевернута та розтягнута по горизонталі трапеція), фірмові фари з виступами-іклами у вигляді LED-смужок, чималі 18-дюймові колісні диски – ось вам і весь дизайн Peugeot Landtrek.
Зовнішність автомобіля Peugeot Landtrek – це поєднання практичного кузова «пікап» та характерних рис дизайну Peugeot: невеличкі LED-ікла під фарами, пізнавана решітка радіатора та колісні диски. Розміри автомобіля відповідні його класу: довжина – 5,33 метра; ширина – 1,96 метра; висота – 1,9 метра; колісна база – 3,18 метра.
В салоні вигадки вже значно більше. Фірмовий оригінальний Peugeot-стиль помічаєш буквально всюди: загальні форми передньої панелі з вузькими дефлекторами вентиляції, кермо лише з двома спицями, широко-рознесені тахометр й спідометр з цифровим екраном поміж ними. Навіть форма кнопок на центральній консолі та форма ручок на дверцятах. А ще можна відзначити численні полички та підсклянники, або ж згадати сріблясте оздоблення. Салон пікапа Peugeot Landtrek нагадує майже легковий автомобіль!
Головне в цей час не придивлятися до дисплеїв. Все тому, що якість зображення є, але знайомої логіки меню та локалізації-перекладу вже немає. Та й інших зауважень вистачає. Попереду дещо заважає виступаючий блок зліва від керма – інколи під час посадки/висадки болісно вдаряєшся коліном. Також незручно встановлений підлокітник – його можна зачіпати ліктем при перемиканні передач. А ще позаду посадка виходить з високо піднятими ногами.
Хоча в іншому задня частина салону заслуговує лише на позитивні відгуки. Якщо забути про положення ніг, то виявляється, що для цих самих ніг передбачено чимало місця; та й над головою досить вільно. Задніх бокових пасажирів розділяє невеличкий підлокітник, але він встановлений на вдалій висоті та під зручним кутом. Передбачені дефлектори вентиляції, центральна ніша та бокові кишені, гачки для сумок. Спинка заднього сидіння може складатись донизу для перевезення великогабаритних речей в салоні, а саме сидіння може підійматись догори й надавати доступ до прихованих ніш. Підсумовуючи: якщо казати про зручність та практичність – то з задньої частини салону Peugeot Landtrek вичавили максимум.
Нехай весь салон виконаний з твердих пластиків, але він гарно намальований та добре продуманий в питаннях практичності: хвалю! Хоча зауваження все одно присутні – як загальні для пікапів (на кшталт не дуже зручної посадки), так і конкретно моделі Peugeot Landtrek (підлокітник попереду, відсутність локалізації-перекладу дисплеїв). Замість звичного багажника – відкритий кузов з довжиною/шириною близько 1,6 метра по кожній стороні та проміжком 1,2 метра між колісними арками. Вантажопідйомність автомобіля сягає 1020 кг.
Техніка: рамна основа та ресори, повний привод зі знижувальним рядом
Звідки все це, що винесено у підзаголовок розділу?! Ми звикли до легкових автомобілів Peugeot та відповідних легкових платформ, аж тут – майже мінівантажівка. Звісно, все це не могло з’явитись просто не звідки: автомобіль Peugeot Landtrek розроблено спільно з китайською компанією Changan, яка серед іншого виробляє пікапи такого класу/формату. Причому це реально більше схоже на спільну розробку, а не «бейдж-інжиніринг» зі зміною логотипів – як мінімум, на таке вказує салон у типовому Peugeot-стилі. Хоча було б краще, якби пікап Peugeot Landtrek отримав не лише салон, але й турбодизелі від Peugeot.
Однак маємо, що маємо: під капотом тестового автомобіля Peugeot Landtrek встановлено двигун D20TCIE, що має позначення з заокругленням робочого об’єму в більшу сторону. Насправді рядний 4-циліндровий дизель має робочий об’єм 1910 куб. см, але, крім того – він ще має турбіну та безпосереднє упорскування пального. Все це дозволяє отримати з такого двигуна потужність 150 к.с. при 4000 об/хв та крутний момент 350 Нм при 2800 об/хв.
Далі до справи береться трансмісія, що містить традиційну 6-ступеневу МКПП та повний привод. Останній може працювати в трьох режимах: 2Н – задній привод; 4Н – повний привод з жорстким підключенням передньої осі (part-time); 4L – повний привод зі знижувальним рядом (передаточне співвідношення і=2,7). Крім того, передбачено блокування заднього диференціала та система допомоги при спуску на схилі.
Фактично сьогодні ось такий трансмісійний набір – це вже «загальноприйнятий стандарт» для нормального пікапа схожого класу та формату. Аналогічно й про конструкцію шасі: рамна основа, незалежна передня підвіска на поперечних важелях та пружинах, залежна задня підвіска на основі балки-моста та ресор, вентильовані гальма попереду та барабанні гальма позаду. Таким чином, пікап Peugeot Landtrek не дивує конструкцією, але намагається відповідати нормам класу. Єдине, чого не вистачає – це АКПП у поєднанні з турбодизелем.
Конструкція та габаритні розміри автомобіля визначають його гарні всепрохідні якості: глибина броду більше пів метра та кліренс 235 мм, чималі кути в’їзду-з’їзду та артикуляція задніх коліс, класичний повний привод зі знижувальним рядом. До речі, зверніть увагу: пікап Peugeot Landtrek має повний привод part–time. Тобто, підключення передніх коліс відбувається жорстко, що не дозволяє використовувати режим 4Н на гарних дорогах. Але водночас таке жорстке підключення ідентично блокуванню центрального диференціала на автомобілях з постійним повним приводом. Додайте ще блокування заднього диференціала – й виходить майже повний набір блокувань. Вмикання знижувального ряду 4L відбувається з помітним поштовхом, але надалі автомобіль впевнено повзе на крутих гірках. Всі перемикання трансмісії реалізовані через круглий селектор в салоні та механізми-приводи, що приховані десь там, в глибині конструкції – це замість перемикання повного приводу окремим важелем, який напряму керує роздавальною коробкою. Поки все працює справно, схема перемикань з окремим селектором точно більш приємна та комфортна для водія: ніяких зайвих шумів та вібрацій в салоні, ніяких підключень 4Н/4L грубою силою руки.
За кермом: комфортна тряска, шумна динаміка
Дивні поєднання слів-термінів? Проте пікап Peugeot Landtrek доводить можливість цього. Наприклад, передня підвіска зазвичай намагається їхати доволі комфортно, вона намагається м’яко опрацьовувати нерівності та ями на дорозі. Проте задній розвантажений міст на ходу частенько стрибає на нерівностях, важкі колеса підкидає вгору, а далі ще й приходять вторинні вібрації. Сприйняття комфорту цього автомобіля залежить від місця посадки людей: водій та передній пасажир сприймають його більш комфортним; задні пасажири намагаються заперечити, кидаючи фрази в перервах між стрибками на сидіння. Проте є дієвий метод покращення комфорту руху та примирення всіх – це додаткове завантаження кузова баластом на кількасот кілограмів.
В принципі, поведінка ходової частини доволі типова для пікапів такого сегмента та конструкції, де визначальними є розвантажений задніх міст на ресорах. Аналогічно відбувається й з керованістю автомобіля: кермо робить 3+ оберти від упору до упору, високопрофільні шини додають впевненості на бездоріжжі, але повністю стирають зворотне зусилля й точність реакцій. Все виглядає так: повернув кермо вправо – автомобіль поїхав вправо? Ну вже добре! А там далі побачимо, підправимо, підрулюємо…
Якщо під колесами ще й будуть нерівності, а в кузові не буде вантажу, то задні колеса можуть підскакувати й зміщуватись у віражі. Ось черговий поворот – і починаємо те саме знову, ще й попутно не забуваючи про чималі крени доволі високого автомобіля. Керування пікапом Peugeot Landtrek не дарує задоволення від самого процесу, це радше просто елемент роботи по доставці певних вантажів (звичайних або специфічних) до місця призначення. В цьому випадку задоволення дарує сам факт виконання роботи, помножений на дуже високий рівень вседозволеності та ігнорування стану доріг або бездоріжжя.
Схожа історія стосується двигуна та коробки передач. Турбодизель не дивує потужністю, що перетворюється на вражаючу динаміку – причому, навіть у розвантаженому стані. Але все ж тяги та «коней» мінімально достатньо для впевненості пересування – причому, навіть в навантаженому стані. Ось тільки потрібно вдало підбирати оберти. Адже якщо на тахометрі 1,3-1,5 тисячі, то турбодизель ледь тягне навіть пустий автомобіль, ще й з неприємним гулким ревінням та низькочастотними вібраціями. Проте як тільки оберти переходять відмітку 1,5 тисячі – двигун виправляється і демонструє куди більше впевненості: чудова тяга та прискорення, ось тепер я вірю в потенціал 150 к.с. та 350 Нм! Причому цей максимум досягається на вищих обертах, але ж двигун не проти. Він легко набирає 3,5-4 тисячі обертів, причому весь середній діапазон (від 1,5-1,7 до 3,5-4 тисячі) обертів сповнений рівномірного нарощування тяги, сили, прискорення – жодних провалів.
Лише встигайте перемикати передачі та грамотно оперувати зчепленням. До речі, перша передача відверто низька: вона явно зроблена в розрахунку на рушання з навантаженим кузовом. А ще зчеплення «хапає» десь на середині ходу педалі, тому перший час доводиться плавно та уважно оперувати педаллю. Але потім заявляється звичка – і стає зрозуміло, що ряд передач доволі непогано складений: між 2-3-4-5 передачами немає великих проміжків, а шоста передача виступає відверто «трасовою».
Турбодизель та механічна коробка створення не для захопливих емоцій, а просто для виконання своєї роботи; в принципі, як і весь автомобіль загалом. Хтось забажає більше потужності та динаміки (для розуміння – заявлено 0-100 км/год за 14,9 секунди та 150 км/год максимальної швидкості); але раціональні покупці будуть звертати увагу на рівень споживання пального: по місту обіцяно 9,7 л на 100 км, на трасі заявлено 7,4 л на 100 км шляху. Мої особисті враження це підтверджують: стабільно по місту виходить 9-9,5 літрів, плюс-мінус літр залежно від умов руху та стилю керування; на трасі під час руху зі швидкістю 90-100 км/год споживання палива становило 7,5-8 літрів. Особливо швидше їхати не будеш – зростає споживання пального і виходить доволі шумно. Проте на диво, але автомобіль почувається доволі стабільним навіть на швидкостях, що близькі до його максимуму – наприклад, я очікував більших розгойдувань та парусності від бокового вітру.
Вартість: скільки коштує Peugeot Landtrek та хто конкуренти
Якщо говорити про основну гамму моделі Peugeot Landtrek та автомобілі 2024 року випуску, то українським покупцям запропоновано лише два варіанти: завжди подвійною кабіною, завжди турбодизель та МКПП, різниця лише в комплектаціях – ACTIVE або ALLURE.
Отже, пікап Peugeot Landtrek ACTIVE пропонує: системи ABS та ESP, фронтальні та бокові подушки безпеки, надувні бокові шторки безпеки, круїз-контроль, блокування заднього диференціала, підсилювач керма, кондиціонер, оздоблення сидінь тканиною, задні датчики паркування та камера заднього огляду, мультимедійна система з кольоровим 10-дюймовим сенсорним екраном, легкосплавні 17-дюймові колісні диски тощо. Вартість Peugeot Landtrek 1.9 HDi 150 4х4 МКПП-6 ACTIVE – від 1,446 млн грн або $35 тис.
Варіант Peugeot Landtrek ALLURE додає наступне: безключовий доступ та запуск двигуна, система попередження про зміну смуги руху, двозонний клімат-контроль, камери кругового огляду 360, кольоровий матричний дисплей панелі приладів, легкосплавні 18-дюймові колісні диски, хромоване оздоблення ручок дверей та дзеркал, бокові підніжки тощо. Вартість Peugeot Landtrek 1.9 HDi 150 4х4 МКПП-6 ALLURE – від 1,549 млн грн або $37,8 тис.
Додатково відзначу автомобілі 2023 року, які ще можна знайти на складах в Україні, адже там багато цікавого. По-перше: аналогічні пікапи Peugeot Landtrek, проте 2023 року випуску очікувано виявляються доступнішими – різниця становить близько 40 тисяч гривень для будь-якої з вищеописаних комплектацій. По-друге, серед автомобілів 2023 року можна знайти версії з потужним бензиновим турбодвигуном 2.4L Turbo 210 та 6-ступеневою АКПП – на сьогодні єдиний варіант, як можна отримати Peugeot Landtrek з автоматичною коробкою перемикання передач. Зверніть увагу, що імпортер Peugeot періодично закриває одні версії автомобілів та відкриває інші, причому ця історія стосується також й пікапу Peugeot Landtrek. Тому не виключено, що до зміни чергового модельного року ми побачимо інші версії цього пікапу. Але наразі – загальна картина по актуальних існуючих прайсах окреслена.
Численні подушки безпеки, протитуманні фари та легкосплавні колісні диски, центральний 10-дюймовий дисплей та кондиціонер вже присутні в будь-якій комплектації автомобіля. Максимальна версія додає LED-ікла, круговий огляд, кольоровий дисплей панелі приладів, контроль рядності руху тощо. До речі, зверніть увагу: поряд з кнопкою контролю рядності також встановлена кнопка підсвічування кузова – наче дрібниця, але ж яка зручна.
Нарешті, кілька слів про конкурентів. Найбільш популярні пікапи цього сегменту добре відомі, вони ж виступають найскладнішим суперниками – це повністю новий Mitsubishi L200, а також Toyota Hilux. Обидва автомобілі пропонують більш потужні дизелі та можливість їх поєднання з АКПП, ширше вибір комплектацій; плюс гарна репутація та розвинені дилерські мережі. Але такі автомобілі будуть дорожчими: старт ціни з відмітки близько 1,6-1,7 млн грн. Хоча інша пара суперників – нові Ford Ranger та Volkswagen Amarok – будуть ще дорожчими: старт дається з 2,05-2,1 млн грн. Якщо бажаєте максимально доступний пікап, то в Україні пропонуються KGM Musso/Grand Musso (це SsangYong в минулому) або пікапи китайських брендів. Виходить так, що пікап Peugeot Landtrek наче намагається зайняти проміжне положення між найдорожчими та найбільш доступними автомобілями.
Завантаження коментарів …