Ненавиджу фільми та ігри жахів. Ненавиджу, не граю та не дивлюсь. Виключення роблю хіба що для космічної фантастики на кшталт Alien/Aliens, Event Horizon чи Sunshine. Але Still Wakes the Deep від The Chinese Room я пройшов із задоволенням, чим же мене привабила ця гра?
Гра | Still Wakes the Deep |
Жанр | симулятор ходіння, жахи |
Платформи | Windows, PlayStation 5, Xbox Series X|S |
Мови | англійська |
Розробники | The Chinese Room |
Видавець | Secret Mode |
Посилання | stillwakesthedeep.com |
По-перше, дякуємо Microsoft за Game Pass. Як я вже багато разів казав, ця підписка дає гарний шанс познайомитися з іграми, жанр яких не є для вас пріоритетним і які б ви 100% не купили б за повну ціну. Завдяки Game Pass я відкрив для себе багато цікавих ігор, повз які пройшов би мимо в іншому випадку.
По-друге, Still Wakes the Deep – це симулятор ходіння від студії, яка власне придумала симулятори ходіння. Так, це британська The Chinese Room – автори мода Dear Esther для Half-Life 2(2008), а потім і повноцінної гри Dear Esther (2012). Власне саме мод Dear Esther і вважається першим симулятором ходіння aka інтерактивною історією. Я люблю такі ігри, які, звісно ж, більш нагадують фільми, або інтерактивну книгу, та відрізняються гарним сюжетом, цікавими персонажами та атмосферою. Щось таке я і сподівався знайти в Still Wakes the Deep. І знайшов.
Події Still Wakes the Deep відбуваються на нафтодобувній платформі Beira D в Північному морі у 1975 році. Головний герой гри Кемерон "Каз" Маклірі побився у пабі та не придумав нічого краще, ніж тимчасово, поки все не заспокоїться, сховатися на нафтовій платформі, куди його влаштував електриком його старий друг Рой, що працює тут коком. Через проблеми з поліцією та бажання сховатися у Каза проблеми з дружиною, що залишилась на великій землі, схоже справа йде до розлучення. А тут ще і начальник платформи Реннік викликає Каза "на килим", бо йому вже прийшов запит від поліції.
Втім, дуже швидко усі ці проблеми простого електрика відходять на другий план. Бурильна установка натикається на щось на дні моря, відбувається вибух і... на Beira D починається справжня чортівня. Тепер Каз Маклірі має рятувати себе, своїх друзів та платформу, яка намагається то втонути, то вибухнути. А ще є те, що підіймається з глибин і полює на людей...
1975 р., загублена посеред ніде платформа, невелика купка людей і монстри, у яких вони перетворюються. Так, вгадали, у Still Wakes the Deep є потужний вайб "Щось" / The Thing Джона Карпентера з Куртом Расселлом у головній ролі. До речі, головний герой The Thing – Ар Джей Макріді, головний герой Still Wakes the Deep – Каз Маклірі, навіть імена співзвучні. Хоча в Still Wakes the Deep немає оцих напружених пошуків прихованих монстрів, те, що прокинулося у глибині, не ховається, а само шукає вас, але спотворені ним люди й дійсно схожі на монстра з The Thing.
Як вже було відмічено, за геймплеєм Still Wakes the Deep – це здебільшого симулятор ходіння. Дуже гарно зрежисований, з шикарними діалогами, майстерним озвучанням шотландськими акторами (акцент героїв – це додатковий плюс гри), приголомшливою музикою, майстерно відтвореною атмосферою 1970-х. Жах? Так, трохи є. Як прямі скримери, так і нагнітання атмосфери за кадром, голосами та звуками. Взагалі-то лазити темними нутрощами нафтової платформи, яка тоне і наповнюється монстрами, трохи лячно, але нічого такого екстремального, рівень The Thing, не більше.
З додаткового геймплею тут є QTE-події, нескладні головоломки, трохи лазіння, ховання від монстрів в шафах та інших потайних місцях, відволікання потвор і трохи бігу наввипередки зі смертю.
Сюжет подається через діалоги між вижившими та телефоні дзвінки, які Маклірі отримує від товаришів по нещастю з різних куточків платформи. Взагалі-то нафтова платформа Beira D величезна дура, такий собі гібрид острова та хмарочосу, тут багато цікавих місць, які Маклірі вимушений буде відвідати в пошуках порятунку. Крім того, протягом гри платформа руйнується та змінюється.
Як і більшість симуляторів ходіння, Still Wakes the Deep – повністю лінійна історія, інтерактивне кіно на 3-5 годин. Але це дійсно якісний фантастичний фільм жахів. Його герої показані без пафосу, їм співчуваєш, смерть кожного з них переживаєш.
Гарно зроблено, The Chinese Room. Тепер в мене набагато більше віри в те, що Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2, яка потрапила в руки The Chinese Room у 2023 році, буде нарешті закінчена і що це буде непогана гра. Чекаємо, реліз, начебто вже наприкінці 2024 р.