Варіантів ігрових гарнітур стає все більше. Всі вони пропонують різний рівень комплектацій, комфорту, матеріалів, якості звуку та передачі голосу, а також додаткові функції та можливості. Якщо абстрагуватися від всіх якостей флагманських моделей, то що залишиться для базових? В сьогоднішньому огляді ми познайомимося з однією з найдешевших моделей SteelSeries — Arctis Nova 1, та на її прикладі побачимо необхідні мінімальні складові для ігрових навушників.

Комплектація SteelSeries Arctis Nova 1

Базові гарнітури майже ніколи не мали розширеного комплекту. Arctis Nova 1 так само комплектується лише необхідним, де з гарнітурою користувач побачить лише фірмові наліпки, короткий кабель з комбінованим 3,5-міліметровим конектором та подовжувач з подвійним.

Огляд ігрової гарнітури SteelSeries Arctis Nova 1

За бажанням, звісно, можна придбати змінні амбушури, а за потреби може знадобитися й чохол для транспортування. На робочому місці ще не завадить охайний стенд. Окрім чохла, фірмові аксесуари є у самого виробника. Щоправда, вартість «вішалки» становить майже половину вартості самої гарнітури. Вдвічі дешевше можна придбати фірмовий «гачок», який монтується під столом.

Дизайн та зручність використання

Практично всі актуальні моделі навушників SteelSeries зараз називаються Arctis, але вони поділяються на лінійки. Моделі Nova мають схожий дизайн, але відрізняються функціонально. При цьому «наймолодша» модель виглядає не гірше за топові. Й навряд вона поступиться у комфорті. Для початку, Arctis Nova 1 можна вибрати у чорному чи білому кольорі. Обидва виглядають охайно, хоча чорний буде практичнішим у використанні.

Навушники виготовлені з пластику, але конструкція гарно продумана і жодних скрипів немає навіть при «екстремальній» деформації обруча. Комплектні амбушури зроблені з тканини. Інші змінні опції пропонують лише шкірозамінник, хоча для дорожчих «сусідніх» моделей є також велюрові. Суб’єктивно, стандартні доволі комфортні, щоб користувач не витрачав гроші на додаткові амбушури. Провести в них декілька годин поспіль не було проблемою під час тестування. Втоми від ваги не бувало в принципі, важить вся гарнітура 236 грамів.

Але сама форма та можливості налаштувань корпусу також зіграли свою роль. Тут користувачу залишили чимало можливостей корегування позиції. По-перше, розмір можна налаштувати витягнувши навушники з обруча. По-друге, під обручем є фіксаційна резинка, яка й тримається на голові. Її також можна підлаштувати під себе. Трошки поекспериментувавши спочатку, підбір зручної для себе позиції не відняв більше як 5 хвилин. Пізніше до цього повертатися не доводилося.

Хоча корегувати резинку під обручем не дуже зручно, що може набридати у випадку, якщо навушники використовують дві, скажімо, дитини, з різними розмірами голів. Але навряд це частий випадок.

Додають зручності поворотні чаші, які можна вивернути на 90°. Це дозволить комфортно скинути гарнітуру на шию під час перерви. Також в такій позиції гарнітуру можна значно зручніше покласти в рюкзак, якщо навушники кудись подорожують з користувачем.

Огляд ігрової гарнітури SteelSeries Arctis Nova 1

Мікрофон на гнучкій ніжці ховається в лівому навушнику. Це зручніше, ніж знімати та підключати його назад, коли він потрібен. Під час використання його легко розмістити у потрібну позицію, ніжка добре фіксується. В інший час схований мікрофон аж ніяк не може заважати. Звісно, з часом можуть виникнути проблеми з конструкцією, але з огляду на досвід компанії, навряд це трапиться швидко. 

В цілому базова модель повністю задовільна. Навушники зручні та приємні на вигляд, тож конструкція не викликає зайвих хвилювань в основних питаннях. Сумнів викликає лише розмір. Користувачам, яким потрібні найбільші розміри гарнітур, така може бути замала. Звісно, комфорт завжди був дуже суб’єктивним показником, тому все ж варто приміряти гарнітуру в магазині. У всьому іншому Arctis Nova 1 мають влаштувати.

Налаштування та керування

Підключення навушників можливе до ПК та консолей через 3,5 мм Jack. Виробник також пропонує використовувати їх зі смартфонами та портативними консолями. І це дійсно так. Комбіновані роз’єми дійсно є на багатьох пристроях, а на смартфонах з USB-C можна використовувати адаптери. Також через подовжувач можна під’єднуватися до ПК навушники та мікрофон в окремі порти. Приємно, що кабель можна замінити, якщо його якимось чином буде пошкоджено.

Огляд ігрової гарнітури SteelSeries Arctis Nova 1

Іншими словами, для коректної роботи гарнітури зовсім нічого не потрібно — традиційно для подібних моделей. Так само й з керуванням. На лівому навушнику є колесо регулювання гучності та кнопка приглушення мікрофона. Вони знаходяться в зручних та інтуїтивно-зрозумілих позиціях, тому звикати до них майже не потрібно.

Огляд ігрової гарнітури SteelSeries Arctis Nova 1

Компанія SteelSeries також пропонує власну універсальну версію ПЗ — Sonar. В ній є опції поліпшення звуку як навушників, так і мікрофона. Й звісно, це ігрове ПЗ, тому має окремі профілі для різних ігор. Але налаштувати звук можна й за власними вподобаннями.

Через те, що є версія програми лише для Windows, а навушники можна використовувати з більшою кількістю пристроїв, вони тестувалися без Sonar. До того ж це лише опція, яка може бути до вподоби не кожному користувачу.

Звук SteelSeries Arctis Nova 1

Модель Arctis Nova 1 використовує 40-міліметрові драйвери з частотним діапазоном від 20 до 20,000 Гц. Опір становить 32 Ом. Жодної додаткової обробки звуку на навушниках, звісно, немає. Сильного шумозаглушення від звичайних амбушурів очікувати не варто, вони пропускають звуки в обидва боки. При цьому зовнішні шуми особисто мені не заважали. А от якщо поряд були б люди, вони могли б чути те, що відбувається в навушниках. І це при закритих чашах.

Огляд ігрової гарнітури SteelSeries Arctis Nova 1

Що одразу відчутно, це великий запас потужності та відчутні баси. На мою думку, саме такими й мають бути ігрові навушники. Хоча, звісно, і втома від постійної вібрації на голові також може з’являтися, незалежно від того, чи це відбувається в іграх, чи під час прослуховування музики.

Огляд ігрової гарнітури SteelSeries Arctis Nova 1

Грати в Arctis Nova 1 сподобалося. Незалежно від жанрів ігор, вони забезпечили й добрий рівень гучності, де легко підібрати собі комфортний рівень, так й повністю влаштувала якість. Визначити позицію та дистанцію до ворога в шутерах — взагалі не питання. Так само й накладений зверху войсчат з друзями не створював непорозумінь. В іграх все було добре.

Огляд ігрової гарнітури SteelSeries Arctis Nova 1

Супровід фільмів чи серіалів для них також легка задача. Трошки інша ситуація з музикою. Підсилений за замовчуванням бас звучить ефектно, але на більшому за середній рівень гучності можна почути зайві викривлення (навіть легкий тріскіт). Окремі композиції з гучними високими можуть створити чимало дискомфорту на високому рівні гучності. Знову ж, навряд ігрова гарнітура буде основною для, скажімо, музикантів, а для не таких вибагливих вух якості моє вистачати. Головне — не перебрати з гучністю, це точно буде шкідливим для слуху.

Огляд ігрової гарнітури SteelSeries Arctis Nova 1

Мікрофон не вразив. Він, як це нерідко буває, захоплює навколишні звуки, з якими не факт що впорається шумозаглушення в, скажімо, Discord (Krisp). І голос передається з невеликим відлунням. Але не варто забувати, що Arctis Nova 1 — лише базова гарнітура. Для мікрофона початкового рівня тут він доволі непоганий. Не кращий, але і явно не гірший. Перед грою чи робочими дзвінками варто трохи поекспериментувати з позицією мікрофона (щоб зайвий раз в нього не дмухати, він це добре відчуває), та налаштувати чуттєвість.