Студія Wargaming зарекомендувала себе як розробник і видавець популярних мультиплеєрних аркадних симуляторів бойової техніки. Але під час церемонії The Game Awards 2024 Wargaming анонсувала дещо нове і не пов’язане з основною франшизою World of – гру STEEL HUNTERS від британської студії Wargaming у місті Гілфорд. Це PvPvE шутер від третьої особи є міксом Battle royal та Extraction. Така суміш жанрів одночасно може здатись і максимально трендовою, і не схожою ні на що інше. Розберемось що це, для кого це, і чи є перспективи у цієї безплатної гри, яка вже вийшла у Дочасному доступі Steam.
Гра | STEEL HUNTERS (Дочасний доступ) |
Жанр | Extraction-шутер/Battle royal |
Платформи | Windows |
Мови | українська, англійська |
Розробник | Wargaming |
Видавець | Wargaming |
Посилання | steelhunters.com |
Хто такі стальні мисливці та що тут відбувається
Світ STEEL HUNTERS побудований у сетингу постапокаліпсису. Космічна катастрофа знищила майже все людство, проте роздроблені на фракції залишки цивілізації займаються звичним для людського виду винищенням один одного у боротьбі за цінний новий ресурс, який приніс з собою катаклізм – Старфол. Цей новий матеріал ще й виявив рідкісну особливість деяких людей, що дозволяє перенести їх свідомість у величезних роботів-мисливців. Саме в ролі таких мехів з людською свідомістю гравці й будуть битись на покинутих землях за контроль над Старфолом.
Наразі в грі доступні сім мисливців з чотирьох фракцій. Кожен має унікальний зовнішній вигляд, особливості переміщення та бойове оснащення, а також прогресію. Першим буде доступний найбільш класичний представник бойових роботів Razorside. Це базовий, проте універсальний персонаж, який дозволяє спробувати основні механіки та ознайомитись з поведінкою цих великих й інертних машин на полі бою. Він має відновлювані щити та гранати.
Trenchwalker – соратник Razorside по фракції та бойовий медик, здатний відновлювати здоров’я собі та напарнику. Heartbreaker – найманка зі снайперською гвинтівкою, яка веде бій виключно з дистанції, та завдячує своїм виживання під вогнем швидкому переміщенню та маскуванню. Останній з гуманоїдів – загадковий Prophet, який більш схожий на мага з фентезі світів і користується незвичною енергетичною гарматою та може викликати дрон вогневої підтримки.
Крім звичних роботів гуманоїдного типу в STEEL HUNTERS є незвична трійка персонажів з фракції Scrapers. Це чотириногі зооморфні роботи. Тут і подібний до пантери Fenris, броньована і витривала ведмедиця Ursus, а також павук з мініганом і щитами Weaver для позиційних боїв.
Усі машини відрізняються зброєю, набором вмінь та швидкістю переміщення під час бою, що урізноманітнює тактики ведення перестрілок і підійде під майже будь-який стиль гри. При цьому керування роботами не вимагає рефлексів кіберспортсмена, аби перемагати у двобоях. Це знижує поріг входу для нових гравців і дарує приємний досвід. Найближчим часом розробники обіцяють поповнення списку персонажів.
Проте після десятку годин в мультиплеєрних зарубах можна помітити улюбленців публіки. Частково це уподобання до зовнішнього виду мехів. Адже вони тут дуже деталізовані, про що трохи згодом. Але головною причиною вбачається неопрацьований до кінця баланс – за деяких персонажів просто легше грати. Особливо, якщо грати з випадковими напарниками, на яких не завжди можна покластись. І тут рятують здібності деяких мисливців, наприклад: відновлення щита, чи снайперська гвинтівка для ведення бою здалеку уникаючи загрози бути оточеним.
Ігровий цикл і особливості жанру
Обравши собі мислився до свого смаку можна відправитись на плювання. Суміш жанрів STEEL HUNTERS будує цікаву перспективу розгортання матчу. В першу чергу це шутер, а отже треба вчитись вправлятись зі зброєю обраного мисливця і вести бій з відповідною тактикою. Далі мікс Королівської битви з Евакуацією – в парі з напарником треба пережити інші п'ять команд, або встигнути на точку евакуації першими. На шляху до мети розважаємося PvE елементами – мова про збір ресурсів і полювання на ботів, щоб отримати покращення під час бою.
На карті розміщені зони для полювання і точки з припасами, де можна вибити чи знайти покращення для характеристик меха: шкоди, броні та здоров’я, розхідні матеріали для ремонту та швидкого виклику напарника у випадку його смерті, а також бустери енергії для прокачки в межах матчу.
З контейнерів та ворогів високого рівня можна вибити особливі рідкісні предмети. Це може бути щит-купол, бустер ядра. Найцікавішим є комплект колоса, що дозволяє й без того великому меху стати ще більшим і живучішим. В такому режимі танка-берсерка можна витримати дуже багато шкоди та і нанести її ще більше ворогам. Арсеналом гравця стають ракети, метальний спис та потужна рукопашна атака.
За різні дії, як от вбивства ботів чи мисливців противників, дається досвід і підіймається рівень меха. Всього протягом матчу. можна отримати п'ять рівнів Кожен рівень відкриває нові вміння, тобто весь арсенал можливостей буде доступний не з початку матчу. І для найбільш успішного перебігу сутички з противниками, краще підготуватись.
Матчі в STEEL HUNTERS проходять на трьох досить великих мапах. На них позначені зони з контейнерами з цінним лутом та мисливські угіддя, де можна вполювати рідкісних дронів. Команди інших гравців можуть претендувати на той же лут. Тут і починаються перші сутички. Через деякий час активується випадкова зона евакуації та ставки стають вищими. Адже перший, хто захопить цю зону, отримує більшу винагороду.
Дуже гарно мати постійного напарника для гри. Це дасть розкритись новим тактикам, і дозволить перемагати навіть найсильніших бійців, якщо вони не мають подібної синергії.
Прогресія і прокачка
Окрім прокачки всередині матча є в STEEL HUNTERS і звична загальна прогресія. Присутній загальний рівень акаунту, підвищення якого дає підсилювачі досвіду, різну ігрову валюту, у тому числі й ресурс, що потрібен для відкриття нових героїв.
Першу ігрову валюту та ресурси дає проходження короткого курсу молодого бійця, який введе в курс справ і познайомить з основними механіками. На диво ці навчальні місії виглядають більш пропрацьованими, ніж мережевий режим. Склалось відчуття, що в них є всі механіки, які планували, а у PvP режим їх ще не додали.
Крім того, є прокачка кожного меха у вигляді розгалуженого дерева. Це дає простір для кастомізації, адже можна "качати" різні гілки та обирати різні вміння для використання в бою. Тож виглядає ця система досить глибокою й продуманою. Дещо качається за бали рівнів мехів, а щось за ігрову валюту, яку, до речі, зараз насипають щедро за рівні та виконання щоденних випробувань. Так, звичними для сесійних ігор є щоденні завдання, які спонукають пробувати різні тактики, нових персонажів та винагороджують за виконання.
Звичайно, що у Free-to-Play грі є і преміальна валюта та бойовий пропуск. Він не має прямих Pay-to-Win механік і відкриває купу косметики, підсилювачів та валюти. Частина винагород перепустки є безплатною, а інша закрита і купується за платину – преміумвалюту. Перша бойова перепустка STEEL HUNTERS заманює величезною знижкою, а невелика кількість преміальної валюти має бути у всіх після виконання вступних завдань. Також трохи цієї валюти випадає за виконання щоденних місій кожного мисливця.
STEEL HUNTERS добре винагороджує за прогресію і вона не відчувається сильно повільною. От тільки через малу кількість доступних мисливців, ресурс, що потрібен для їх відкриття, рівномірно розмазали аж на 100 рівнів прокачки аккаунту. Це спонукає до грінду. І все б було нормально, але, знову ж таки, через малу кількість контенту це з часом скачується в одноманітність.
Детальніше про дизайн і візуальну частину гри
Мапи STEEL HUNTERS не дуже відрізняються між собою. Звичайно, що міняється біом та дизайн об’єктів на локаціях. Проте загальний дизайн рівнів не сильно відмінний, що змушує плутати де і що знаходиться. Хоч на мапі і є різні конструкції, проте укриття в більшості випадків формують складки рельєфу типу кряжів та ярів. Зістрибнути на якісь підвищення хоч і можна, проте це дає невелику перевагу. Хотілось би мати більше вертикальності в геймплеї.
Деталізація роботів на висоті. Як уже було згадано вище, вони всі маються унікальний дизайн і розглядати їх в ангарі одне задоволення. Анімації переміщення, перезарядження і взаємодії зі сторонніми об’єктами теж на висоті. І це в Дочасному доступі.
Фоном слугують будівлі та інші конструкції, що лишились від цивілізації й нагадують про наслідки катастрофи. У порівнянні з розмірами роботів будівлі здаються іграшковими й руйнуються від простої взаємодії. Є відчуття, що машина, якою керує гравець, реально величезна, важка і потужна. Проте локації все ж виглядають дещо пустими, що у купі з неідеальним дизайном рівнів трохи псує враження.
Бідний також і список ботів, на яких ведеться полювання. Вони всі дуже схожі між собою і відрізняються в основному рівнем здоров’я та розміром. Хотілось би більшого різноманіття комп’ютерних ворогів.
Враження від Дочасного доступу та побажання
Загалом враження від десяти з гаком годин проведених у STEEL HUNTERS за різних персонажів навіть позитивне. Невисокий поріг входження та різноманітність можливостей дають гарний стимул заходить у гру на годинку після робочого дня. Невелика кількість мисливців, що доступні, робить їх по-справжньому унікальними та спонукає пробувати різні тактики, щоб знайти свою улюблену.
Дочасний доступ, на те і дочасний, що дозволяє розробникам побачити реакцію гравців на різні аспекти гри та покращити їх. Головним, що впадає в очі – є мала кількість контенту. Тут відносне різноманіття роботів дуже сильно контрастує з однаковістю локацій та буквально одним типом комп’ютерних ворогів. Через обмеженість кількості контенту, він сильно "розмазаний" по шкалі прогресії й це робить грінд нудним, адже нагорода за нього не така вагома. Бо відкриття нового персонажа чи хоча б скіна для старого емоційно сприймаються приємніше, ніж просто додавання чисел до рахунку ігрової валюти. Крім того, до повноцінного релізу STEEL HUNTERS, який начебто має відбутися вже цього року, хотілося б побачити деякі зміни в балансі між різними бійцями, а також покращення дизайну рівнів, щоб вони не відчувалися такими "пласкими".
Перспективи для розвитку STEEL HUNTERS без сумнівів має. Та низький онлайн і стримані оцінки гравців у Steam – це сигнал розробникам до швидких змін і покращень. Чи встигнуть вони щось зробити перш ніж розгублять гравців остаточно, залежить тільки від них. Нам хочеться бачити розвиток проєкту і повертатись у гру, щоби спробувати нові можливості. Чи буде так, покаже час.
P.S. Коли стаття вже готувалася до публікації з'явилась інформація, що 29 квітня 2025 року в STEEL HUNTERS з'явиться новий Мисливець – Taurus.