Поки основна увага фанатів майже весь час прикута до флагманських смартфонів, більша частина прибутку великих брендів складається з продажів не таких дорогих моделей. До того ж середньобюджетні варіанти не припиняють підсилюватись, покращуючи свої можливості і функціональність. Одна з найпопулярніших лінійок Redmi Note є гарним тому прикладом. У сьогоднішньому огляді ми детально розглянемо можливості її моделі — Redmi Note 10 Pro.

Характеристики Redmi Note 10 Pro

Розміри та вага Висота: 164 мм
Ширина: 76,5 мм
Товщина: 8,1 мм
Вага: 193 г
Оперативна пам’ять і сховище 6 ГБ + 64 ГБ | 6 ГБ + 128 ГБ | 8 ГБ + 128 ГБ
Оперативна пам’ять LPDDR4X + накопичувач UFS 2.2
Процесор Qualcomm Snapdragon 732G
Графічний процесор Adreno 618
Бездротові модулі Wi-Fi 5, Bluetooth 5.1, NFC
Дисплей 6,67-дюймовий AMOLED
Роздільна здатність: 2400 x 1080 FHD+
Співвідношення сторін: 20:9
Частота оновлення: 120 Гц
Задній модуль камер Ширококутний сенсор: 108 Мп, ƒ/1.9
Ультраширококутний: 8 Мп, 118°, ƒ/2.2
Макро: 5 Мп, ƒ/2.4
Сенсор глибини: 2 МП, ƒ/2.4
Фронтальна камера 16 МП, ƒ/2.45
Акумулятор 5020 мА•г
Операційна система Android 11, MIUI 12.5.6
Рекомендована ціна в Україні 8999 грн

Комплектація Redmi Note 10 Pro

Попри всі заяви про екологічність при спрощенні комплектацій флагманських смартфонів, більшість компаній ще не готова йти на такі сміливі експерименти з недорогими моделями. Тому з новим Redmi покупцеві дістанеться потужний блок для зарядки, кабель, «шпилька» для лотка SIM-карт та напівпрозорий силіконовий чохол. Традиційно, виробник не пошкодував зайвих зусиль і ще на виробництві встановив на дисплеї захисну плівку.

Огляд смартфона Redmi Note 10 Pro: 120 Гц, непогані камери та крута автономність

Перехідника для навушників ця модель не потребує, бо вона все ще оснащена окремим роз’ємом для дротових гарнітур. Але комплектних навушників смартфону не дісталося. Інших важливих аксесуарів для цієї моделі не знадобиться.

Дизайн та зручність користування

Більшість сучасних смартфонів побудовані майже однаково, але дрібні деталі в оздобленні можуть значно відрізняти один пристрій від іншого. Йдеться про матеріали корпусу, розміщення елементів керування, колір, дизайн блоку камер та інше. У дешевшого суббренду Xiaomi цього разу моделі подібні, але мають дещо спільне. З урахуванням позиціювання смартфонів Redmi, для них це дуже добре.

Redmi Note 10 Pro помітно змінився відносно попередньої моделі. Від зовнішності торішнього флагмана цієї лінійки залишились матеріали корпусу (Gorilla Glass 5 спереду і ззаду, та пластикова рамка поміж ними). Але в іншому все має не такий вигляд. Тепер на задній панелі немає візуального розділення на два відтінки основного кольору, блок камер змінив форму і місце розташування, а рамка фігурно «обіймає» кнопки, як в актуальних флагманів Xiaomi.

Огляд смартфона Redmi Note 10 Pro: 120 Гц, непогані камери та крута автономність

Покупцеві надали три опції кольору: Glacier Blue, Gradient Bronze та Onyx Gray. Усі вони, залежно від кута падіння світла, можуть частково змінювати відтінок. Це зовсім не новий приклад дизайну смартфонів, але все ще виглядає приємно і на часі. А завдяки склу на задній панелі відчуття від користування непогані. Ще сподобалося, що на склі не залишається багато відбитків рук. На жаль, глянцеві боковини легше ними вкриваються, а весь корпус легко притягує пил.

Огляд смартфона Redmi Note 10 Pro: 120 Гц, непогані камери та крута автономність

Розміри смартфону зовсім трішечки зменшились і тепер складаюсь 164×76,5×8,1 мм, а вага — 193 грами. І це при незмінній діагоналі дисплею. У користувацькому досвіді це непомітні зміни. Ґаджет великий і на це варто зважати. Людям, які частенько випускають з рук свої смартфони, краще не нехтувати комплектним кейсом. Він не дуже симпатичний, але при падінні гаманець явно «поставить вподобайку» за захищений корпус.

Усі елементи керування у смартфона розташовані звично та інтуїтивно для більшості користувачів. Звикати тут до чогось не доведеться. Що саме тут хочеться відзначити, це те, що Redmi — одні з небагатьох смартфонів, які оснащені інфрачервоним датчиком для керування домашньою технікою (телевізорами, кондиціонерами тощо) і з популярними брендами електроніки працюватимуть. Перевірено на телевізорах LG та Philips — працює. Також приємно мати стандартний роз’єм для провідних навушників.

Значною мірою користування цим смартфоном майже не відрізняється від переважної більшості конкурентів. Вони всі більш-менше однаково зібрані, з відносно схожими формами корпусу. І цього разу у недорогого ґаджета в списку технічних характеристик є рейтинг захисту від води та пилу. Це поки IP53 — витримує дрібні бризки та пил — але вже можна вважати гарним початком.

Дисплей Redmi Note 10 Pro

Як уже наголошувалось вище, діагональ дисплею не змінилась і складає 6,67 дюйма. Роздільна здатність у 2400×1080 точок (395 ppi) уже давно вважається стандартом для таких пристроїв. І такої кількості пікселів цілком вистачає для чіткого зображення.

Огляд смартфона Redmi Note 10 Pro: 120 Гц, непогані камери та крута автономність

Для фронтальної камери в центрі верхньої частини екрану є невеликий виріз у формі крапки. У системі передбачено варіант його «маскування», але таким чином зверху буде велика рамка. Щоправда, вони і без цього не всі рівномірні, нижня трохи ширша за інші. Але це теж спільне для більшості смартфонів.

З цікавих цифр тут ще є оновлення зображення з частотою у 120 Гц і запитами до сенсора в 240 Гц. Перше, наприклад, тільки цього року отримали такі флагмани, як iPhone. Тому мати таку функціональність у недорогому смартфоні дуже приємно. Але чомусь за замовчуванням увімкнений звичайний режим з 60 Гц, тож після активації смартфону варто зазирнути у налаштування.

Огляд смартфона Redmi Note 10 Pro: 120 Гц, непогані камери та крута автономність

Наступним кроком варто поглянути на опції колірних схем. У смартфоні встановлена AMOLED-матриця, яка має звичний набір варіантів зображення кольорів: Vivid, Saturated i Standard. Перші два більш насичені та «холодні», тоді як помітно м’якішим виглядає третя схема. Її я залишив на час підготовки огляду і був нею задоволений. Але кожен профіль дозволяє користувачеві підлаштувати температуру зображення залежно від власних уподобань.

Вимір профілю Vivid:

Вимір профілю Saturated:

Вимір профілю Standard:

Не так давно у смартфонів Xiaomi та Redmi з’явився цікавий варіант корегування зображення ввечері. В Reading mode є варіант Paper, який не просто робить кольори «теплішими», але й додає на дисплей «ефект паперу». Суб’єктивно, це справді робить використання смартфону значно комфортнішим.

Щодо яскравості, то наші виміри в приміщенні показали максимум у 456 кд/м². Це менше обіцяного, але цілком достатньо для більшості ситуацій. Цікаво, що виробник заявив типову яскравість у 700 кд/м² та пікову до 1200, що не кожен флагман може собі дозволити. У будь-якому випадку, під час наших випробувань, підсвітки було достатньо, а при відтворенні HDR-відео добре помітно, що дисплей насправді може більше, ніж здається. Мінімальний рівень яскравості склав 2,3 кд/м², що для ситуацій повної пітьми також буде комфортним значенням. З датчиком автоматичного регулювання підсвітки також все добре.

Безпека Redmi Note 10 Pro

Для швидкого розблокування сьогоднішнього піддослідного є два найпопулярніші шляхи — сканування обличчя власника, або відбитків його пальців. Дактилоскопічний датчик вмонтовано в кнопці ввімкнення смартфону. Він здатен зберігати до п’яти різних відбитків і завжди швидко на них реагує. Розблокувати смартфон таким чином можна за лічені частки секунди. У першу чергу це дуже зручно у темряві. І ось чому.

Огляд смартфона Redmi Note 10 Pro: 120 Гц, непогані камери та крута автономність

Переважна більшість смартфонів сканує обличчя за допомогою фронтальної камери. І зазвичай це відбувається швидко. Але якщо камері замало світла, можуть бути затримки або навіть відмова у доступі. Це стосується і маски на обличчі, яка зараз скрізь необхідна. Але маю зазначити, деякі нові смартфони вже навчились впізнавати свого власника навіть у масці, чого раніше не могли. Усе це стосується і Note 10 Pro. Камера могла загаятися, коли на мені була маска, або не спрацювати у цілковитій темряві, проте в усіх інших ситуаціях сканування було дуже швидким. 

Огляд смартфона Redmi Note 10 Pro: 120 Гц, непогані камери та крута автономність

Єдине питання тут — надійність сканування обличчя. Навіть, коли маски не були потрібні у буденному житті, такий метод доступу до смартфона вважався ненадійним, а тепер, коли чутливість значно зменшена, і поготів.

Звук Redmi Note 10 Pro

Динаміки цього смартфону здивували. При чому в найкращому сенсі цього слова. По-перше, тут є підтримка стереозвуку. По-друге, ці динаміки непогано грають. Звичайно, у порівнянні з дорожчими моделями їм не вистачає басу та чистоти відтворення. Але їх все одно сміливо можна назвати одними з найкращих серед динаміків недорогих смартфонів. Тим паче в такому ціновому діапазоні, зовсім небагато апаратів здатні таким похизуватись. Головне трохи пристосуватись і не прикривати динаміки руками під час ігор або перегляду відео.

З розмовним динаміком проблем бути не могло, адже він залучений з основним, що багато каже про його можливості. Гучність налаштована таким чином, що «кричати» у вухо він не буде, але й почути все під час розмови, наприклад, біля дороги все можна. З мікрофоном теж все непогано, але є стандартна проблема виробника з системою гасіння шуму. В галасливому оточенні в розмові можуть бути перешкоди при передачі голосу. Проте розмовляючи в тиші, все буде чисто.

Огляд смартфона Redmi Note 10 Pro: 120 Гц, непогані камери та крута автономність

З дротовими навушниками і Note 10 Pro також немає проблем, адже смартфон оснащено відповідним роз’ємом. Підключені до нього Monster Jamz грають, звісно, не на весь свій потенціал, але все одно непогано. І точно не гірше, ніж з іншими подібними апаратами.

Продуктивність та ПЗ

Тривалий час смартфони з недорогих категорій не могли забезпечити користувачеві однаковий комфорт при роботі вимогливих додатків та ігор. Але зараз із цим все набагато краще. В Redmi Note 10 Pro встановлено восьмиядерний Qualcomm Snapdragon 732G з відео Adreno 618. Серед доступних комбінацій оперативної (LPDDR4X) та постійної (UFS 2.2) пам’яті є опції: 6/64, 6/128 та 8/128 ГБ. Додати пам’яті можна за допомогою microSD-карти.

Для зв’язку є підтримка LTE та місця для двох SIM-карт. До того ж карта пам’яті не буде їм заважати. Wi-Fi підтримує стандарт ac, а для бездротових аксесуарів є Bluetooth 5.1. Для безконтактної оплати товарів та під’єднання до інших пристроїв передбачено NFC-датчик. 

Огляд смартфона Redmi Note 10 Pro: 120 Гц, непогані камери та крута автономність

Потужності смартфону вистачить для більшості буденних задач. Зрідка можна побачити затримки при, наприклад, опрацюванні фото. Але здебільшого смартфон швидко реагує і не примушує чекати. З іграми також все було добре. Очікувати високих результатів тестів все одно не треба, до дорожчих моделей Note 10 Pro ще далекувато. Щоправда, користувачі, які не планують багато часу приділяти іграм та обробляти довгі відео на смартфоні, навряд відчують якісь проблеми.

Зі стабільністю також все у повному порядку. Процесор не нагрівається, скажімо, за пів години у грі. Тим паче корпус залишається прохолодним під час простішої роботи. Тож тротлінг за час тестування цієї моделі не виходив за межі звичного для смартфонів просідання у 20-25%.

У якості операційної системи смартфон отримав Android 11 з MIUI 12.5.6. Зовнішній вигляд оболонки виглядає так само як у всіх актуальних моделей Xiaomi та Redmi. Нічого принципово виразного в Note 10 Pro серед інших смартфонів тут немає, але й весь набір флагманських можливостей присутній.

Камери Redmi Note 10 Pro

У порівнянні з попередньою моделлю кількість камер не змінилась. Але у Redmi Note 10 Pro роздільна здатність основної значно збільшилась — до 108 МП. А от інші сенсори, судячи з характеристик, могли залишитись ті самі. Тож комбінація у блоці камер виглядає так:

  • основна ширококутна зі 108 МП і значенням апертури ƒ/1,9;
  • ультраширококутна отримала 8 МП, кут захвату 118° та апертуру ƒ/2,2;
  • макро з 5 МП, ƒ/2,4;
  • і допоміжний сенсор для визначення глибини знімку — 2 МП, ƒ/2,4.

Як завжди, найкориснішими з них будуть перші дві. І це не через можливості конкретно цих камер, а взагалі стосується більшості сучасних смартфонів. А на що здатні саме ці сенсори, ми зараз подивимось детальніше. При цьому тримаємо в пам’яті невисокий цінник пристрою, за що деякі недоліки можна було б не враховувати. Все ж перед нами не топовий камерафон.

Огляд смартфона Redmi Note 10 Pro: 120 Гц, непогані камери та крута автономність

Почнемо з додатку. У всіх смартфонів виробника вони виглядають однаково. Тут є підтримка AI та автоматичний HDR-режим. Потрібний порядок режимів зйомки можна легко підлаштувати для себе. Окрім макро, який чомусь продовжують ховати в окремому меню. Все інше інтуітивно зрозуміле і навряд зіб’є когось з пантелику.

На жаль, погодні умови не були на боці тестів камер, тому побачити фото зі світлим небом і сонцем не вдалось. З іншого боку, вдалося отримати результати в «тяжких» умовах для камери, що в житті теж трапляється. І в такій ситуації камера здатна робити непогані знімки з першої спроби, а автоматичні режими AI та HDR не «накрутити» зайвого. Втім, на деяких знімках хотілося б більш висвітлити тіні, в яких втрачаються деталі фотографії.

Нічний режим спроможний знайти в темних сценах достатньо світла. Так, це потребує кількох секунд, але результат того вартий. У фотографії не буде такої деталізації, як вдень, та можна знайти «шум». Але, згадуючи про вартість смартфону, усі питання зникають.

Ультраширококутна камера більш чутлива до кількості світла навколо. За таких самих умов, коли ось-ось піде дощ, їй важче зробити яскраве фото, а постобробка фото хоч і намагається, але дива не зробить. Проте передати драматичний настрій від приходу зими таким чином вдасться.

Очікувати підтримку нічного режиму для цієї камери теж не варто. Зараз такої немає, і в більшості ситуацій зробити гарний знімок у темряві не вдасться. Можливо, сторонній додаток якось зможе поліпшити ситуацію, але штатний застосунок не вміє знімати вночі. Декілька більш-менш вдалих світлин зробити вдалося, але всі вони так виглядають завдяки наявному освітленню.

Максимальний розмір картинки при записі відео становить 4K. Однак, стабілізація може себе проявити тільки записуючи 1080р при 30 кадрах/сек. Так запис буде мати непоганий вигляд. Для ультраширококутної камери така роздільна здатність буде можливим максимум. І також з гарною стабілізацією зображення.

Приклад відеозапису основною камерою:

Приклад відеозапису ультраширококутною камерою:

Камери для макрознімків традиційно найслабші. Ця не стала винятком. Вона насправді здатна фокусуватися набагато ближче за інші камери цього смартфону, але щоб зробити знімок, потрібно добряче завмерти. Краї фотографії це все одно не врятує, вони частіше за все залишаються змазані. І ще треба враховувати освітлення, якого подібним сенсорам потрібно якнайбільше. 

Характеристики фронтальної камери також залишились без змін — 16 МП та ƒ/2,45. Вона гарно знімає як вдень, так і при «теплому» домашньому освітленні. Приємно, що в обох випадках вона добре підлаштовую баланс білого. Та й AI тут не буде зайвим, виправляючи деякі недоліки шкіри.

Автономність Redmi Note 10 Pro

Ще одна деталь, яка дісталась смартфону у спадщину від минулої моделі — батарея. Це також 5020 мА•г, які забезпечують смартфону круту автономність. На стандартний тест акумулятору пішло 9 годин 40 хвилин. Бачили і більше. Але в реальному житті смартфон міг витримати два дні без зарядки, що в сучасних умовах дуже добре. Тож ним можна спокійно користуватись довгий та насичений робочий день, на який його має вистачити. І тільки запустивши «важку» гру можна було побачити суттєву втрату запасу батареї.

На випадок, коли смартфон таки потребуватиме розетки, він підтримує швидкісну 33-ватну зарядку. Після тесту автономності, коли акумулятор був повністю розрядженим, 100% він знову набрав за 1 годину 25 хвилин. Для такого розміру батареї, це доволі непогано. А от інших варіантів «дозаправлення» у нього немає.