Гнучкі дисплеї в останні пару років вже можна побачити в руках користувачів, а не тільки в списках концептів чергової виставки електроніки. Найвідомішою та найпопулярнішою моделлю розкладного смартфона з таким екраном є Samsung Galaxy Z Fold. І це безперечно крутий ґаджет, але частенько можна почути, що він занадто великий, а зовнішній дисплей у нього завузький. Компанія Oppo, можливо, саме на це й звернула увагу, та випустила доволі компактний складаний смартфон — Oppo Find N. Наразі він продається лише в Китаї, але тестова модель потрапила й до нашої редакції. Тож як воно, користуватися таким смартфоном, я розповім у сьогоднішньому огляді.

Характеристики Oppo Find N

Розміри та вага

Складаний: 132,6×73×15,9 мм

Розкладений: 132,6×140,2×8 мм

Вага: 158 грамів

Оперативна пам’ять і сховище 8 ГБ + 256 ГБ | 12 ГБ + 512 ГБ
Процесор Qualcomm Snapdragon 888
Графічний процесор Adreno 660
Бездротові модулі Wi-Fi 6, Bluetooth 5.2, NFC
Дисплеї

Зовнішній: 5,49-дюймовий AMOLED

Роздільна здатність: 1972×988 

Співвідношення сторін: 18:9

Частота оновлення: 60 Гц

Внутрішній: 7,1-дюймовий AMOLED

Роздільна здатність: 1920×1792

Співвідношення сторін: 8,4:9

Частота оновлення: 120 Гц

Задній модуль камер

Ширококутний сенсор: 50 Мп, ƒ/1.69

Надширококутний: 16 Мп, 123°, ƒ/2.2

Телефото: 13 Мп, ƒ/2.4

Фронтальна камера 32 МП, ƒ/2.4
Акумулятор 4500 мА•год
Операційна система Android 11, ColorOS 12
Рекомендована ціна в Китаї Від 1200 Euro

Комплектація Oppo Find N

Чогось надзвичайного у комплекті зі смартфоном не виявилось. Ґаджет супроводжують блок живлення, кабель та шпилька для відсіку SIM-карт. На обох дисплеях є захисні плівки (які на тестовій моделі чомусь вже зникли). Щоправда, з такою вартістю пристрою, хотілося б отримати в коробці й відповідний захисний чохол, який саме такому смартфону явно не буде зайвим.

Огляд Oppo Find N: смартфон зовні, планшет всередині

Серед інших аксесуарів тут є що пошукати. Наприклад, смартфон підтримує індукційні зарядні станції, тож обрати сумісну Qi-зарядку буде легко. Для прослуховування музики можна підшукати бездротову гарнітуру, або адаптер для дротових навушників. Але зі специфічними аксесуарами, як от автомобільний тримач або зовнішній стабілізатор, можуть виникнути труднощі.

Дизайн та зручність користування

Oppo Find N — безумовно один із найоригінальніших смартфонів на сьогодні. Він поєднує в собі компактний (умовно) смартфон та невеликий планшет. Складаних смартфонів у продажу є всього кілька моделей, а побачити такий у користувачів взагалі можна не частіше, ніж Rolls Royce у спальному районі. І можна було б подумати, що це смартфон виключно для ентузіастів, але ні. Такі моделі неймовірно зручні для людей, які багато часу проводять з відкритою поштою, таблицями, графіками, презентаціями тощо. Ба більше, якщо потрібно відкрити пару таких застосунків одночасно, зручнішого мобільного рішення, яке можливо помістити у кишеню, годі й шукати.

Серед таких смартфонів Oppo Find N у першу чергу зацікавить тих, хто хотів би мати компактніший ґаджет, за наявні в інших виробників. Його розміри у складеному стані становлять 132,6×73×15,9 мм, а у розкладеному — 132,6×140,2×8 мм. Зовнішній дисплей при цьому має діагональ 5,5 дюймів, а внутрішній — 7,1. Важить він 275 грамів. Для порівняння: габарити Samsung Galaxy Z Fold3 більші — 158,2×67,1×14,4-16 та 158,2×128,1×6,4 мм, а розміри дисплеїв дорівнюють 6,2 та 7,6 дюйма відповідно. Але важить Z Fold3 трохи менше — 271 грам.

І у складеному стані у нього майже немає прогалини між двома частинами корпусу. Це добре, адже конструкція збиратиме менше пилу та маленьких дрібничок, які можуть пошкрябати поверхню внутрішнього дисплея. А зроблено все, очікувано, з комбінації скляних панелей (Gorilla Glass Victus) та рамки з алюмінію. Серед доступних кольорів є чорний, білий та пурпуровий. Тестова біла модель виглядає приємно. Також гарно ґаджет відчувається у використанні. Цікаво, що поверхня задніх панелей відрізняється. Наприклад, у білої версії вона глянцева, а у чорної — матова.

Огляд Oppo Find N: смартфон зовні, планшет всередині

У складеному стані смартфон товстенький, але це й не дивно. Хоча користуватись зовнішнім дисплеєм у такий позиції корпусу зручно. Для розкриття потрібні зусилля, адже шарнір та магніти добре тримають пристрій складеним. Однією рукою таке не зробити. Зате відкритим Oppo Find N трансформується у невеликий та зручний планшет. Читати щось в інтернеті або книжки, та й взагалі споживати будь-який контент, з нього комфортно. Щоправда, відтворення відео супроводжують великі чорні смуги над та під картинкою (теж не така й суттєва біда).

Взагалі, такий незвичний гібридний формат смартфона та планшета дійсно відкриє нові межі використання ґаджету. Але важко сказати, чи кожного такий влаштує у повсякденному житті. Одне тут можна сказати точно: ентузіастам техніки за можливості треба обов’язково спробувати щось подібне, адже з таким смартфоном скоріше за все “розкриється” той суб’єктивний досвід використання, в якому цей ґаджет буде зручнішим за звичайні моноблоки. (Аби він ще коштував дешевше та був доступнішим…)

Огляд Oppo Find N: смартфон зовні, планшет всередині

Чим Find N здивував, це шарніром, який компанія назвала Flexion Hinge. Він тихий та плавний при відкритті, дозволить смартфону балансувати наче ноутбуку, та залишає по собі впевненість у тому, що користувач раніше придбає новий пристрій, ніж цей вийде з ладу. Але найкрутіше тут — це лінія згинання внутрішнього дисплея, яка майже не помітна у використанні, та ледь відчутна на дотик. У порівнянні з іншими подібними смартфонами, які я бачив, це гарний шаг вперед. 

В закритому стані він плавніше згортає дисплей, створюючи наче краплю, а не заламуючи центр. Це й дозволило краще приховати лінію зламу екрану. Вийшла дійсно класна деталь.

Огляд Oppo Find N: смартфон зовні, планшет всередині

Та й серед іншого важко сказати, що у Find N є якісь негаразди. З ергономічністю корпусу та розташуванням керівних елементів помітних промахів немає. До всього можна швидко пристосуватись та під час використання жодних критичних зауважень не виникло.

На жаль, складаний Oppo не отримав захисту від води та пилу. Але в усьому іншому він повністю відповідає вимогам преміальних смартфонів. Користувачі, які давно купують одні з найкращих смартфонів, цим також будуть задоволені. Матеріали корпусу та якість збирання на дуже високому рівні. А враховуючи те, як зроблено шарнір, то він вражає. Сподіваюсь, що конструкція зможе пережити весь термін використання, а не зламається за декілька місяців (хоча тут теж сумнівів не багато, адже компанія працювала над ним чотири роки та певно встигла випробувати зносостійкість).

Дисплеї Oppo Find N

Почнемо з меншого — зовнішнього. Це за сьогоднішніми стандартами невеликий 5,49 дюймовий екран з невеликим декоративним вигином правої сторони, роздільною здатністю 1972×988 пікселів, співвідношенням сторін 18:9 та частотою оновлення зображення 60 Гц. Він має знадобитися “на ходу”, коли відкривати смартфон не зовсім зручно, або для швидкого перегляду сповіщень, відповіді на дзвінок тощо. Так, по висоті він нижчий за майже всі дисплеї сучасних смартфонів, але свої завдання повністю виконує.

Огляд Oppo Find N: смартфон зовні, планшет всередині

Зрозуміло, що переважно користувач має працювати не з цим екраном. Але розробник приділив увагу можливостям обох дисплеїв, тому підтримка однакових профілів зображення та їх якість майже збігається. Обидва дисплеї отримали AMOLED-матриці та чотири профілі відображення, які мають влаштувати кожного. Корегувати у будь-якому з них можна тільки температуру.

Вимір профілю Vivid:

Вимір профілю Natural:

Вимір профілю Pro mode: Cinematic:

Вимір профілю Pro mode: Brilliant:

Максимальне значення підсвічення у приміщенні склало 530 кд/м². Під прямими сонячними променями на дисплей не вийшло подивитись через погодні умови, але вдень завжди було чітке й добре розбірливе зображення. Суб’єктивно, сонце не має на нього дуже вплинути. Опустити яскравість можливо до рівня 2,2 кд/м², тож вночі він не має “бити” по очах. Автоматичне коригування підбирає комфортні значення та добре реагує на зміну освітлення.

Огляд Oppo Find N: смартфон зовні, планшет всередині

Тепер розкриємо смартфон та подивимось, на що спроможній основний екран — Serene Display. Він має відчутно більшу діагональ у 7,1 дюйма, роздільну здатність 1920×1792 пікселів та більшу частоту оновлення — 120 Гц. І, звичайно, в нього незвичне співвідношення сторін — 8,4:9. Тобто він майже квадратний незалежно від положення.

Огляд Oppo Find N: смартфон зовні, планшет всередині

У користуванні тут можна відмітити два моменти. Перший — дисплей захищає декілька шарів покриття, останнім з яких є щось, що нагадує глянцевий пластик. Тобто екран м’який та з ним треба бути трохи обережнішим, ніж зі звичайним склом. Другий момент — програмне забезпечення. Наразі геть не всі програми оптимізовані для роботи з таким дисплеєм. Натомість якщо є “планшетна” версія застосунку, то можна задіяти її, або залишитись у звичайному режимі (це перемикається у налаштуваннях). З цим у Samsung якраз кращі справи.

Але зображення просто чудове (варто дякувати Samsung, бо ця матриця їх розробки). Це також AMOLED із такими самими варіантами налаштування відображення кольорів. І всі вони по-своєму чудові. Користуватись дисплеєм одне задоволення.

Вимір профілю Vivid:

Вимір профілю Natural:

Вимір профілю Pro mode: Cinematic:

Вимір профілю Pro mode: Brilliant:

Така ж сама ситуація з підсвіткою — 2,1 кд/м² у темряві, та 510 кд/м² на піку у приміщенні. Авторегулювання з цим дисплеєм працює не гірше зовнішнього. Але для сонячних днів та відтворення HDR-контенту рівень підсвічування може підійматись до 1000 кд/м². В купі з чудовим заводським калібруванням, виглядає зображення приголомшливо. Обидва дисплеї тут справді чудові.

Ще в обох дисплеях є вирізи для селфі-камер. Це два маленьких кола: у зовнішньому дисплеї по центру, а у внутрішньому — в лівому верхньому кутку. Здебільшого вони не заважали при буденному користуванні.

Безпека Oppo Find N

Жодних нестандартних рішень зі швидким розблокуванням у Find N немає. В кнопці увімкнення вмонтовано ємнісний дактилоскопічний датчик. Позиція легко знаходиться, адже кнопка трохи втоплена у рамці та добре відчувається на дотик. Пристосуватись до неї також можна швидко.

Огляд Oppo Find N: смартфон зовні, планшет всередині

В його пам’яті може зберігатися чотири відбитки. Спрацьовує сканер швидко, навіть від простого дотику. Він може трохи “пручатися”, якщо пальці вологі, але подібна поведінка є й в інших схожих датчиків. За усіх інших умов поскаржитись на нього буде важко. І добре, що смартфон “розуміє”, коли знаходиться в кишені та не реагує на дотик. Тож випадкового розблокування пристрою не буде.

Огляд Oppo Find N: смартфон зовні, планшет всередині

А нещодавно згадані селфі-камери дозволять сканувати обличчя власника. Вони є в обох дисплеях, тому розблокування таким методом спрацює незалежно від стану смартфона. Як і очікувалось, процес займає лічені долі секунди, після чого система одразу готова до роботи. Але треба зважати, що темрява або маска на обличчі можуть завадити. З першою перешкодою допоможе легке підсвічування дисплеєм (є в налаштуваннях), а з другою — випадок. Іноді смартфон упізнає обличчя в масці, а іноді ні. Окуляри теж можуть створити перепону для камер. Але комбінуючи обидва методи розблокування незручності будуть мінімальні.

Звук Oppo Find N

Цікаво, що Find N оснащено трьома динаміками: одним для розмов та двома для відтворення медіа, звуків системи, сповіщень тощо. Мультимедійні вмонтовані у нижніх кутках корпусу, тож якщо смартфон закритий, то для зовнішнього екрана не буде стереозвуку (навряд таке положення речей буде проблемою). Але динаміки гучні та басовиті. Вони не найкращі серед преміальних смартфонів, хоча й здатні забезпечити якісним звуком не тільки для фільмів, відео в інтернеті та ігор, а також спроможні дуже непогано відтворювати музику.

Огляд Oppo Find N: смартфон зовні, планшет всередині

Розмовному динаміку вистачає гучності, щоб користувач не перепитував  співрозмовника під час телефонної бесіди. А мікрофони та система гасіння шумів можуть впевнено відрізняти голос від усіх зайвих звуків, яких не має бути у розмові. З цим повний порядок. До речі, тримати смартфон під час дзвінків також доволі зручно, хоча й спочатку трохи незвично через форму корпусу.

Огляд Oppo Find N: смартфон зовні, планшет всередині

З навушниками все трохи важче. Як я згадував на початку, в комплекті немає адаптера для дротових навушників, тож такий або доведеться купувати окремо, або придбати гарнітуру з USB-C. З іншого боку, власник смартфона за майже півтори тисячі доларів певно вже має гарну бездротову гарнітуру та великої проблеми у відсутності перехідника чи окремого порту для навушників не побачить.

Продуктивність та ПЗ

Очікувано, що смартфон такого рівня має відповідне “залізо”. Oppo Find N оснащено добре знайомим фанатам техніки Qualcomm Snapdragon 888 з Adreno 660. Тут жодних сюрпризів. Також є дві комбінації оперативної пам’яті та накопичувача: 8/256 та 12/512 ГБ. Місця для додаткової карти тут не знайшлося, хоча й не факт, що воно потрібно. Зате можна скористатись двома SIM-картками, є підтримка 5G, Wi-Fi 6, Blutooth 5.2, робота з декількома системами навігації та NFC — повний флагманський комплект.

В роботі не виявилось жодних критичних проблем. Ґаджету під силу будь-які ігри або “важкі” задачі на кшталт обробки відео. Тим паче у роботі системи немає натяків на нестачу потужності. Цей процесор вже майже відбув свій строк на посаді найпотужнішого рішення від Qualcomm, тому у всіх компаній було достатньо часу на оптимізацію роботи з ним. І Oppo тут не підвела.

Нічого нового про стабільність процесора не можна сказати. Він майже не напружується для звичайних буденних задач, тож користувачі, які не гаять час з вимогливими іграми та чимось подібним, зможуть відчути зайвий нагрів тільки під час, наприклад, оновлень системи. Весь інший час корпус залишається прохолодним. Тести стабільності не показали великої втрати потужності, але от їм вдалося відчутно вплинути на температуру однієї половини смартфону. Хоча раніше зустрічались інші ґаджети, які з таким самим процесором розігрівались значно більше. Тож Oppo й тут можна похвалити.

Але зовсім без недоліків не обійшлося. Більшість програм жодним чином не оптимізовані під складаний смартфон, тож на внутрішньому екрані можуть бути залучені лише як планшетні версії. Або взагалі обрізати майже половину екрану, залишаючись у звичному для смартфонів вигляді. Ігри переважно не підлаштовані, тому якісь елементи інтерфейсу виглядатимуть незграбно. З іншого боку, тут є функції розділення екрану для одночасної роботи двох застосунків, можливість запустити додаток у “вікні” та швидке переключення між екранами без додаткових дій (почавши роботу на малому екрані, при розгортанні смартфону можна “підхопити” роботу з того самого місця, та навпаки). Але наразі хотілося б краще налагодити співпрацю з великим екраном, Z Fold у цьому сенсі є більш підготовленим.

З ОС тут все знайоме для користувачів Android 11 з ColorOS 12. В системі є всі звичні налаштування та кастомізації, ігровий режим, невелика “шторка” справа зі швидким доступом до заданих застосунків, зручні жести та інше. Але й тут у Find N є один недолік. Смартфон призначено виключно для ринку Китаю, тому у нього відсутні сервіси Google. З цієї ж причини на підлаштовані для цього пристрою додатки (типу YouTube) не варто чекати найближчим часом. А для повноцінного користування власнику доведеться постійно “танцювати” з встановленням додатків, їх оновлень та іншими речами, на які з офіційно доступними моделями ми вже просто не звертаємо уваги. Ще у системі трапляються місця, де все китайською мовою та важко зорієнтуватися. А деякі звичні додатки можуть видавати помилки або частенько зависати (наприклад, у мене таке частенько траплялось з Google Maps). 

Інтерфейс зовнішнього дисплею:

Інтерфейс внутрішнього дисплею:

Камери Oppo Find N

Смартфон також оснащено п’ятьма камерами — дві селфі-камери та ще три сенсори в основному блоці. Цікаво, що для автопортретів можна використовувати й основні камери. Розгорнувши смартфон, зовнішній дисплей можна перетворити на видошукач та за його допомогою наводитися та керувати зніманням.

Огляд Oppo Find N: смартфон зовні, планшет всередині

Але детальніше розглядати можливості камер Oppo Find N почнемо традиційно з основного блоку. В ньому знаходяться:

  • ширококутна камера з роздільною здатністю у 50 МП і значенням апертури ƒ/1,56;
  • надширококутна — 16 МП з кутом захвату 123° та апертурою ƒ/2,2;
  • телефото — 13 МП, ƒ/2,4.

Звичайні флагмани компанії мають цікавіші сенсори, а іноді й можливості (наприклад, у Find X3 Pro просто надзвичайне макро та значно більша роздільна здатність надширококутної камери). Все ж насамперед Find N має бути смартфоном для продуктивності, а не камерафоном. Хоча у нього все одно круті знімки.

Огляд Oppo Find N: смартфон зовні, планшет всередині

Фотографувати можна як з розкритого, так й закритого стану корпусу. Мені було більше сподобалося з закритого, тому що так зручніше змінювати налаштування та режими, а на меншому екрані так само легко наводитись на знімок. Звісно, функціональність на різних дисплеях не змінюється, лише розташування керівних елементів. Тож тут кожен користувач зможе обрати кращий для себе варіант, або ситуативно змінювати їх.

Застосунок камери на зовнішньому дисплеї:

Застосунок камери на внутрішньому дисплеї:

Тепер по черзі подивимось на знімки різних камер. Всі денні фото зроблені під час невеликого снігопаду. Це не дуже зручні умови для будь-якої камери, тому що на знімку багато білого, а світла значно менше, ніж у сонячний день. Але основній камері (Sony IMX 766) це не завадило. Стандартний режим знімає з роздільною здатністю 12,5 МП. Камера добре зберегла відтінки та деталі, що дозволило не “залити” небо суцільним білим кольором. На окремих світлинах варто трохи змінити контрастність та насиченість (деякі кольори занадто підкреслюються), але здебільшого автоматичний режим доволі непоганий.

Нічні фото вдалось зробити трохи раніше, тому все не було вкрите снігом. Тут камері було зручніше. Відповідний режим відносно швидко робить знімок, а на обробку не потребує більше секунди-двох. Як у більшості інших смартфонів, через високу витримку рухомі об’єкти чіткими не вийдуть. Але все інше має добрий вигляд. На таких фото частіше виникає бажання змінити контраст. Хоча все інше вдається гарно. Навіть в дійсно темних умовах (фото з музеєм) на знімку вистачає світла. І може кількість деталей буде менша, ніж вдень, нічний режим все одно вартий уваги та знадобиться любителям мобільної фотографії.

Надширококутний сенсор Oppo Find N знімає трішки більші кадри, хоча й збирає менше деталей та світла. Через це втрачаються об’єкти в тіні (хоча й, знову ж таки, умови для тестових знімків не з легких). Баланс білого між знімками теж має невелику різницю. Все це здебільшого видно порівнюючи фотографії. Якщо до них відноситись не дуже прискіпливо, то вони мають влаштовувати користувача, але з обробкою темних місць все ж варто попрацювати.

В темряві цьому сенсору також є, що покращувати. У першу чергу, як це часто буває у мобільних камер такого типу, обробка джерел світла могла б бути кращою. Після цього можна приділити увагу “теплому” освітленню, бо фотографії у деяких умовах виходять занадто жовтими. А от що варто похвалити, це обробку дисторсії по краях, яку тут порівняно майже не видно.

Всіма камерами можна записувати відео у 4K. У флагманів Oppo з відео все дуже непогано, і Find N також не підвів. Стабілізація зображення вдалася, як і загальна картинка. Звичайним флагманам, звісно, не зовсім поступиться радше основний сенсор, але у більшості випадків подібної якості зображення вистачить майже кожному.

Приклад відеозапису основною камерою:

Приклад відеозапису надширококутною камерою:

Телеоб’єктив навіть вдень може злегка змазати зображення, тому до його фотографій варто приглядатись одразу на місці. Винна в цьому відсутність стабілізації. Зате вдалі знімки доволі світлі та розбірливі.

Вночі Oppo Find N через раз пускає в дію цей сенсор, а в іншому випадку просто “кропає” фото основного. Як і вдень, можна знайти недоліки у чіткості. Хоча ті фото, які з фокусуванням не підведуть, виглядають також непогано.

Селфі-камери в дисплеях, однакові — 32-мегапіксельні з апертурою ƒ/2,4. На розсуд користувача їх можна використовувати лише для сканування обличчя та відеодзвінків, а для автопортретів звертатись до основної. Хоча важко сказати, що ці камери не впораються як при натуральному, так й при штучному освітленні.

Автономність Oppo Find N

Хоча Find N й порівняно невеликий, ємність батареї у нього навіть більша, ніж у Samsung Galaxy Z Fold3 — 4500 мА·год. Та й автономність вийшла добряча. Стандартний тест витривалості у Geekbench на зовнішньому дисплеї працював майже 11 годин. 

А от з внутрішнім я думав, буде значно менше, але виявилось, що різниця склала зовсім небагато — 10 годин 35 хвилин до повного виснаження акумулятора. На практиці важче порівнювати, адже у деякі дні більший дисплей буде використовуватися частіше або рідше. Але, для прикладу, якщо не приділяти багато уваги іграм або “важким” задачам (на кшталт знімання та обробки відео), то залишити в запасі менше ніж 40% пізньої ночі мені не вдавалося. Тут смартфон перевершив очікування.

І з заряджанням Oppo Find N теж немає жодних проблем. Комплектним блоком потужністю 33 Вт повністю зарядити батарею вдалося трохи менше, ніж за годину. Чудовий показник. Також він спроможний заряджатися на індукційних станціях Qi (до 15 Вт) та навіть має підтримку реверсивної зарядки для навушників чи інших девайсів (до 10 Вт). Тож в цьому плані перед нами також флагманський пристрій.