З погляду “зовнішності” в сучасних смартфонах найчастіше питання виникають до дизайну камер — як головного модуля, так і фронтального. Але якщо користувач зазвичай не дуже часто розглядає задню панель свого смартфону, то фронтальний виріз він спостерігає увесь час, коли дивиться на екран. Виробники намагаються зробити його якомога менш помітним (рік-два тому деякі з них навіть експериментували з висувним модулем, що ховається у корпусі, коли він не потрібен), але все це напівзаходи — “дірка” об’єктива все одно мозолить очі, де б вона не була розташована та якої б форми їй не надав виробник. Але, здається, декому з них нарешті вдалося знайти вдале рішення — селфі-камера під дисплеєм. Як це виглядає, ми сьогодні й дізнаємося на прикладі ZTE Axon 30 5G.

 

Технічні характеристики

Розміри та вага 170,2×77,8×7,8 мм, 189 г
Оперативна пам’ять і сховище, ГБ 8+128. 12+256
Процесор Qualcomm Snapdragon 870 5G
Графічний процесор Adreno 650
Бездротові модулі Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6, Bluetooth 5.1, NFC
Дисплей AMOLED 6,92”, 120 Гц, 1080×2460 точок
Задній модуль камер Ширококутний: 64 MP, f/1.8, 25 мм Надширококутний: 8 MP, f/2.2, 120˚, 16 мм Макро: 5 MP, f/2.4 Сенсор глибини 2 MP, f/2.4
Фронтальна камера 16 MP, f/2.5
Акумулятор 4200 мА*г
Операційна система Android 11, MyOS 11

 

Комплектація

У коробці білого кольору з великими золотими цифрами “30” можна знайти, крім самого смартфону, також зарядний пристрій, кабель USB-C, прозорий чохол, перехідник з мініджека на USB-C, “шпильку” для лотка SIM-карт та документацію. На деяких ринках до комплекту входить також дротова гарнітура, але не в нашому випадку.

Огляд ZTE Axon 30 5G: смартфон без вирізу під селфі-камеру

 

Дизайн, ергономічність

ZTE Axon 30 5G — досить великий смартфон (170,2×77,8×7,8 мм). За дизайном це вже звичний “скляний сендвіч” з округлими краями – хоча насправді задня панель виготовлена з пластику, але на дотик він майже не відрізняється від справжнього скла. Бічна рамка також пластикова — мабуть, саме завдяки такому рішенню, попри немаленькі габарити, його вага за сьогоднішніми мірками скоріше середня — 189 г. Задня панель має майже непомітний візерунок з назвою AXON, що наче продовжує модуль камер уздовж всього корпусу. Як це часто буває останнім часом, ця панель частково змінює відтінок та “бликує” променями веселки залежно від кута погляду — тож вона може здаватися не лише звичайною чорною, але й графітовою, і навіть майже сірою з невеличкою часткою синього (результат дещо схожий на колір Casper).

Цілком очікувано, глянець дуже охоче збирає відбитки пальців та — можливо, через пластик — легко притягує до себе пил, який непомітно у звичайному використанні смартфону, але дуже важко позбутися під час його фотографування. Окрім чорного варіанту, ZTE Axon 30 5G також пропонується у кольорі “Аква”.

Модуль головної камери досить великий та товстий — близько 1 мм завтовшки. Він міг би частково “маскуватися” захисним чохлом, але в нього є невеличкий “бампер” навколо вирізу під камеру, тож їй вдається “височіти” над корпусом незалежно від того, користуєтесь ви смартфоном у чохлі чи без.

Дисплей у ZTE Axon 30 5G великий, діагоналлю 6,92”, і займає 80,8% усієї площі фронтальної панелі. І тут ми бачимо найбільшу відмінність цього смартфону від майже всіх інших сучасних моделей: попри невеличку рамку у верхній частині корпусу, вирізу під фронтальну камеру у дисплея немає — її об’єктив ховається під екраном та знімає через зображення на ньому. Дисплей захищений склом Gorilla Glass, але виробник не розкриває, якої саме версії.

Огляд ZTE Axon 30 5G: смартфон без вирізу під селфі-камеру

На верхній грані розташовані мікрофон шумозниження та майже непомітна щілина розмовного динаміка, зліва все “чисто”, справа — регулювання гучності та кнопка увімкнення. Знизу можна побачити лоток SIM-карт (приймає дві карти формату Nano-SIM, замість другої за бажанням можна встановити карту пам’яті microSD), розмовний мікрофон, мультимедійний динамік та роз’єм USB-C.

Як вже зазначалося, ZTE Axon 30 5G — великий смартфон, і в середніх руках він може відчуватися навіть завеликим, а носити його в кишені штанів скоріше за все буде незручно — хіба що вони в вас справді дуже місткі. Задня панель гладка та слизька, тож якщо ви побоюєтеся випустити його з рук, краще надіти чохол. Він, до речі, твердий пластиковий, тому “ковзає” в долонях сильніше від м’яких силіконових — але все ж таки не так сильно, як “голий” смартфон зовсім без нього.

 

Дисплей ZTE Axon 30 5G

В смартфоні встановлений 6,92-дюймовий AMOLED-дисплей з роздільною здатністю 1080 x 2460 точок (щільність пікселів ~400 PPI). Підтримуються частоти оновлення екрану 60 та 120 Гц.

Максимальна яскравість за умови ручного регулювання становить 410 кд/м², увімкнення автояскравості майже не впливає на пікове значення цього параметра: під прямими сонячними променями нам вдалося отримати лише 425 кд/м², тож на вулиці на яскравому сонці екран у ZTE Axon 30 5G досить сильно “сліпне” і роздивитися на ньому щось менш помітне за чорний текст на білому фоні складно. Мінімальна яскравість становить 2 кд/м², це досить стандартний результат. Також зазначимо, що на відміну від більшості інших смартфонів з AMOLED-дисплеями, навіть на найнижчій яскравості мерехтіння екрану в ZTE Axon 30 5G майже не помітне.

Огляд ZTE Axon 30 5G: смартфон без вирізу під селфі-камеру

В налаштуваннях можна обрати один з трьох відеорежимів — Colorful, Standard чи Soft, та одну з трьох колірних температур: Warm, Normal або Cool. У режимі Colorful ми отримуємо найбільше колірне охоплення, що призводить до яскравих, насичених кольорів. Режим Standard йому майже не поступається — ні за цим параметром, ні за іншими (у Standard трохи вищі колірна температура та гама, але зовсім несуттєво).

Режим Soft — це те, що в інших виробників зазвичай зветься “Стандартним”. У ньому колірне охоплення звужується до розмірів простору sRGB — це дає помірну насиченість кольорів та більш “спокійне” зображення, схоже на те, що ми можемо побачити у звичайних IPS-дисплеїв. Колірну температуру традиційно краще перемкнути у значення Warm — це єдиний варіант, що виявляється найближчим до стандартного значення (6500K), усі інші значно холодніші — у Normal температура підіймається до ~7700K, у Cool — до 9000K і навіть вище, тож зображення в такому випадку отримує відверто “синій” відтінок.

Огляд ZTE Axon 30 5G: смартфон без вирізу під селфі-камеру

У ZTE Axon 30 5G використовується вже друге покоління технології “камера під дисплеєм”, тож модуль селфі-камери тепер став зовсім не помітний, якщо дивитися на екран під більш-менш прямим кутом: розгледіти його неможливо, навіть якщо спеціально придивлятися з дуже близької відстані. Побачити невеличкий прямокутник можна, якщо подивитися на екран під великим кутом — але й так він зовсім не впадає в око. До того ж щільність точок на екрані над модулем тепер становить ті самі 400 PPI, що й у решти дисплею, тому зображення у цьому місці ніяк не відрізняється від інших ділянок (у попередній моделі над камерою щільність точок була усього 200 PPI, і зображення там було помітно більш пікселізованим).

 

Платформа, продуктивність

У ZTE Axon 30 5G використовується чипсет Snapdragon 870 5G — це оновлена версія Snapdragon 865, головною відмінністю якої є дещо підвищена частота. Snapdragon 870 5G виробляється за 7 нм техпроцесом і використовує схему 1+3+4: чотири потужних ядра Kryo Gold (Cortex A77), одне з яких працює на частотах до 3,2 ГГц, ще три — до 2,42 ГГц, та чотири енергоефективних Kryo Silver (Cortex A55) з частотами до 1,8 ГГц. За обробку відео відповідальний модуль Adreno 650 (максимальна частота — 670 МГц). Смартфон доступний у двох конфігураціях пам’яті: 8+128 та 12+256 ГБ.

За продуктивністю Snapdragon 870 5G трохи кращий за Snapdragon 865/865+ та дещо поступається флагману Snapdragon 888, тож ZTE Axon 30 5G у синтетичних бенчмарках демонструє очікувано високі результати.

Під тривалим навантаженням корпус смартфону нагрівається несуттєво, тротлінг помірний і починає з’являтися лише через 8-10 хвилин 100%-го завантаження процесора.

Огляд ZTE Axon 30 5G: смартфон без вирізу під селфі-камеру

ZTE Axon 30 5G оснащений лише одним мультимедійним динаміком, розмовний у створенні стереоефекту при перегляді відео участі не приймає. Він не дуже гучний, стосовно якості звучання ніяких несподіванок немає: повна відсутність басів та майже повна — середніх, звук виходить плаский та не вражає. Словом, для рингтону згодиться, але музику на ньому слухати не хочеться.

Сканер відбитків пальців у ZTE Axon 30 5G розташований під екраном, працює швидко та впевнено — краще за досить велику кількість смартфонів з таким типом сканера, що ми бачили в минулому.

Смартфон працює на ОС Android 11 з фірмовою оболонкою MyOS 11 (у минулому — MiFavor). Вона не дуже відрізняється від “чистого” андроїда, пропонує три теми оформлення, темний стиль інтерфейсу, детальні налаштування режиму дисплею Always-on, дещо інший стиль шторки повідомлень із системними перемикачами, кнопку навігації для керування смартфоном однією рукою тощо. Власних додатків небагато — фірмових контактів, номеронабирача чи галереї у MyOS немає, натомість використовуються стандартні додатки Google.

 

Камери

До тилової камери у ZTE Axon 30 5G входить чотири модулі: головний ширококутний сенсор Sony IMX682 з фазовим автофокусом (64 МП, діафрагма f/1,8, розмір сенсора 1/1,72″), надширококутний 8 МП, f/2,2, 120° (16 мм), макро 5 МП, f/2,4 та сенсор глибини 2 МП, f/2,4.

Огляд ZTE Axon 30 5G: смартфон без вирізу під селфі-камеру

Додаток камери виглядає досить стандартно: свайпи вліво-вправо по видошукачу перемикають режими (фото/відео/нічний/портрет), вниз-угору — не роблять нічого. Пункт “Більше” містить додаткові режими, як-то панорамне фото, макро, ручний, чорно-білий, довга експозиція та знімок у максимальній роздільній здатності 64 МП (за замовчуванням камера робить знімки 16 МП).

Вдень тилова камера знімає досить непогано, хоча й не ідеально: знімки мають добру деталізацію та пристойний динамічний діапазон, природні кольори, мінімальну кількість шумів та не надо агресивне підвищення чіткості.

HDR у смартфона помірний, а залежно від сцени – може бути й зовсім слабким. Знімки в цьому режимі мають тендецію до втрати насиченості й контрасту, тож ми б рекомендували користуватися ним з обережністю.

HDR off/on:

У приміщенні цілком очікувано зменшуються деталізація та динамічний діапазон, проте рівень шуму майже не зростає.

Вночі у звичайному режимі знімки виходять посередніми: їм відчутно бракує динамічного діапазону, а алгоритми зменшення шуму починають працювати надто агресивно, через що у темних ділянках кадра майже нічого не розібрати, а дрібні деталі перетворюються на “кашу”. До того ж камера робить порівняно велику витримку, тому знімки доволі часто виходять нечіткими.

Спеціальний “супер нічний” режим значно покращує ситуацію: у ньому суттєво розширюється динамічний діапазон, значно краще опрацьовуються темні ділянки та зберігаються дрібні деталі. Але якщо в сцені замало світла, цей режим може занадто підняти контрастність і зробити знімок не дуже фотореалістичним.

Режими “звичайний”/”супер нічний”:

Надширококутний сенсор робить знімки посередньої якості: їм бракує деталізації, тому дрібні деталі можуть зливатися у “кашу”, а налаштування балансу білого нерідко досить суттєво відрізняються від головного модуля.

Розташована під дисплеєм селфі-камера “втратила” половину мегапікселів у порівнянні з ZTE Axon 20: у новій моделі її роздільна здатність 16 МП (f/2,5). Вона робить досить непогані знімки, як на камеру, якої “немає” — але у порівнянні з конкурентами такої ж роздільної здатності їй не вистачає деталізації та чіткості, особливо коли роздивляєшся знімки у 100% масштабі. У всіх селфі є ледь помітне світіння навколо голови — мабуть, саме воно заважає коректному розмиттю фону у режимі “Портрет”. Навіть з таким простим завданням, як зимова шапка, алгоритми, як бачимо, впоралися відверто погано. До того ж розмір “портретного” селфі камера зменшує до 5 МП, причому його чіткість нічим принциповим від звичайного селфі (16 МП) не відрізняється.

У підсумку: цей смартфон однозначно не призначений для шанувальників селфі-сесій, їм краще звернутися до іншої моделі з більш традиційним виконанням фронтальної камери. ZTE Axon 30 5G — для тих, хто робить селфі рідко та не дуже переймається якістю, при цьому виріз в екрані будь-якої форми та розташування їм відверто не подобається.

 

Автономність

У ZTE Axon 30 5G встановлений не дуже ємний акумулятор, особливо з погляду на великий екран — всього 4200 мА*г. Тому й автономність у нього не вражає: у батарейному тесті PCMark за яскравості на рівні 200 кд/м² він протримався досить посередні 9 з половиною годин за частоти оновлення екрану 60 Гц та менш ніж вісім годин — після переходу на 120 Гц. Цього буде достатньо для помірного використання смартфону протягом доби або трохи більше — тож далеко ховати зарядний пристрій власнику ZTE Axon 30 5G не варто. На щастя, смартфон підтримує швидке заряджання (65 Вт): з нуля до трьох чвертей батареї він заряджається лише за пів години, повний заряд займає менше ніж 50 хвилин.