Японський бренд Technics має бути добре відомим багатьом поціновувачам Hi-Fi акустики. Компанія випускає програвачі CD-дисків та вінілових платівок, стерео підсилювачі, колонки. У мене й самого, до слова, є стерео підсилювач від цього бренду. Тим цікавіше стало, коли я дізнався, що в асортименті Technics з’явились TWS-навушники. Тож сьогодні на огляді бездротові навушники Technics EAH-AZ60.
Позиціювання
Наразі Technics пропонує дві моделі TWS-навушників, з яких EAH-AZ60 є більш преміальною опцією. Щодо позиціювання на ринку, вартість гаджета складає $229 (6000 грн в українських магазинах на момент написання статті), що робить AZ60 більш доступною альтернативою лідерам топового сегмента, таким як Sony WF-1000XM4 чи Sehnheiser Momentum True Wireless 3.
Дизайн і ергономічність
Зовнішній вигляд навушників цілком відповідає своєму позиціюванню — стильний дизайн, приємні матеріали, якісна збірка, захист від вологи IPX4. Єдине, на що варто зауважити — це розмір навушників. Вони є далеко не найкомпактнішими у класі, тож від цього буде залежати наскільки комфортно вам буде їх використовувати. Особисто мені хотілося б, щоб вони були трохи меншими, тому що через декілька годин вуха втомлювались. Але цей аспект також залежить від анатомії вуха, тому раджу протестувати AZ60 перед покупкою.
Кейс пластиковий, проте має матове покриття, що додає йому солідності. На лицьовій стороні знаходиться LED-індикатор, на задній - порт USB-C. Однією рукою відкривати кейс не дуже зручно через його форму, хоча до цього звикаєш. В комплекті з навушниками йде кабель USB-A - USB-C для зарядки й одразу сім пар амбушур: від XS до XL, тож можна максимально точно налаштувати для себе посадку. AZ60 доступні у двох кольорах: чорному та срібному.
Звук і шумозаглушення
Technics AZ60 отримали 8 мм драйвери, яким допомагають спеціальні гармонайзери для відтворення музики. Навушники мають модуль Bluetooth 5.2 і підтримують кодеки SBC, AAC та LDAC. Наявність останнього має порадувати власників смартфонів Sony та інших пристроїв із підтримкою LDAC, адже цей кодек має більші можливості, ніж SBC і AAC. Та на жаль, AZ60 не підтримують більш розповсюджені кодеки aptX і aptX HD.
Але це не заважає навушникам демонструвати високий клас при відтворенні різноманітних музичних жанрів. AZ60 мають дуже збалансоване звучання, тож мають сподобатись багатьом користувачам. Приємні низькі частоти, які не губляться на низькій гучності й не спотворюють музику, коли ви викрутили гучність майже до максимуму. Чисті й акуратні верхи, насичена середина, а також висока деталізація інструментів дарують задоволення від прослуховування музики. Для своєї вартості навушники демонструють дуже гідний і солідний рівень звучання.
Кожний навушник AZ60 має по чотири мікрофони, які відповідають за передачу вашого голосу під час дзвінків (і роблять це вельми якісно), а також за роботу системи активного шумозаглушення. В цілому, до її роботи у мене немає претензій — система добре справляється зі своєю задачею. Не можу назвати її найкращою в сегменті — все ж таки Sony WF-1000XM4 мають більш ефективну систему ANC, однак модель від Technics демонструє хороший рівень. Тим паче вона коштує дешевше. У фірмовому застосунку можна налаштувати рівень шумозаглушення, а також роботу функції Ambient Sound, яка передає звуки оточення.
Автономність і заряджання
Одна із сильних сторін Technics AZ60 - це автономність. Компанія заявляє до 7 годин відтворення музики на повному заряді та до 24 годин з урахуванням зарядки в кейсі. При відтворенні музики, використовуючи кодек LDAC, навушники можуть пропрацювати приблизно 5 годин (16-17 годин з кейсом).
Є підтримка швидкої зарядки. Приблизно 15 хвилин у кейсі подарують вам до 70-80 хвилин відтворення музики.
Керування і ПЗ
Навушники AZ60 обладнані сенсорними панелями, за допомогою яких можна керувати різними функціями. Дуже зручно, що у фірмовому застосунку Audio Connect можна кастомізувати схему керування для кожного навушника окремо. Загалом же, додаток має широку функціональність. Можна налаштувати рівень шумозаглушення і функції Ambient Sound (плюс можна обрати прозорий режим для усіх навколишніх звуків, або тільки голосів), скористатись налаштуваннями еквалайзера (або створити свій), відшукати навушники, обрати голосового помічника (Amazon Alexa, або стандартні помічники на вашому смартфоні - Google Assistant чи Siri), а також протестувати наскільки гарно вас буде чути співрозмовник завдяки функції JustMyVoice.
З приємних фішок також відзначу підтримку режиму багатоточкового створення пари. Він дозволяє одночасно підключатися до двох пристроїв Bluetooth, а навушники автоматично перемикаються між девайсами, в залежності від того, який з них відтворює звук.