Hisense 55A7GQ є частиною доступної лінійки A7GQ в модельному ряді телевізорів Hisense та може запропонувати функції, які у конкурентів належать до “дорожчого рівня”, — наприклад, підсвічування на основі квантових точок.

 

Технічні характеристики

Діагональ екрана 55”
Максимальна роздільна здатність Ultra HD 3840×2160
Кути огляду 178°
Частота оновлення екрану 60 Гц
Контраст 1200:1
Яскравість 350 ніт
Технологія підсвічування DLED
Технологія HDR HDR10, HDR 10+
Затримка введення в режимі гри < 20 мс
Вихідна потужність звуку 2×10 Вт
Інтерфейс користувача VIDAA U5.0
Цифровий та аналоговий тюнер DVB-T2/T/C/S2/S
Настінне кріплення VESA 300×200
Комунікації CI-слот, 1хUSB 2.0, 1xUSB 3.0, 1xS/PDIF, 1xRJ45, 1xLine in, 1xHeadphone, 1xComposite (A/V)
Вага телевізора з підставкою 13 кг
Розміри з підставкою 123 × 76,8 × 25 см
Роздрібна ціна в Україні 23999 грн.

 

Дизайн

У дизайні доступної моделі зараз важко вигадати щось абсолютно нове, але Hisense 55A7GQ має кілька цікавих відмінностей: так, його екран вироблений за принципом “безрамкового” дизайну, який зараз широко використовується в комп’ютерних моніторах, але в телевізорах чомусь зустрічається рідко. Фронтальна панель із таким дизайном виглядає як цілісна поверхня без рамок: єдине її обрамлення це тонка лінія бічної грані корпусу. Після ввімкнення стає помітною додаткова рамка навколо зображення, але вона досить тонка (~6 мм) і не дуже впадає в око.

Знизу зображення візуально підтримується тонкою лінією корпусу кольору “сірий металік”. Підставка у Hisense 55A7GQ також відрізняється від традиційних ніжок по боках — це вигнута лінія, на кінцях якої позаду корпусу є можливість укладання кабелів.

Корпус не дуже тонкий — трохи більше ніж 3 см у верхній частині та близько 8 см у нижній. Пояснюється це використанням повноцінного тилового підсвічування (Direct LED), яке помітно збільшує розміри корпусу у порівнянні з дешевшим та менш якісним крайовим підсвічуванням.

Усі роз’єми зібрані у два блоки, що дивляться вбік та назад. У головному розташовані три входи HDMI 2.0 (4K@60 Гц), один з яких підтримує протокол eARC, один порт USB 3.0 (1 А) та один порт USB 2.0 (0,5 А), два антенні гнізда (одне для кабельного або цифрового ефірного телебачення, ще одне — для супутникового сигналу), інтерфейс для модуля умовного доступу та два мініджеки — один для дротових навушників, другий — сервісний. У додатковому блоці лише два роз’єми — Ethernet та оптичний аудіовихід (S/PDIF). Крім дротового підключення, Hisense 55A7GQ може з’єднуватися с домашньою мережею через Wi-Fi: підтримується 802.11 a/b/g/n/ac (2.4 ГГц та 5 ГГц).

 

Пульт ДК

Пульт дистанційного керування у телевізора традиційного вигляду — середніх розмірів, з великою кількістю кнопок включно з цифровим блоком. Корпус пластиковий, ергономіка в нього типова для подібних пультів.

З телевізором пульт “спілкується” через Bluetooth, тож його не потрібно спрямовувати у бік екрана. Завдяки вбудованому мікрофону пульт можна використовувати для голосового пошуку чи керування. У нижній частині пульта розташований блок із кнопками запуску різних стрімінгових сервісів — YouTube, Netflix тощо. Кнопка Free фіолетового кольору викликає каталог безплатних фільмів сервісу MEGOGO.

 

Платформа, функціональність

У якості “розумного” інтерфейсу в Hisense 55A7GQ використовується власна платформа VIDAA U5. П’ята версія вийшла навесні 2021 року. За словами розробника, вона на 20% швидша за попередню та отримала, серед інших нововведень, універсальний пошук, що виконується одночасно в усіх встановлених додатках.

Інтерфейс VIDAA ще в четвертій версії отримав кардинальне оновлення, тож тепер його головне меню дещо схоже на Android TV: системні піктограми у лівому верхньому куту (пошук, вибір відеовходу, налаштування, повідомлення, профіль користувача і голосовий помічник) та стрічки встановлених додатків і рекомендованого контенту під ними.

Додатки встановлюються із власного магазину VIDAA Store: вибір у ньому поки що не дуже великий і, звісно, значно менший, ніж у Google Play Store, але головні клієнти популярних стрімінгових систем присутні: YouTube, Netflix, Amazon Prime Video тощо, також є локальні сервіси: MEGOGO, Воля ТБ, Київстар ТБ.

Для голосового керування використовується віртуальний помічник VIDAA Voice: він добре розуміє українську й може шукати контент у встановлених додатках та виконувати базові команди.

Також керувати Hisense 55A7GQ можна за допомогою мобільного додатку VIDAA Smart TV, що доступний для Android та iOS. Він може виконувати функції віртуального пульта ДК, запускати встановлені на телевізорі додатки, а також передавати на великий екран контент із вашого смартфону — фото/відео та музику.

Вбудований медіаплеєр вміє програвати 10-бітне 4K-відео, підтримує кодек h265, декодує аудіодоріжки у форматах Dolby Digital, DD+, Dolby Atmos, DTS та DTS HD-MA і вміє виводити текстові субтитри. Швидкодії системи достатньо для того, аби плеєр був у змозі впоратися з найважчим відео: під час тестів він без ривків програвав тестові файли з бітрейтом понад 150 Мбіт/с.

 

Звучання

В Hisense 55A7GQ встановлена акустична стереосистема потужністю 2х10 Вт. Телевізор підтримує алгоритми обробки звуку Dolby Atmos, за допомогою яких вдається частково компенсувати відсутність окремих низькочастотних динаміків та додати звуку глибини й насиченості. Також у налаштуваннях Dolby Atmos можна самостійно настроїти звучання за допомогою еквалайзера або обрати один із шаблонів: наприклад, “Музика” підкреслює нижні й верхні частоти, “Мовлення” робить акцент на середніх, що покращує розбірливість мови, а “Театр” орієнтований на кіносеанс та додатково підсилює бас і покращує об’ємне звучання.

 

Якість зображення Hisense 55A7GQ

Одразу потрібно зазначити, що у лінійці A7GQ використовуються два типи екранів: на компактних діагоналях 43 та 50 дюймів це VA-панелі, на більших за розміром 55, 65 та 75” — IPS. Тож у моделі, що була у нас на огляді — Hisense 55A7GQ, встановлено саме IPS-панель із роздільною здатністю 3840х2160 точок та частотою оновлення екрана 60 Гц. У телевізорі реалізоване підсвічування на основі квантових точок — це означає, що замість звичних світлодіодів у ньому використовується тонка плівка з нанесеними на неї квантовими точками (найдрібніші напівпровідники, що світяться під впливом слабкого опромінення LED-світлодіодів). Це дозволяє досягти більш яскравих та чистих кольорів внаслідок ширшого колірного охоплення.

Огляд телевізора Hisense 55A7GQ

Кути огляду у Hisense 55A7GQ дуже великі й значно кращі, ніж у VA-моделей, тож за його екраном можна збиратися великою компанією та бути впевненим, що кожний глядач отримає якісне зображення незалежно від того, де саме він сидить — прямо перед екраном чи трохи осторонь.

Одним із головних недоліків технології IPS є більш помітне світіння чорного фону у порівнянні з VA. Тому кіно на Hisense 55A7GQ краще дивитися за наявності фонового освітлення, хоча б зовсім незначного: у такому разі темні ділянки зображення будуть виглядати краще і здаватимуться більш насиченими, ніж за умов повної темряви в кімнаті.

Огляд телевізора Hisense 55A7GQ

Використання IPS-панелі цілком логічно призводить до значно меншого статичного контрасту у порівнянні з VA: у відеорежимі “Стандартний” за умови вимкнених покращень зображення він становить 1020:1, типова яскравість помітно зменшена, до 140 кд/м². Найяскравішим виявляється режим “Динамічний” — у ньому контраст підіймається до 1180:1, а яскравість — до 290 кд/м², що близько до офіційних характеристик. Включення опції “Динамічне керування підсвічуванням” дозволяє суттєво підняти контраст — до 1740:1. Колірне охоплення у Hisense 55A7GQ розширене і становить понад 100% sRGB, 86% Adobe RGB та 92% DCI-P3.

На стандартних налаштуваннях гама досить близька до 2,2, але колірна температура зависока — з обраним за замовчуванням значенням “Стандартна” вона виявляється завищеною до 10000K. Якщо її перемкнути на значення “Тепло1”, температура стає близькою до стандартної — 6900K, але водночас це значно знижує гаму, до 1,9 — виправити її в такому разі можна, змінивши відповідний параметр зі значення 2,2 на 2,4 (це призведе до її підвищення до ~2,1) або навіть на 2,6 (реальне значення гами в такому разі 2,25-2,3). Відтак саме цей режим із такими налаштуваннями ми б рекомендували для використання при підключенні до телевізора комп’ютера чи ноутбука.

Крім універсальних режимів “Стандартний” та “Динамічний”, у налаштуваннях можна обирати також більш спеціалізовані відеорежими: “День кіно”, “Ніч кіно” та “Спортивні змагання”. Як вже зазначалося, у “Динамічному” зображення стає максимально яскравим та контрастним — це підійде для перегляду при високому рівні освітлення у приміщенні. Кінорежими, цілком очікувано, є найкращим вибором для кіносеансів: у них зображення виглядає м’якішим, теплішим та з добрим опрацюванням деталей в тінях та у світлих ділянках. Колірне охоплення у цих двох режимах звужується до стандартного простору sRGB, відрізняються вони рівнем яскравості (200 кд/м² у денному режимі та 90 — у нічному) та ще трохи теплішим зображенням “уночі”.

Hisense 55A7GQ підтримує відтворення HDR-контенту: крім стандартів HDR10 та HLG, він також “знайомий” з Dolby Vision, що зустрічається доволі рідко у цьому ціновому сегменті. В режимі HDR пікова яскравість стає помітно вищою за максимально можливу в SDR: під час тестування ми змогли отримати яскравість на рівні 330 кд/м². Вбудований плеєр здатний коректно відтворити HDR-відео з нормальною насиченістю кольорів, але через характеристики панелі, як і в інших телевізорах цієї цінової категорії, HDR-ефект виходить порівняно незначним: головним чином це трохи вища яскравість та краще опрацювання сцен із глибокими тінями.

Огляд телевізора Hisense 55A7GQ