Вміст
Компанія Sonos добре себе зарекомендувала як виробник чудових саундбарів, мультирум-систем, домашньої та портативної акустики. Звісно, компанія вирішила розширити свій асортимент і бездротовими навушниками. Так з’явились Sonos Ace, чутки про які з’являлись ще у 2021 році. Це — повнорозмірні навушники з 40-мм динамічними випромінювачами, активним шумозаглушенням та рядом додаткових можливостей. Sonos Ace позиціонуються як приміум-сегмент і є конкурентами топових Sony, Bose та Bowers&Wilkins. Сьогодні ми розповімо, наскільки вдалим виявився дебют.
Технічні характеристики Sonos Ace
Тип навушників | Повнорозмірні |
Тип підключення | Бездротове, дротове (3,5 мм Jack) |
Сумісність | Android, iOS, ПК |
Версія Bluetooth | 5.0 |
Радіус дії | 10+ метрів |
Підтримка кодеків | SBC, AAC, aptX, aptX Lossless |
Керування | Кнопки |
Регулятор гучності | + |
Мікрофони | 8, підтримка шумозаглушення та режиму прозорості |
Вага навушників | 312 грамів |
Захист від вологи | – |
Автономність | До 30 годин з ANC, швидка зарядка |
Зарядка | USB Type-C |
Рекомендована ціна в Україні | 28 299 гривень |
Комплектація
Sonos Ace запаковано у світлу коробку стандартних для повнорозмірних моделей розміру. Вона зроблена з перероблених матеріалів, як це останнім часом роблять все більше виробників. На коробці є уся основна інформація та зображення моделі.
Всередині — навушники у кейсі та невелика книжечка, у якій розташувались два кабелі USB Type-C – USB Type-C для заряджання, USB Type-C – 3,5 мм для дротового підключення, а також документація.
Комплектний кейс вийшов досить цікавим. Він жорсткий, також виготовлений з перероблених матеріалів і має фетрове покриття. Всередині, окрім місця для навушників, є невеликий футляр для кабелів на магніті.
Дизайн та зручність використання
З погляду зовнішнього вигляду, інженери при розробці Sonos Ace пішли по тому ж шляху, що і Sony, Sennheiser чи Apple: мінімалізм та футуристичність. Плавні лінії, мінімум окремих деталей та монолітні чашки. На правій з них розташувався логотип Sonos.
Але за своєю суттю конструкція Sonos Ace цілком звична: великі чашки з м’якими амбушурами та гнучке оголів’я з м’якою внутрішньою частиною. Внутрішній каркас металевий, механізм регулювання оголів’я плавний, без відсічок. Корпус переважно з матового пластику чорного кольору. А усі м’які частини — пінний наповнювач та штучна шкіра зовні. Влітку в них трохи спекотно.
Чашки середнього розміру, не виглядають надто масивно. Наскільки зручні їх розміри — питання вже виключно індивідуальне потрібно міряти перед покупкою. Мої не надто великі вуха без проблем помістились всередині. Конструкція дозволяє розгорнути чашки на 90° для більш зручного положення на шиї та транспортування у кейсі.
Амбушури мають магнітне кріплення і досить легко знімаються разом з внутрішніми сіточками різного кольору, на яких є помітки лівого та правого. З функціональних елементів всередині чашок є сенсори, що визначають, чи знаходяться Sonos Ace на голові. Завдяки ним працюють функції автопаузи та автовідповіді на дзвінок.
На обох навушниках є по дві зони з сіточками, під якими знаходяться мікрофони для розмов та активної системи шумозаглушення. По чотири на кожен навушник. Для керування використовуються виключно механічні органи керування. На лівому є лише кнопка живлення та переходу у режим підключення, світлодіод та Type-C.
На правому навушнику ззаду є невелика кнопка перемикання режимів активного шумозаглушення та прозорості. А також трьохпозиційний повзунок Content Key для усього іншого.
Вага складає 312 г, це не найлегші у класі навушники. Наприклад, Sony WH-1000XM5 — всього 250 г. Але це не критично, Sonos Ace зручно використовувати й вони не обтяжують після кількох годин прослуховування. Захисту від вологи немає.
Керування
Усе керування Sonos Ace відбувається за допомогою Content Key та кнопки режимів шумозаглушення. Повзунок Content Key дозволяє керувати гучністю зміщуючи його вверх та вниз та керувати відтворенням. Одне натискання — пауза та відтворення, подвійне натискання — перехід до наступного трека, потрійне — до попереднього.
Тривале натискання відповідає за функцію TV Audio Swap, про яку ми розповімо трохи згодом. Кнопка Noise Control за замовчуванням відповідає за перемикання між режимом активного шумозашлушення та режимом прозорості. У фірмовому застосунку можна додати режим, коли обидві функції неактивні.
У застосунку Sonos немає можливості налаштування схеми керування. Лише вищезазначені функції кнопки Noise Control, а також функції сенсорів у чашках навушників. А саме: автоматична пауза при знятих навушниках та автовідповідь на дзвінок якщо одягти навушники.
Сам застосунок доволі простий і не дуже допрацьований на Android. Стандартними методами він не бачив Sonos Ace. Довелось вимикати й вмикати Bluetooth на смартфоні, а також додавати їх у застосунку не через очевидну функцію додавання навушників, а через функцію додавання компонентів акустики.
Підключення та функціональність
Для підключення Sonos Ace до джерела використовується Bluetooth або Type-C. Можна використовувати як кабель Type-C – Type-C, так і Type-C – 3,5 мм. Але у будь-якому разі навушники не працюють у пасивному режимі. Тож практичної користі мінімум. Хіба якщо хочеться під’єднати до плеєра, або іншого джерела звуку, що не маю Bluetooth-модуля.
Sonos Ace оснащено модулем Bluetooth 5.4, зв’язок зі смартфоном стабільний, розривів за час використання не було. Окрім базових кодеків, є підтримка aptX Lossless та LC3. Навушники підтримують Auracast. Функція дозволяє пристрою-джерелу транслювати звук на безліч сумісних аудіопристроїв поруч. Стверджується, що Auracast працює на відстані до 100 метрів.
У фірмовому застосунку відображені усі підключені пристрої Sonos. Функціональність не дуже широка. Є індикація акумулятора, поточний режим ANC чи прозорості. У розділі звуку є еквалайзер, в якому можна регулювати тільки низькі та високі, баланс, а також увімкнути функцію посилення звуку. Друга функція у розділі Sound — відстежування положення голови. Вона може бути цікавою при перегляді фільмів з віртуальним об’ємним звуком Dolby Atmos: звук буде змінюватись залежно від положення голови.
Нижче йдуть розділи Noise Control, Wear Detection, про які ми вже розповідали. Multipoint (під’єднання до двох джерел одночасно) оновлення програмного забезпечення та TV Audio Swap. Її суть у тому, що можна швидко перемкнути звук зі свого саундбара Sonos на навушники. Власникам продукції Sonos функція може бути корисною.
Звук та шумозаглушення
Звучання Sonos Ace можна загалом націлене на масовість. Було б дуже дивно, якби розробники спробували в якусь аналітичність. Звук згладжений, без гострих кутів, з теплою подачею, акцентованими низькими частотами та нижньою частиною високих. Високі частоти представлені в хорошій кількості й мають непогану детальність. Вони додають потрібної іскри та повітря звучанню, але верхню частину вирішили згладити, щоб уникнути занадто яскравого різкого звуку.
Середньочастотний діапазон звучить мелодійно і приємно, але кількісно його трохи прибрали на задній план. Деталізація також не є найсильнішою стороною. Тому жива інструментальна музика на Sonos Ace звучить менш цікаво, ніж електронні та насичені басами стилі. Трохи не вистачає чіткості та читабельності живих інструментів. Щодо низьких частот, то тут все добре: їх багато, вони масивні, пружні та глибокі. Суббаса доволі багато і він добре створює основу. Бас не зливається в гудіння, партії читаються, хоча швидкість та контроль на середньому рівні. Уявна сцена середня як в глибину, так і ширину, але розділення інструментів доволі хороше.
Загалом, для першої спроби вийшло добре. І враження від звуку залишились позитивні. Але все ж таки, від навушників з такою ціною очікуєш трохи більше. В Sonos Ace чудово звучить електроніка, попмузика та інші простіші стилі, а також кіно (не дарма компанія робить чудові саундбари). Жива ж музика, джаз чи важкі стилі навушникам вдаються трохи гірше. Звук — штука дуже індивідуальна. Звучання топів більш досвідчених конкурентів на кшталт Sony, Bowers&Wilkins чи Bang & Olufsen мені сподобалось більше, але це вже суб’єктивно.
Система активного шумозаглушення Sonos Ace працює дуже добре: монотонний фоновий шум практично повністю прибирається, як і більшість зовнішніх звуків. Окрім різких високочастотних, що характерно для переважної більшості моделей з ANC. Загалом, ще не рівень топових Sony та Bose, але доволі близько. Щодо ефекту тиску на вуха. Я його не відчув, але одного “піддослідних” він був. Тож питання індивідуальне.
Режим прозорості реалізований добре. Звучить доволі натурально і чітко, хоча високі частоти трохи зрізаються. Вбудовані мікрофони чітко передають голос, у більшості ситуацій співрозмовнику не доведеться перепитувати. Сам по собі голос не дуже спотворюється, металевий відзвук мінімальний та трохи зрізані низькі частоти.
Автономність
Sonos Ace оснащено акумулятором ємністю 1060 мА⋅год. Стверджується, що навушники витримають 30 годин прослуховування музики з активним шумозаглушенням. Або 24 години розмов. Також з увімкненим ANC або режимом прозорості. Навушники використовувались виключно з ANC на 80-90% гучності з aptX Lossless.
Час автономної роботи склав приблизно 27-28 годин, тож відповідає заявленому. Sonos Ace виявились дуже витривалими. На повне заряджання потрібно приблизно 3 години. Також є підтримка швидкого заряджання. Sonos заявляє, що 3 хвилини заряджання вистачить на 3 години прослуховування музики.
Завантаження коментарів …