В цьому огляді познайомимося з доступними смартфонами лінійки ZTE Blade. Апарати мають симпатичний дизайн, великі дисплеї, хороший обсяг памʼяті та акумулятори з великою ємністю. Все що на папері нехай залишиться на папері, а ми на практиці виявимо переваги й недоліки цих гаджетів. Традиційно розпочнемо зі специфікацій.

Характеристики  ZTE Blade V40 Pro

Розміри та вага 163,9 × 76,2 × 8,3 мм, 190 г
Процесор Unisoc T618
Графічний процесор Mali-G52
Оперативна пам’ять/сховище 6/128 ГБ
Бездротові модулі Wi-Fi 2,4/5 ГГц, Bluetooth 5.0, NFC
Дисплей AMOLED 6,67”, 1080 x 2400 точок, 60 Гц
Задній модуль камер

Ширококутний сенсор: 64 Мп, f /1,8

Макрокамера: 5 Мп, f /2,4

Фронтальна камера 16 Мп, f /2,0
Акумулятор 5100 мА⋅год
Операційна система Android 11, MyOS 11
Орієнтовна вартість 7 999 грн

Характеристики ZTE Blade V40 Vita

Розміри та вага 168,0 × 77,5 × 9,4 мм, 214,3 г
Процесор Unisoc T606
Графічний процесор Mali-G57
Оперативна пам’ять/сховище 4/128 ГБ + microSD (комбінований слот)
Бездротові модулі Wi-Fi 2,4/5 ГГц, Bluetooth 5.0, NFC
Дисплей IPS 6,75”, 1600 x 720 точок, 90 Гц
Задній модуль камер

Ширококутний сенсор: 48 Мп, f /1,8

Макрокамера: 2 Мп, f /2,4

Фронтальна камера 8 Мп, f /2,0
Акумулятор 6000 мА⋅год
Операційна система Android 11, MyOS 11
Орієнтовна вартість 6 299 грн

Комплектація 

Огляд смартфонів ZTE Blade V40 Pro та ZTE Blade V40 Vita

Користувач, крім смартфона, отримає в коробці зі щільного картону лише саме необхідне: зарядний пристрій, кабель USB – Type-C (Type-C – Type-C в старшій моделі), інструмент для виймання лотка SIM-карт та документацію. Користувач ZTE Blade V40 Pro додатково отримає силіконовий чохол. Буде не зайвим відмітити, що швидкісні зарядні блоки досить потужні та компактні, що додає зручності в повсякденному використанні.

Дизайн та ергономічність

Огляд смартфонів ZTE Blade V40 Pro та ZTE Blade V40 Vita

Передні панелі обох смартфонів мають досить стандартний вигляд, та це й зрозуміло, тут важко щось вигадати оригінальне. Основну частину фронтальної панелі ZTE Blade V40 Pro займає 6,67-дюймовий дисплей. Рамки навколо екрану мають невелику товщину з мінімальним виступом в нижній частині. Зверху традиційно розмістились: розмовний динамік, виріз під селфі-камеру, сенсори наближення та освітленості.

Фронтальну панель ZTE Blade V40 Vita займає великий 6,75-дюймовый дисплей. На відміну від старшої моделі, екран має менш естетичний краплеподібний виріз для камери. Слід також зазначити невеликий виступ нижньої частини панелі та наявність світлового індикатора сповіщень справа, поруч з розмовним спікером. 

Задні поверхні смартфонів оформлені досить яскраво, корпуси обох смартфонів зроблені з пластику. 

ZTE Blade V40 Pro оформлений у світлих тонах. Глянцева поверхня щільно усіяна мілкими перламутровими вкрапленнями та під різними кутами нахилу проявляє градієнт з блакитним, рожевим та помаранчевим відтінками. В нижній частині розмістили логотип виробника. Ну, і звісно не обійшлось без модуля основної камери, який традиційно розташований у лівому верхньому куті. Він виглядає не масивно та лаконічно вбудований в задню панель. 

Бічна рамка по всьому периметрі стилізована під метал, що візуально зменшує товщину корпуса. Клавіша керування гучністю та кнопка увімкнення з вбудованим сканером відбитків пальців розміщені на правій боковині. Вони мають чіткий хід та зручне розташування. Знизу розмістилися: лоток для двох nano-SIM, отвір мікрофона, порт USB Type-C та прорізи для зовнішнього динаміка. 

Тильна сторона ZTE Blade V40 Vita у нашому випадку має бірюзовий колір. Матова поверхня насичена радіальними лініями які «випромінює» блок камер. Модуль камер незначно виступає над поверхнею. Доповнює дизайн масивний логотип продуктової лінійки з рельєфним тисненням. 

Органи керування розміщені аналогічно старшій моделі. На відміну від ZTE Blade V40 Pro, лоток для карток знаходиться у верхній частині лівої бічної поверхні та має розширений формат, що вміщує дві SIM-карти та карту памʼяті. Саме таке ергономічне рішення дало можливість розмістити 3,5 мм розʼєм для навушників.

До якості матеріалів та ергономіки особливих претензій не має. Смартфони зручно тримати в руці середнього розміру. Єдине на чому треба загострити увагу, так це до глянцевої поверхні в старшій моделі. Смартфон хоч і не важкий, але без чохла може легко вислизнути з долоні.

Дисплеї

Огляд смартфонів ZTE Blade V40 Pro та ZTE Blade V40 Vita

ZTE Blade V40 Pro, як вже було зазначено вище, оснащено 6,67-дюймовим AMOLED-дисплеєм, що має роздільну здатність 2400×1080 точок. Екран має відмінні кути огляду та чудове кольоровідтворювання. Показники яскравості знаходяться в діапазоні 3,5 – 450 кд/м². До недоліків можна віднести невисокий показник оновлення частоти екрана 60 Гц.

Налаштування здебільшого однакові для обидвох апаратів. Тут є можливість регулювати колірну температуру, а от вибір режимів зображення відсутній. 

На відміну від молодшої моделі, в ZTE Blade V40 Pro можна активувати та налаштувати режим Always On Display, для відображення необхідної інформації на заблокованому екрані.

ZTE Blade V40 Vita оснащено IPS-екраном з діагоналлю 6,75 дюйма. Роздільною здатністю дисплей похизуватись не може, вона всього лише 1600×720 точок, для такого розміру дисплея занадто мало. На відміну від старшої моделі, він підтримує частоту оновлення 90 Гц. Показники яскравості знаходяться приблизно в такому ж діапазоні — 3,8 – 450 кд/м². 

Якість зображення радикально відрізняється від дисплея ZTE Blade V40 Pro в гіршу сторону, особливо це помітно при зміні кутів огляду. 

Програмне забезпечення

Смартфони працюють на Android 11 з фірмовою оболонкою MyOS. Операційна система вже не нова, але оснащувати такою бюджетні смартфони, це звичайна практика. Головне, що працюють смартфони під її керуванням надійно. Апарати забезпечені повним комплектом Google-застосунків. Сама оболонка нагадує «голий» Android — нічого зайвого, тільки все саме необхідне для базових потреб. Це радше можна назвати плюсом чим мінусом, користувач сам собі дасть раду, що йому встановлювати, а від чого відмовитись. 

Місцями зустрічається недосконалий переклад на українську мову деяких опцій в налаштуваннях. Кількість їх не критична, але деякі можуть збити з пантелику. Наприклад, опція CDMA без EvDo — це звичайний автоматичний фото режим.  

Апаратна платформа та продуктивність

ZTE Blade V40 Pro оснащено 8-ядерним чипсетом Unisoc T618. За обробку відео відповідає модуль Mali-G52. Апарат має 6 ГБ оперативної та 128 ГБ постійної памʼяті. Розширити постійну памʼять картою microSD можливості немає, але 128 ГБ для звичайного користувача буде більш ніж достатньо. 

ZTE Blade V40 Vita працює на 8-ядерному чипі Unisoc T606. Графічний процесор — Mali-G57. В нашому випадку смартфон мав конфігурацію 4/128 ГБ. Така кількість ПЗУ в бюджетному пристрої приємно дивує, але якщо і цього обʼєму буде замало, то є можливість скористатись комбінованим слотом, що підтримує карти microSD. 

Чипсети мають статус початкового рівня й виготовлені по 12-нанометровому техпроцесу, тому захмарних результатів в бенчмарках очікувати не має сенсу. 

Результати тестів ZTE Blade V40 Pro:

Результати тестів ZTE Blade V40 Vita:

Смартфони оснащено Wi-Fi 5, Bluetooth 5.0, NFC та мають підтримку OTG. Сенсор відбитків пальців вбудовано в кнопку увімкнення. Працює сканер в старшій моделі повільніше, що викликає здивування, проте можливо це виправлять з оновленням системи. Як телефони, апарати працюють надійно. Нарікань на якість зв’язку не має, динамік чітко передає голос й співрозмовники також були задоволені якістю розмов. 

Звучання

Огляд смартфонів ZTE Blade V40 Pro та ZTE Blade V40 Vita

Основний динамік у смартфонів тільки один, тобто звучання монофонічне. Якість звуку ZTE Blade V40 Pro, на відміну від молодшої моделі краща, звук має натяки на обʼємність й трохи гучніше. Мультимедійний спікер ZTE Blade V40 Vita своїми можливостями не вражає, але звучить чисто та без хрипів на максимальному рівні. Насолоджуватись музикальними композиціями на обох гаджетах навряд чи вийде, а от для перегляду YouTube, наприклад, чи спілкування через гучний звʼязок підійде. Молодша модель має стандартний розʼєм для провідних навушників. Для старшої треба купувати перехідник-адаптер, але користувачам бездротових аксесуарів ця інформація буде не корисною. До речі, смартфони без проблем підʼєднують по Bluetooth гарнітуру, та надійно тримають звʼязок.

Камери

Огляд смартфонів ZTE Blade V40 Pro та ZTE Blade V40 Vita

Інтерфейс застосунку камери інтуїтивний та простий у використанні. Всі основні опції присутні: кнопки для швидкого перемикання режимів, професійні налаштування, режим HDR, портретний режим, різноманітні фільтри тощо. Працює стрічка основних перемикачів режимів досить повільно та не впевнено, що часто призводить до помилкових натискань. 

ZTE Blade V40 Pro має основний сенсор 64 Мп з апертурою f /1,8 та макро 5 Мп. ZTE Blade V40 Vita оснащено сенсором 48 Мп з апертурою f /1,8 та макро 2 Мп. Основна камера старшої моделі в стандартному режимі знімає з роздільною здатністю 16 Мп, а молодша з роздільною здатністю 12 Мп. Не дивлячись не те що смартфони мають різні за характеристиками основні модулі камер, фотографії виходять приблизно однакової якості. В ZTE Blade V40 Pro знімки виходять дещо детальнішими, зате молодша модель може похизуватись більш жвавими кольорами. 

При достатньому освітленні обидві камери непогано справляються зі своїм завданням, а от фотографувати у темний час доби складніше, якість зображення виходить гіршою. Макрокамерами смартфони оснащено скоріше для того, щоб не відставати від трендів, ще одне «око» лінзи на задній панелі додає привабливості недорогим апаратам. Розраховувати на якісні знімки не варто. 

Приклади фото ZTE Blade V40 Pro: 

Приклади фото ZTE Blade V40 Vita:

Режим HDR активно впливає на якість світлин, в складних сценах його не варто недооцінювати.

Огляд смартфонів ZTE Blade V40 Pro та ZTE Blade V40 Vita

Сподобались знімки в режимі, що активує максимальну роздільну здатність камер. Вони виходять більш деталізовані, але слід зауважити, що в такому разі об’єм файлів значно зросте. 

Фронтальні камери ZTE Blade V40 Pro та ZTE Blade V40 Vita мають сенсори 16 Мп та 8 Мп відповідно. Селфі зроблені на старшу модель значно виграють в деталізації, але баланс білого суттєво зсувається в бік холодних тонів. 

Приклади фото ZTE Blade V40 Pro: 

Приклади фото ZTE Blade V40 Vita:

Особливої різниці в тому, як знімають відео основні камери немає. Максимальна можлива роздільна здатність — Full HD при 30 к/с. Якість зображення достатня для фіксації якоїсь події при гарному освітленні, але не більше. 

Автономність

У ZTE Blade V40 Pro встановлено акумулятор місткістю 5100 мА⋅год. Комплектний блок живлення на 65 Вт заряджає повністю розряджений смартфон до 100% приблизно за одну годину. У тесті PCMark Work 3.0 при яскравості екрана на рівні 200 кд/м² апарат протримався майже девʼять годин. Це відверто мало для акумулятора такої ємності, тож можливо проблему виправлять оновленням прошивки.

ZTE Blade V40 Vita оснащено акумулятором місткістю 6000 мА⋅год. Комплектний блок живлення на 22,5 Вт заряджає повністю розряджений смартфон до 100% приблизно за дві з половиною години. У тесті PCMark Work 3.0 при яскравості екрана на рівні 200 кд/м² апарат протримався близько сімнадцяти годин.