Компанія Xiaomi вже нікого не дивує активністю на ринку смартфонів, постійно розширюючи свою мобільну лінійку. Сьогодні тестуємо Xiaomi 11T – це представник спрощенних флагманів з досить неординарними характеристиками. Особливу увагу виробник загострює на можливостях камер, тож нижче докладніше розглянемо саме ці можливості смартфона. А розпочнемо традиційно з комплектації.

Характеристики Xiaomi 11T

Розміри та вага Висота: 164,1 мм
Ширина: 76,9 мм
Товщина: 8,8 мм
Вага: 203 г
Оперативна пам’ять і сховище 8 ГБ + 128 ГБ | 8 ГБ + 256 ГБ
Оперативна пам’ять LPDDR4X + накопичувач UFS 3.1
Процесор MediaTek Dimensity 1200-Ultra
Графічний процесор Mali-G77 MC9
Бездротові модулі Wi-Fi 6, Bluetooth 5.2, NFC
Дисплей 6,67-дюймовий AMOLED
Роздільна здатність: 2400 x 1080 FHD+
Співвідношення сторін: 20:9
Частота оновлення: 120 Гц
Задній модуль камер Ширококутний сенсор: 108 Мп, 2,1 мкм, f/1,75
Надширококутний: 8 Мп,120°, f/2.2
Супермакро: 5 Мп, f/2.4, AF (3 -7 см)
Фронтальна камера 16 МП, f/2,45
Акумулятор 5000 мАг
Операційна система Android 11, MIUI 12.5
Рекомендована ціна в Україні 14 499 грн

Комплектація

Поставляється Xiaomi 11T в аскетично оформленій коробці білого кольору з щільного картону. Окрім смартфона всередині користувач знайде: силіконовий чохол, зарядний пристрій, кабель USB-C, скріпку для лотка та документацію.

Огляд смартфона Xiaomi 11T

Дизайн

Представлено смартфон в трьох варіантах кольору: Celestial Blue, Moonlight White та Meteorite Gray. Саме останній варіант у нас на огляді.

Огляд смартфона Xiaomi 11T

Габарити смартфона – 164,1×76,9×8,8 мм, а вага – 203 грами. Лицева сторона Xiaomi 11T нічим особливим не виділяється: великий дисплей обрамлено тонкими рамками з віконцем фронтальної камери у верхній частині. 

Із зовнішньої сторони смартфон виглядає симпатично. Її вкриває глянцева скляна поверхня, стилізована під шліфований метал. Корпус хоча і має олеофобне покриття, та відбитків пальців все одно залишається багато. Скло закруглюється з країв та щільно прилягає до пластикової рамки.

Блок камер виступає над поверхнею та виглядає досить масивно. У ньому розташовані спалах, сенсор фокусування, отвір для мікрофону та, власне, самі камери. 

Органи керування розміщені на правій грані, а саме: клавіша керування гучністю та кнопка живлення, суміщена зі сканером відбитків. Сенсор розміщено на зручній відстані та спрацьовує досить швидко. Протилежну частину залишили порожньою. На нижній грані розташовано: порт USB Type-C, лоток для nanoSIM-карток, отвір для мікрофону та решітка зовнішнього спікера. Зверху – ще один вихід для динаміка та віконце ІЧ-порту.

 

Якщо говорити про ергономічні особливості, то тут слід відмітити, що смартфон доволі слизький, але направду це стосується всіх моделей зі скляною поверхнею. Як завжди, виручить чохол, але він, звичайно, дещо збільшить габарити. 

Дисплей

Огляд смартфона Xiaomi 11T

Смартфон оснащено 6,67-дюймовою AMOLED-матрицею з роздільною здатністю 2400×1080 точок та співвідношенням сторін 20:9. Екран вкритий захистним склом Gorilla Glass Victus. Він підтримує частоту оновлення 120 Гц та стандарт HDR10+. З яскравістю проблеми відсутні, максимальне значення в 1000 кд/м2 дозволяє комфортно почувати себе в сонячну погоду. Мінімальний рівень – 2 кд/м². Автоматичне налаштування яскравості працює надійно, адекватно підлаштовуючись під оточуюче освітлення. В налаштуваннях є декілька кольорових профілів: Яскравий, Насичений та Початковий. Якщо зображення з якоїсь причини не влаштує, то є можливість скористатися додатковими налаштуваннями. Опція усунення мерехтіння також є, але, на жаль, працює вона тільки в режимі оновлення частоти екрану 60 Гц.

Заміри профілю Насичений:

 

Заміри профілю Яскравий:

 

Заміри профілю Початковий:

 

Продуктивність

Огляд смартфона Xiaomi 11T

Xiaomi 11T працює на базі чипсету MediaTek Dimensity 1200-Ultra (МТ6893В). За графіку відповідає Mali-G77 MC9. Доступні дві модифікації: з 128 та 256 ГБ постійної пам’яті. В обох випадках об’єм оперативки незмінній –  8 ГБ. Слот для розширення пам’яті за допомогою картки відсутній, але навіть в мінімальній конфігурації інтегрованої буде достатньо. Якщо ви не відеоблогер, звісно. 

Як вже було зазначено вище, смартфон підтримує дві фізичні картки формату nanoSIM. Є в наявності набір систем навігації та модулі: Wi-Fi 6, Bluetooth 5.2 та NFC. Присутній ІЧ-порт, котрим оснащується більшість смартфонів Xiaomi. Також апарат підтримує п’яте покоління мобільного зв’язку. Xiaomi 11T відчувається напрочуд бадьорим під навантаженням, попри часто упереджене ставлення до чипсетів MediaTek. Смартфон показав себе достатньо продуктивним в складних іграх та багатозадачних операціях. Уже знайому для всіх Genshin Impact можна грати на максимальних налаштуваннях, FPS тримається на рівні 40-50. Апарат трохи нагрівається через 20-30 хвилин активного геймінгу. Найбільше тепло відчувається у верхній частині смартфону, під блоком камер.

Xiaomi 11T працює на ОС Android 11 з фірмовою оболонкою MIUI 12.5.5. Інтерфейс інтуїтивно зрозумілий та багатьом знайомий, тому зупинятись докладно немає сенсу. 

З особливих функцій слід відмітити наявність Game Turbo – системи налаштувань для геймінга, котра дозволяє розподіляти ресурси смартфона найбільш ефективно.  

Звук

Огляд смартфона Xiaomi 11T

Як вже було зазначено на початку огляду, на торцях розміщено два спікери. Виробник заявляє підтримку стандарту Dolby Atmos та Hi-Res Audio. Враховуючи великі об’єми файлів для останнього, така опція зацікавить тільки аудіофілів. На практиці звук виявився об’ємним. Звучить смартфон голосно з відчутним стереоефектом, якості звуку буде достатньо для комфортного сприйняття різного роду мультимедійного контенту. 

Автономність

Огляд смартфона Xiaomi 11T

Ємність акумулятора в Xiaomi 11T – 5000 мАг. В тесті PCMark Work 3.0 при яскравості на рівні 200 кд/м² смартфон протримався 12 годин 59 хвилин. Якщо не навантажувати апарат ігровим процесом, то сміливо можна розраховувати на півтори-дві доби автономної роботи. Є ще одна приємна новина: потужність комплектного зарядного пристрою складає 67 Вт. Користувачу знадобиться приблизно 50 хвилин, щоб зарядити повністю розряджену батарею до 100%. Але буде не зайвим нагадати, що доводити гаджет до повної – шкідливо. Це негативно позначиться на життєвому циклі акумулятора. 

Огляд смартфона Xiaomi 11T

 

Камери

Огляд смартфона Xiaomi 11T

Можливості камер мають бути однією з основних «фішок» Xiaomi 11T. Виробник заявляє гучні цифри та навіть використовує термін Cinemagic (кіномагія). Перед аналізом зображень базово розглянемо інтерфейс додатка. Він досить типовий для смартфонів компанії. В залежності від того як ви тримаєте смартфон, знизу або праворуч знаходяться режими зйомки, а зверху чи зліва – їх налаштування. Меню зручне та інтуїтивно зрозуміле. 

Смартфон має три модулі:

  • основний з роздільною здатністю 108 Мп, значенням діафрагми ƒ/1,75
  • надширококутний з роздільною здатністю 8 Мп, кутом захоплення 120° та апертурою ƒ/2,2
  • супермакро з роздільною здатністю 5 Мп, ƒ/2,4 та з фокусною відстаню 3-7 см

Основний модуль за умовчанням знімає в 12 Мп. Застосовується техніка бінування пікселів за схемою 9-в-1. Зйомка в нативній роздільній здатності підтримується, для цього передбачено окремий режим «108М». При достатньому освітленні основний сенсор робить гарні знімки з хорошою деталізацією та широким динамічним діапазоном. Але до рівня топових флагманів ці показники не дотягують через недосконалі алгоритми обробки. Фотографії виглядають трохи більш насиченими ніж в реальності, але вражень це не псує. З балансом білого в автоматичному режимі теж особливих проблем не виникало. Режим «108М» дозволяє збільшити деталізацію, але будьте готові до значно об’ємніших файлів. 

 

HDR-режим тут не для галочки, а справді допомагає зберегти деталі в тінях і в світлих ділянках кадру.

 

Є можливість фотографувати в RAW-форматі, тому в складних сценах краще його активувати. Якщо ви маєте досвід роботи в якомусь з RAW-редакторів, то буде можливість врятувати важливі кадри. 

 

За умови погіршення освітлення зображення втрачає деталізацію, та на ньому з’являється невелика кількість шуму. Але ці недоліки помітні лише при значному збільшенні фотографій на моніторі. 

Режим нічної зйомки показав себе з позитивної сторони. Обробка знімку проходить швидко, довго стояти в статичній позі не доведеться. Практично в повній темряві можна зробити хороший кадр. При збільшенні помітний «акварельний» ефект, що зумовлено роботою алгоритмів видалення шуму, та на це ніхто не зверне уваги на екрані смартфона чи в стрічках соціальних мереж. 

 

Ультраширококутний модуль вдень може добре впоратись зі своєю задачею. Деталізація дещо нижча в порівнянні з основним сенсором. Звичайно, що на знімках є дисторсія та втрата різкості по краях зображення, але це стандартна історія для таких лінз.

Вночі прогнозовано якість фотографій стає гіршою, але для цього цінового діапазону результат більш ніж влаштовує. Модуль добре проробляє контрастні зони, критичних провалів в світлих та темних ділянках немає.

 

Нічний режим тут теж працює та допоможе в ситуаціях з недостатньої кількістю світла.

 

Режим супермакро дозволяє творчо підійти до зйомки. І це не жарт, можливості камери на відміну від багатьох конкурентів чудово реалізовані. Але для того, щоб отримати якісне фото треба надійно зафіксувати смартфон, інакше є великий ризик не потрапити в фокус.

 

Основна камера підтримує зйомку відео в 4K з частотою 30 к/с. Звісно, тут немає оптичної стабілізації, але електронна працює непогано. Якість відеозаписів теж непогана, але хотілося б менше артефактів на дрібних деталях у вигляді муару та аліасінгу. На жаль, перемикання між камерами під час запису відео не підтримується.

Приклад запису відео основної камери Xiaomi 11T в форматі 4к:

Приклад запису відео основної камери Xiaomi 11T в форматі 4к:

Приклад запису відео надширококутної камери Xiaomi 11T в форматі 4к:

 

Хочу виділити окремі «фішки», доступні в відеоформатах. Це можливість записувати ролики в режимі супермакро, зйомка з розділенням екрану (залучена основна та фронтальна камера), автоматичне створення коротеньких роликів різної стилістики в режимі Кіноефекти та функція Аудіозум (при наближенні звук посилюється). Єдиний недолік – відео в цих режимах виходить недостатньої якості для перегляду на великому екрані.

Приклад відео в режимі Аудіозум:

Приклад відео в режимі Супермакро:

Приклад відео в режимі Подвійний екран:

Приклад ролика з режиму Кіноефекти:

Фронтальна камера має роздільну здатність 16 Мп з апертурою ƒ/2,45. Селфі виходять якісні. Режим має зручну опцію Запуск долонею, це дозволяє надійно тримати смартфон та не переживати за те, що вийде змазаний знімок.