Суббренд Redmi, що належить компанії Xiaomi, поступово оновлює свою лінійку смартфонів. Найсуттєвіша відмінність від конкурентів полягає в тому, що виробник використовує менш дорогі компоненти й, таким чином, апарати мають нижчі ціни з вищими характеристиками. У цьому матеріалі познайомимось з представником лінійки початкового рівня Redmi 10, та з’ясуємо, чи підходить для нього вираз «топ за свої гроші».

Технічні характеристики Redmi 10

Розміри та вага

Висота: 164,1 мм

Ширина: 75,53 мм

Товщина: 8,92 мм

Вага: 181 г

Процесор MediaTek Helio G88
Графічний процесор Mali-G52 MC2
Оперативна пам’ять і сховище 4+64 ГБ, 4+128 ГБ, 6+128 ГБ LPDDR4X +eMMC
Бездротові модулі Wi-Fi 2,4/5 ГГц, Bluetooth 5.1, NFC
Дисплей

6,5-дюймовий IPS-дисплей

Роздільна здатність: 2400×1080

Частота оновлення: 90 Гц

Задній модуль камер

Ширококутний сенсор: 50 Мп, ƒ/1.8

Надширококутний: 8 Мп,120°, ƒ/2.2

Макрокамера: 2 Мп, ƒ/2.4

Сенсор глубини: 2 Мп, ƒ/2.4

Фронтальна камера 8 Мп, ƒ/2.0
Акумулятор 5000 мА•г
Операційна система Android 11, MIUI 12.5
Ціна в Україні 5 199 грн

Комплектація

Огляд смартфона Redmi 10: топ за свої гроші?

У коробці білого кольору з зображенням Redmi 10 на лицевій стороні користувач, окрім смартфона, знайде стандартний набір виробника: прозорий силіконовий чохол, зарядний пристрій, кабель USB-C, скріпку для лотка та документацію. 

Дизайн та ергономічність

Огляд смартфона Redmi 10: топ за свої гроші?

Redmi 10 має три варіанти забарвлення: Pebble White, Carbon Gray та Sea Blue.

Огляд смартфона Redmi 10: топ за свої гроші?

Смартфон середніх розмірів:164,1×75,53×8,92 мм. Вага відносно невелика — 181 г. Більшу частину лицьової поверхні займає 6,5-дюймовий дисплей. У верхній його частині, симетрично по центру, розташоване віконце фронтальної камери. Лицьова поверхня не має закруглень, тому захисне скло можна встановити без особливих проблем. Рамки навколо екрану — середніх розмірів, але їхня товщина не однакова. Нижня частина трохи збільшена, що останнім часом називають неформальним виразом «підборіддя».

 

Задня частина смартфону вкрита пластиком з матовою поверхнею, приємною на дотик. Вона не марка і неохоче збирає відбитки пальців. У верхньому лівому куті розмістився блок камер. Він занадто масивний та суттєво виступає над поверхнею. Складається таке враження, що виробник навмисне це зробив, щоб додати смартфону ваги та преміальності. Такий візуальний хід може для багатьох спрацювати, велика камера чималі можливості.

Щодо органів керування, то вони розміщені на правій боковині. Це клавіша керування гучністю та кнопка увімкнення, суміщена зі сканером відбитків пальців. Сканер, до речі, спрацьовує надійно, але не швидко, з невеликою затримкою. Зліва розташований суміщений лоток для двох nanoSIM-карток та карти пам’яті. Знизу маємо отвір для мікрофона, порт USB Type-C та прорізи для зовнішнього динаміка. Зверху: 3,5 мм роз’єм для навушників, вихід для динаміка, віконце ІЧ-порту та отвір мікрофона. 

Загалом зовнішній вигляд Redmi 10 дуже приємний, він виглядає дорожчим і справляє враження смартфону з вищої цінової категорії. Стосовно ергономіки до Redmi 10 немає особливих претензій. Розміри та вага дозволяють користуватися однією рукою. Задня поверхня не слизька, тому апарат надійно тримається в долоні. Органи керування без проблем можна намацати та розпізнати всліпу, вони мають чіткий клік. Єдине зауваження стосується блоку камер. Він занадто масивний та буде нагадувати про себе, якщо виникне необхідність користуватись смартфоном на пласкій поверхні стільниці. Але якщо ви плануєте одягнути комплектний захисний чохол, то це суттєво змінить ситуацію на краще.  

Дисплей

Огляд смартфона Redmi 10: топ за свої гроші?

Redmi 10 оснащено 6,5-дюймовим IPS-дисплеєм з роздільною здатністю 2400×1080 точок. Екран вкритий захисним склом Corning Gorilla Glass 3. Він підтримує частоту оновлення 90 Гц. Заміри виявили максимальну яскравість в приміщенні на рівні 450 кд/м², мінімальну — 1,3 кд/м². Показники не виняткові, але досить непогані. У сонячну погоду розгледіти інформацію можна без проблем, і в темряві очам буде комфортно. Автоматична яскравість працює плавно, без різких перепадів. В налаштуваннях є стандартна колірна схема з трьох опцій: Яскравий, Насичений та Стандарт. Є можливість вибрати налаштування зображення під свої потреби в ручному режимі.

 

Профіль Яскравий:

Профіль Насичений:

Профіль Стандарт:

Продуктивність

Огляд смартфона Redmi 10: топ за свої гроші?

Смартфон працює на базі чипсету MediaTek Helio G88, який оснащено двома ядрами ARM Cortex-A75 із тактовою частотою до 2,0 ГГц та шістьма енергоефективними ядрами Cortex-A55. За графіку відповідає Mali-G52 MC2.

 

У наявності є набір систем навігації та модулі: Wi-Fi 5, Bluetooth 5.1, NFC. ІЧ-порт для керування технікою нікуди не подівся — це вже стала «фішка» смартфонів Xiaomi.  Доступні модифікації: 4/64 ГБ, 4/128 ГБ, 6/128 ГБ. У нас на огляді була базова конфігурація. Тип постійної пам’яті досить повільний — eMMC. «Начиняти» дорожчими швидкісними накопичувачами бюджетні пристрої для виробника немає сенсу, тому тут нічого особливого. На плавності та швидкості в роботі смартфона це, звісно, впливає негативно. Для простих додатків такої платформи вистачає, але якщо плануєте грати в ігри зі складною графікою, то про комфорт можна забути — доведеться робити це на мінімальних налаштуваннях. Якщо є можливість, краще брати конфігурацію, де оперативки більше, але для базових завдань вистачає і початкової моделі.

 

Redmi 10 працює на ОС Android 11 з фірмовою оболонкою MIUI 12.5.8. У роботі інколи помічаються «фрізи», але після оновлень подібні недоліки, як правило, зникають.

Redmi 10 має зручний слот, можна відразу встановити дві SIM-картки та картку пам’яті. Чомусь така зручна комбінація зустрічається далеко не у всіх смартфонах. 

Огляд смартфона Redmi 10: топ за свої гроші?

Звук

Огляд смартфона Redmi 10: топ за свої гроші?

Шанувальників дротових навушників потішить наявність роз’єму 3,5 мм. Redmi 10 має стереодинаміки, їхня присутність у смартфоні початкового рівня радує. Музика грає чисто та голосно, але без натяків на низькі частоти. Співрозмовники на розбірливість голосу не скаржилися, їх, у свою чергу, також було добре чутно.

Автономність

Огляд смартфона Redmi 10: топ за свої гроші?

Місткість акумулятора Redmi 10 5000 мА•г. В тесті PCMark Work 3.0 при яскравості на рівні 200 кд/м² смартфон протримався 9 годин 45 хвилин. Комплектним зарядним пристроєм потужністю 22,5 Вт батарея заряджається до 100% приблизно за півтори години. Енергоощадний алгоритм AdaptiveSync автоматично налаштовує частоту оновлення до вмісту екрана, подовжуючи тим самим термін служби акумулятора. Автономність приємно вразила, смартфон тримає заряд надійно та в ощадному режимі зможе протриматись до двох діб.

Огляд смартфона Redmi 10: топ за свої гроші?

Камери

Огляд смартфона Redmi 10: топ за свої гроші?

Основний модуль має роздільну здатність 50 Мп та значення діафрагми ƒ/1.8. Крім нього, в смартфоні є три допоміжних модулі: окремий для обробки глибини кадру, надширококутний та макро. За замовчуванням Redmi 10 не робить знімки з максимальною роздільною здатністю, але за бажанням 50-мегапіксельний режим можна активувати вручну, що дещо збільшить деталізацію в кадрі.

 

Вдень знімки виходять деталізованими з непоганим динамічним діапазоном, але кадри виглядають блідими, й одразу ж хочеться додати кольорам насиченості. 

 

При недостатньому освітленні з’являється велика кількість шуму та істотно втрачається деталізація. У такому випадку на допомогу прийде Нічний режим, що суттєво покращить результат.

 

HDR-режим справно виконує свої задачі в складних сценах та допомагає зберегти деталі в тінях і у світлих ділянках кадру.

Огляд смартфона Redmi 10: топ за свої гроші?

Надширококутний модуль видає прийнятну якість тільки при хорошому освітленні, в інших випадках він малокорисний. Програмне забезпечення обробляє знімки жвавіше та яскравіше, ніж на основній камері. 

 

Основна та надширококутна камери мають можливість записувати відео в максимальній роздільній здатності 1920×1080 точок. Якість кадрів ширококутного сенсора посередня, їм не вистачає деталізації та насиченості. Надширококутна камера в порівнянні з основною справляється краще, деталізації зображенню не додає, але картинка виглядає більш свіжою. Режим стабілізації в обох випадках відсутній.

Приклад запису відео основної камери Redmi 10:

 

Приклад запису відео надширококутної камери Redmi 10:

 

Що стосується 2-мегапіксельної макрокамери, то більш-менш прийнятний результат можна отримати тільки за гарного освітлення, але навіть в ідеальних умовах зображення виходить шумним. 

 

Фронтальна камера має роздільну здатність 8 Мп з апертурою ƒ/2,0. У денному світлі вона добре передає кольори, знімки виходять досить чіткі та яскраві.