У цьому огляді познайомимося зі смартфоном Realme GT Neo 2 на платформі Qualcomm Snapdragon 870 5G. Апарат не можна назвати новинкою, але попри це GT Neo 2 не втрачає актуальність внаслідок свого універсального оснащення.

Характеристики Realme GT Neo 2

Розміри Висота: 162,9 мм
Ширина: 75,8 мм
Глибина: 8,6 мм
Вага 200 г
Дисплей Розмір: 6.62 дюйма
Тип: AMOLED E4
Частота оновлення: 120 Гц
Роздільна здатність: 2400 х 1080 пікселів
Процесор Qualcomm Snapdragon 870 5G
Графічний процесор Adreno 650
Оперативна пам’ять та сховище 8/128 ГБ, 12/256 ГБ (LPDDR4x/UFS 3.1)
Бездротові модулі Wi-Fi 6, Bluetooth 5.2, NFC
Операційна система Android 11, UI 2.0
Задній модуль камер

Ширококутний сенсор: 64 Мп, ƒ/1.8

Надширококутний: 8 Мп, ƒ/2.3

Макрокамера: 2 Мп, ƒ/2.4

Фронтальна камера 32 Мп, ƒ/2.2
Акумулятор 5000 мА•год
Приблизна ціна в Україні 17 000 грн

Комплектація

Realme GT Neo 2 постачається в картонній коробці чималих розмірів.  У комплекті зі смартфоном користувач знайде: силіконовий чохол, захисну плівку (вже наклеєна на екран), скріпку для виймання лотка SIM-карти, документацію, кабель USB Type-C та зарядний пристрій.

 

Дизайн та ергономічність

Смартфон має два варіанти забарвлення: блакитний та чорний. 

Майже всю фронтальну панель займає плаский екран. У верхній частині над дисплеєм розташувався розмовний динамік. Невелике віконце фронтальної камери акуратно розміщено в лівому кутку.

Задня панель з боків заокруглена, завдяки цьому смартфон виглядає не громіздко. Тильна сторона стійка до подряпин і відбитків пальців. Вона приємна на дотик та за тактильними відчуттями більше схожа на матову поверхню. Блок камер не надто виступає над поверхнею. 

Клавіші управління виробник встановив на протилежних боковинах не найкращим чином. При регулюванні гучності чи блокуванні екрана часто виникають помилкові спрацювання і це регулярно поповнює колекцію знімків з екрана в галереї. Кнопки тонкі, але наосліп розпізнаються досить легко.

Слот для двох SIM-карт знаходиться знизу, поруч із роз’ємом USB Type-C та решіткою динаміка. На жаль місця для картки пам’яті microSD не знайшлося.

Відсутність роз’єму 3,5 мм може засмутити шанувальників провідних навушників. В цілому виглядає GT Neo 2 симпатично, але нічим особливим не запам’ятовується. Якість матеріалів та збірки на високому рівні. Смартфон приємно відчувається в долоні, але маса та габарити не дозволять користуватися однією рукою з комфортом. 

Дисплей Realme GT Neo 2

Смартфон оснащений 6,62-дюймовим AMOLED-екраном із роздільною здатністю 2400×1080 точок. Використовується матриця E4 від Samsung Display, яка вже досить добре зарекомендувала себе в інших смартфонах. Панель має гарні показники яскравості, контрастності та точності передачі кольорів. Дисплей підтримує частоту оновлення 120 Гц, має значення пікової яскравості 1300 кд/м² та покриває на 100% колірний простір DCI-P3. Екран швидко реагує на дотики, що актуально для поціновувачів активних ігор.

Екран смартфона приємно дивує з першого включення: зображення соковите, має високу контрастність та  глибокий чорний колір. Для налаштування екрана є багато опцій, кількість яких влаштує навіть просунутого користувача. Тут можна вибрати: колірний режим, виставити холодну чи теплу колірну гаму, увімкнути нічний режим. Крім цього доступні опції для відеозображення, які дозволяють: збільшити яскравість під час перегляду HDR-відео, підвищити різкість та покращити передачу кольору.

Дисплей пропонує три режими зображення:

Яскравий 

Яскравий (DCI-P3)

Ніжний (sRGB)

 

Є можливість активувати режим Always on Display, його можна персоналізувати та налаштовувати. Не пропустити важливе повідомлення дозволить активація режиму, що підсвічує крайку екрана пристрою. Налаштування частоти оновлення дозволяє обрати 60, 120 Гц або покластися на автоматичний вибір.

 

Програмне забезпечення

Як програмну платформу смартфон використовує ОС Android 11 з власною оболонкою Realme UI 2.0, що має багато налаштувань для кастомізації. 

Є налаштування жестів та рухів: знімок екрана утриманням трьох пальців на дисплеї, активація підняттям, автовідповідь на виклик прикладанням смартфона до вуха та ін..

 

Оболонка має багато інструментів для зручного доступу. Серед них бічна панель для вибору функцій, що часто використовуються. Активується вона свайпом з утриманням по  від бічної крайки. Розташувати панель можна як праворуч, так і ліворуч. Також серед налаштувань є режим розділеного екрана та швидкого запуску програм у процесі розблокування за допомогою сенсора.

 

Апарат має режим GT Mode 2.0, який допомагає оптимізувати роботу ресурсомістких ігор. Активується він у налаштуваннях акумулятора.

Безпека

Датчик відбитків пальців оптичний і знаходиться під екраном. Налаштовується та спрацьовує швидко, місце для дотику підсвічується. У налаштуваннях можна вибрати один із восьми анімаційних ефектів розблокування. 

Функція розпізнавання по обличчю працює не ідеально, адже інколи підводить в умовах поганого освітлення.

Звук

Realme GT Neo 2 підтримує технології Dolby Atmos та Hi-Res Audio. Якість звучання нічим особливим не вражає, але стереодинаміки звучать чисто та голосно. Як вже було зазначено 3,5 мм роз’єм для навушників відсутній. В налаштуваннях, для об’ємного звуку, є окремі параметри з профілями середовища та конкретного сценарію.

Продуктивність

Смартфон працює на базі однієї з найпродуктивніших мобільних платформ Qualcomm Snapdragon 870 5G. Роль графічного процесора виконує Adreno 650.

В нашій конфігурації смартфона було встановлено 8 ГБ оперативної пам’яті LPDDR4x та 128 ГБ вбудованої пам’яті стандарту UFS 3.1. Також у продажу доступна версія 12/256 ГБ. Слоту карт microSD в Realme GT Neo 2 немає, але навіть 128 ГБ в базовій конфігурації вистачить для більшості користувачів. Є можливість підключення зовнішніх пристроїв до порту USB Type-C у режимі USB OTG. Смартфон підтримує Wi-Fi 6, оснащено модулем NFC та Bluetooth 5.2 з підтримкою SBC, AAC, APTX, APTX HD, IDAC, IHDC. 

Смартфон легко справляється з ресурсомісткими завданнями, він без проблем запустить будь-яку мобільну гру, якщо не на максимальних, то наближених до них налаштуваннях. Сам по собі чип не схильний перегріватись, але інженери оновили систему охолодження. Багатошарова структура VC Cooling Plus складається з масивної пластини із нержавіючої сталі та алмазного термогелю на процесорі, що забезпечує ефективне розсіювання тепла. У синтетичних тестах смартфон демонструє високі показники. 

В реальній експлуатації нестачі продуктивності та недоліків в роботі інтерфейсу помічено не було. 

Автономність Realme GT Neo 2

Смартфон отримав вбудовану батарею великої місткості 5000 мА⋅год. В «симбіозі» з енергоефективним процесором та дисплеєм, смартфон демонструє високу автономність. У тесті PCMark Work 3.0 при яскравості на рівні 200 кд/м² апарат трохи не досяг 15 годин. 

Огляд смартфона Realme GT Neo 2

Комплектується GT Neo 2 зарядним блоком із вихідною потужністю 65 Вт. В реальних умовах із 10% до 100% вдалося поповнити запаси батареї за 30 хвилин. 

Камери

Основний модуль оснащений трьома камерами:

  • ширококутна (64 Мп, 6 лінз, значення діафрагми ƒ1.8, кут огляду 78.6 °, фокусна відстань 2 мм);
  • ультраширококутна (8 Мп, 5 лінз, значення діафрагми ƒ2.3, кут огляду 119 °, фокусна відстань 15,7 мм);
  • макро (2 Мп, 3 лінзи, фокусна відстань 21,88, мінімальна відстань фокусування 4 см).

Інтерфейс камери зручний та має всі необхідні налаштування. У застосунку є багато режимів для творчості. Фільтри можна використовувати не тільки в режимі фото, а й під час фільмування. Окрема подяка за присутність в налаштуваннях режиму «Фільм», що допоможе більш професійно використати камеру для відеофіксації: виставити значення балансу білого, ISO, зафіксувати фокус, та інше.

Вдень знімки основної камери виходять деталізованими з хорошим динамічним діапазоном, але автоматичне визначення балансу білого іноді підводить. Вночі камері очікувано доводиться набагато складніше зробити гарний знімок, але на допомогу прийде нічний режим, що суттєво підвищить якість фотографій. Алгоритми обробки добре справляється із нестачею освітлення.

Ультраширококутна камера очікувано поступається якістю знімків, особливо це стосується деталізації.

Фотографії в макро режимі має сенс робити тільки при хорошому освітленні. В ідеальних умовах можна розраховувати на прийнятний результат. 

Основний модуль дозволяє записувати відео з максимальною роздільною здатністю 4K при 60 кадрах в секунду. Є можливість залучити електронну стабілізацію, але на жаль тільки в режимі 1080P.

Приклад відео з ширококутної камери:

Приклад панорамного відео з ширококутної камери:

Приклад відео з ширококутної камери в активному русі:

Приклад відео з ширококутної камери в активному русі та з електронною стабілізацією:

Ультраширококутна камера фіксує відео з максимальною роздільною здатністю 1080P при 30 кадрах в секунду, що відповідно негативно впливає на деталізацію.

Приклад панорамного відео з ультраширококутної камери:

Фронтальна камера представлена 16 Мп сенсором, має значення діафрагми ƒ/2.5 та кут огляду 78°.  Інтерфейс камери має багато налаштувань та режимів на кшталт: портрет, HDR, розпізнавання облич. Також є багато інструментів для корекції зображення обличчя, наприклад, якщо буде потреба зробити ретуш чи збільшити розмір підборіддя. 

Автоматично, при недостатній кількості освітлення, екран заповнює підсвітлююча маска, що допомагає в складних умовах отримати прийнятний результат.