Минулого місяця Google представила свої довгоочікувані смартфони Pixel 9, яких у лінійці 4 моделі. Так звані “зразкові” Android-смартфони важко назвати рекордсменами по продажах, але певна і досить велика аудиторія у них є. А кількість чуток напередодні презентацій зазвичай не поступається анонсам Samsung та Apple. Смартфони вже поступили у продаж і сьогодні ми ближче познайомимося з базовим Google Pixel 9.

Характеристики Google Pixel 9

Розміри та вага

152,8 x 72 x 8,5 мм

198 грамів

Оперативна пам’ять і сховище 12 ГБ або 128 / 256 ГБ
Процесор Google Tensor G4
Графічний процесор Mali-G715 MC7
Бездротові модулі Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6e/7 (2,4 ГГц і 5 ГГц), Bluetooth 5.3, NFC
Дисплей

6,3-дюймовий OLED

Роздільна здатність: 1080×2424 точок, 422 ppi

Частота оновлення: 120 Гц

HDR10+

Основні камери

50 Мп ширококутна, 1/1.31″, 1.2µm, ƒ/1.68, фазовий автофокус, оптична стабілізація;

48 Мп надширококутна, 1/2.55″, ƒ/1.7, фазовий автофокус;

Фронтальна камера 10.5 Мп, ƒ/2,2, 1/3.1″, 1.22µm, фазовий автофокус
Аудіо Стереодинаміки
Акумулятор 4700 мА•год
Зарядка Дротова 27 Вт, бездротова 15 Вт (Pixel Stand), 12 Вт (Qi), зворотна бездротова зарядка
Роз’єми USB Type-C 3.2 з підтримкою виведення зображення
Операційна система Android 14
Рекомендована ціна 39 060 грн

Комплект постачання

Google Pixel 9 постачається в невеликій тонкій коробці з обкладинкою кольору, що відповідає смартфону. Сама коробка зроблена з переробленого картону, на ній — схематичне зображення Google Pixel 9.

Огляд смартфона Google Pixel 9

В коробці — сам смартфон, кабель Type-C, інструмент для вилучення лотка та документація.

Дизайн та ергономічність

Огляд смартфона Google Pixel 9

Вже кілька поколінь смартфонів Pixel мають доволі оригінальний та впізнаваний дизайн тильної камери, що зроблена у вигляді широкого горизонтального блоку. У Google Pixel 9 його вирішили трохи змінити. Як і раніше, він горизонтальний і масивний, але тепер він не переходить плавно у бічну рамку, а має вигляд великого “острова” з закругленими бічними частинами.

Огляд смартфона Google Pixel 9

Блок камери металевий, він сильно виступає над задньою панеллю. Але, завдяки симетричності, смартфон не хитається на столі. Під загальним склом розташовані дві камери, лазерний автофокус та мікрофон у отворі. Правіше — спалах. Задня кришка плоска, зроблена зі скла Gorilla Glass Victus 2. У Google Pixel 9 вона глянцева, старші моделі отримали матову. До нас приїхав рожевий варіант, є ще чорний, зелений та бежевий.

Огляд смартфона Google Pixel 9

Фронтальна панель цілком звична. Її повністю закриває аналогічне Gorilla Glass Victus 2. Екран плоский, рамки не рекордно тонкі, але цілком прийнятні. Фронтальна камера у круглому отворі посередині верхньої частини екрана, а вище — невеликий проріз розмовного динаміка. Екран трохи збільшився у порівнянні з Google Pixel 8: тепер це 6,3 дюйма замість 6,2. Хоча Google Pixel 9 все одно можна назвати доволі компактним.

Огляд смартфона Google Pixel 9

Рамка зроблена з матового металу. Вона плоска і має невеликі закруглення ближче до передньої та задньої панелей, завдяки чому перехід майже не відчувається і смартфон зручно тримати. На лівій грані немає нічого цікавого. Кнопки живлення та керування гучністю розташовані на правій грані. Висота розташування зручна. Але, як і в усіх Pixel, кнопка живлення знаходиться над кнопками гучності. До цього доводиться звикати, бо у переважної більшості смартфонів навпаки.

На верхній грані розташовано додатковий мікрофон. А знизу — основний динамік, мікрофон, лоток, а також роз’єм USB Type-C. Він в Google Pixel 9 версії 3.2 і має підтримку виведення зображення на зовнішній монітор.

Лоток цілком звичний для лінійки Google Pixel, а отже в нього можна встановити тільки одну SIM-карту. Але смартфон підтримує eSIM, тож у користувачів двох номерів проблем не буде.

Огляд смартфона Google Pixel 9

Google Pixel 9 має відносно невеликі розміри, ним зручно користуватись, у тому числі однією рукою на ходу. Оновлений дизайн тильної камери мені подобається менше, ніж у минулих моделях, але це вже виключно суб’єктивна думка. Смартфон має захист від пилу та води за стандартом IP68 і (теоретично) витримає занурення у воду на глибину до 1,5 м протягом 30 хвилин.

Дисплей

В Google Pixel 9 встановлено OLED-дисплей, який Google називає Actua. Він має діагональ 6,3 дюйма та роздільну здатність 2424×1080, співвідношення сторін 20:9. Піксельна щільність складає близько 422 ppi. Він має частоту оновлення 120 Гц та підтримує HDR10+. Стверджується, що пікова локальна яскравість в автоматичному режимі складає 2700 кд/м². Є підтримка Always on Display.

Огляд смартфона Google Pixel 9

В налаштуваннях є вибір між темною та світлою темою, так званий нічний режим, вибір частоти оновлення (за замовчуванням встановлена 60 Гц), розміри шрифту, масштаб інтерфейсу, колірні схеми оформлення, а також два режими відображення кольорів: адаптивний та стандартний.

Екран має дуже приємні, насичені кольори та максимальні кути огляду. Він дуже яскравий, зображення не вицвітає навіть під променями яскравого сонця. Апаратні вимірювання показали, що в “Адаптивному” режимі максимальна яскравість склала неймовірні 1050,957 кд/м². Колірне охоплення трохи ширше, ніж sRGB, колірна температура — 7500-8000K, зображення трохи схиляється до холодних відтінків.

У “Стандартному” яскравість склала: 1072,794 кд/м². Колірне охоплення трохи вужче, ніж у “Адаптивному” режимі, точність передачі кольорів на приблизно такому ж рівні:

Безпека

Google Pixel 9 отримав підекранний сканер відбитків пальців, як і у більшості сучасних смартфонів середнього цінового сегмента та флагманів. Але використовується не оптичний, а ультразвуковий, що використовується лише у деяких флагманах. Але працює він не ідеально: з точністю проблем немає, але швидкість не найвища. Ймовірно виправлять з оновленнями.

Огляд смартфона Google Pixel 9

Розпізнавання обличчя власника смартфона відбувається за допомогою фронтальної камери. При хорошому освітленні працює швидко. Увечері чи вночі швидкість знижується. Тож реалізація цілком стандартна.

Продуктивність та програмне забезпечення

Google не зраджує традиції та використовує у смартфонах Pixel процесор власної розробки Google Tensor 4. Процесор виробляє компанія Samsung за 4-нм технологічним процесом. Процесор має одне потужне ядро ARM Cortex-X4 з тактовою частотою 3,1 ГГц, три ядра Cortex-A720 з частотою 2,6 ГГц та чотири енергоефективних ядра Cortex-A520 з частотою 1,92 ГГц. Графічний прискорювач — Mali-G715 MC7, як і у попереднього Google Tensor 4. Але його частота піднялась з 890 до 940 МГц. Смартфон має 12 ГБ оперативної пам’яті та накопичувач на 128 або 256 ГБ. На жаль, вже не найшвидшого стандарту UFS 3.1.

Смартфони Google ніколи не позиціювалися як надзвичайно продуктивні. Google Pixel 9 не став виключенням. В синтетичних тестах він демонструє результати приблизно на рівні сучасних смартфонів середнього цінового сегмента. Але цього цілком достатньо для комфортного використання: оболонка і важкі застосунки працюють та запускаються швидко.

Але процесор має певні проблеми зі стабільністю роботи. Стрес-тест показав, що через кілька хвилин максимального навантаження, продуктивність падає майже до 65%. Далі іноді спостерігаються короткочасні падіння до 50%. При цьому, корпус не можна назвати гарячим. І, що цікаво, навіть під час тривалих ігор істотних проблем з продуктивністю не спостерігається.

Огляд Google Pixel 9: продуктивність

Google Pixel 9 — не найкращий смартфон для мобільного геймера, але відносно сучасні ігри працюють непогано. Call of Duty Mobile на високих налаштуваннях працює зі стабільними 60 FPS. Diablo Immortal не дозволяє встановити високу кадрову частоту. Тож маємо 30 FPS з періодичними статтерами.

Google Pixel 9 має тридіапазонний Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6e/7, Bluetooth 5.3 з підтримкою кодеків SBC, AAC, aptX, aptX HD, LDAC та LC3,  а також NFC. Підтримуються глобальні системи позиціювання GPS, ГЛОНАСС, GALILEO, BDS, QZSS та NavIC. В смартфоні є функція екстреного сигналу SOS через супутниковий зв’язок. Але поки що вона працює лише в США.

Google Pixel 9 працює на чистій ОС Android 14. Смартфон отримає ще 7 великих оновлень ОС, що є дуже вагомим аргументом для багатьох поціновувачів смартфонів Google. Сама по собі Android 14 вже добре знайома. Звичні робочі столи, окремий список усіх застосунків, віджети, два варіанти навігації (кнопки, жести), кастомізація (теми, колірні схеми, піктограми), шторка з великими кнопками тощо.

Цього року Google зробила акцент на своєму новому ШІ-асистенті Gemini AI. Основна взаємодія подається у вигляді діалогу і для спілкування з Gemini можна використовувати текст, голос та картинки. Асистент розпізнає і вміє відповідати українською. варіантів використання маса: починаючи з генерації текстів для пошти чи привітань і закінчуючи генеруванням зображень на основі опису. Gemini можна попросити зробити короткий тезисний підсумок з великого тексту, чи завантажити фото продуктів і попросити запропонувати рецепт, щоб приготувати з них страву.

Виправлення фотографій чи прибирання з них певних об’єктів — вже давно не нові функції, їх ми вже неодноразово бачили. З цікавих нових функцій камери варто згадати додавання людини на фото. Наприклад, ви хочете зробити групове фото і навколо немає кого попросити зробити знімок. Перша людина робить фото, далі на її місце стає інша людина (що вже є на фото). А перша людина заходить в кадр. Робиться друге фото, далі з цього компонується фінальна світлина, на якій у кадрі є всі дієві особи.

Звук

Реалізація стереозвучання Google Pixel 9 цілком стандартна: використовуються основний та розмовний динаміки. Їх звучання добре збалансоване, помітної різниці гучності чи якості між каналами немає. Є підтримка віртуального об’ємного звуку Dolby Atmos.

Огляд смартфона Google Pixel 9

Запас гучності дуже хороший. Якість звучання також непогана, як для смартфона. Хоча низьких частот мінімум. Особливо на високій гучності прослуховування.

Камери

Google Pixel 9 отримав подвійну тильну камеру. Основна — 50 мегапіксельна Samsung GNK з розміром сенсора 1/1.31″, розміром пікселя 1.2µm, діафрагмою ƒ/1.68, фазовим автофокусом dual pixel PDAF та оптичною стабілізацією. Максимальна роздільна здатність відео — 4K 60 кадрів на секунду. Ультраширококутна камера має роздільну здатність 48 МП, використовується сенсор IMX712 з фізичним розміром 1/2.55″. Діафрагма ƒ/1.7, кут охоплення 123°. Вона має автофокус і також використовується для макро. Фронтальна камера — 10,5-МП сенсор 1/3.1″, 1.22µm, ƒ/2,2, також з автофокусом.

Огляд смартфона Google Pixel 9

Інтерфейс камери зручний та зрозумілий. Режими обираються горизонтальними свайпами. Їх доволі багато, включно з довгою витримкою та вищезгаданим режимом додавання людини у кадр. Немає хіба що професійного режиму. Усі основні налаштування є на екрані видошукача.

Основна камера робить якісні світлини практично в будь-яких умовах, кольори близькі до природних, лише на деяких нічних фото є сліди алгоритмів обробки у вигляді жовтих та помаранчевих відтінків. Хороша деталізація як вдень, так і при поганому освітленні:

Надширококутна камера робить дуже хороші знімки, що помітно виграють по якості у більшості конкурентів. При поганому освітленні подекуди можуть з’являтись шуми, але загалом камера добре справляється з нічним режимом:

 

Телефото камера в Google Pixel 9 відсутня, тож 2х масштабування — кроп з основної камери:

Макрорежим за допомогою надширококутної камери:

Селфі-камера також робить якісні фото:

Відео Google Pixel 9 знімає дуже непогано, але є помітні ефекти роботи електронної стабілізації. Є надія, що з оновленнями це буде виправлено. 4K 60 FPS на основну камеру:

4K 60 FPS відео на надширококутну камеру:

Відео з 2х зумом:

Автономність

Google Pixel 9 оснащено акумулятором ємністю 4700 мА•год, що дуже непогано, зважаючи на діагональ дисплея. Цікаво, що разом з лінійкою Google Pixel 9 компанія представила фірмовий блок живлення потужністю 45 Вт. Але сам смартфон підтримує тільки 27 Вт, лише Google Pixel 9 Pro XL з усієї лінійки підтримує 37 Вт. Підтримується стандарт Power Delivery, тож необхідності у фірмовому БЖ немає. За пів години смартфон заряджається приблизно на 50%. А на повне заряджання йде близько 1,5  год. Є бездротова та зворотна бездротова зарядка.

Огляд смартфона Google Pixel 9

Смартфон виявився доволі витривалим: якщо не грати в ігри, то можна отримати добу роботи. Це при доволі стандартному сценарії використання: хвилин 15 дзвінків, багато спілкування у месенджерах, пошта, браузер, години півтори музики по Bluetooth та 10-15 фото. Якщо зовсім небагато використовувати, то півтори доби — не проблема. У тесті батареї PCMark смартфон витримав трохи понад 14 годин з яскравістю 50%, що є дуже непоганим показником.