У сучасних реаліях навушники формату True Wireless стабільно користуються значною популярністю. Слухати музику через Bluetooth – це зручно, тому більшість меломанів визнали за краще позбутися заплутаних дротів. Втім, для покупки вони переважно обирають TWS від масових брендів, але такі моделі, на практиці, рідко відзначаються особливою красою звучання. Це скоріше гаджет для повсякденного використання – надійний, багатофункціональний, але не надто музикальний.

А ви повірите мені, якщо я скажу, що за ті самі гроші можна отримати набагато більше? Є компанії, які спеціалізуються лише на розробці аудіопристроїв, і багато хто з них вже встиг випустити свої бездротові навушники. Якщо ви цінуєте якісний звук, вам зовсім не обов’язково купувати TWS від того ж виробника, що і ваш смартфон. Краще зверніть увагу на аудіофільські варіанти. Сьогодні у мене на тесті один із них – свіжа модель Shanling MTW200. Бренд Shanling Audio можна назвати корифеєм на ринку Hi-Fi техніки, їхні плеєри, підсилювачі та навушники чудово зарекомендували себе у колах досвідчених аудіофілів. Модель Shanling MTW200 стала справжнім фаворитом у своїй лінійці, я сама щиро люблю її, у бюджеті до 100$ це, мабуть, один із найсильніших гравців. Поговорімо про те, чим ці навушники цікаві. До справи.

Характеристики Shanling MTW200

Тип навушників вакуумні
Тип підключення True Wireless
Чип Qualcomm QCC3040
Сумісність Android, Apple
Версія Bluetooth 5.2
Підтримка кодеків SBC, AAC, aptX
Радіус дії бездротового зв’язку 10 метрів
Випромінювач динамічний з композитною діафрагмою 10 мм
Акустичне оформлення закриті
Значення опору 32 Ом
Чутливість 104 дБ
Діапазон частот від 20 Гц до 20 кГц
Управління сенсорне
Регулятор гучності +
Мікрофони по 2 на кожен навушник, підтримка шумозаглушення cVc 8.0
Вага навушників 3,9 грама
Вага кейсу без навушників 65 грамів
Захист від вологи IPX4
Автономність до 9 годин на одному заряді, до 42 годин з кейсом
Кількість повних циклів заряду в кейсі 4
Роз’єм для зарядки USB Type-C
Час зарядки навушників 1,5 год
Час зарядки кейсу 1,5 год
Рекомендована ціна в Україні 2 736 грн (в магазині SoundMag)

Комплект поставки

Отже, нас зустрічає маленький та міцний зарядний кейс, зроблений із цинкового сплаву. По дизайну він здається досить ефектним, його збірка та глянцева поверхня приємного кольору створюють відчуття вишуканої та дорогої речі. Кришка не люфтить, закривається з пружним кліком, як фірмова запальничка Zippo, відкривати її однією рукою також можна без проблем. Навушники тримаються всередині на якісних магнітах, бовтатися та випадати не будуть.

Огляд TWS-навушників Shanling MTW200. Найкращий звук за $100?

За розміром кейс дійсно компактний, за формою плоский, у невеликій кишені його можна спокійно носити, це чудово. Щоправда, він важкуватий. Ще з мінусів – немає бездротової зарядки, немає окремих світлових індикаторів точного рівня заряду, а з великими сторонніми амбушурами Shanling MTW200 у свій кейс не поміщаються. І, як ви розумієте, гладенька поверхня є дуже ніжною, вона посилено ловить відбитки пальців і дрібні подряпини. Якщо ви – гурман і перфекціоніст, рекомендую мати якийсь захисний силіконовий чохол, ну або хоча б мішечок з тканини.

Інші аксесуари у комплекті навушників стандартні: короткий шнур USB Type-C та 4 пари силіконових насадок на вибір.

Дизайн та комфорт посадки

Поговоримо про вигляд самих MTW200. Корпуси виготовлені з хорошого софт-тач пластику, на зовнішніх панелях є металеві вставки з логотипами бренду. Доступні два варіанти кольору: сірий і срібний, дизайн теж стильний та акуратний. Але, знову ж таки, готуйтеся до того, що поверхня навушників може збирати відбитки. Зате якість виготовлення, як і у випадку кейса, на високому рівні, претензій у мене немає.

Огляд TWS-навушників Shanling MTW200. Найкращий звук за $100?

Окремо тішить те, що модель є дуже легкою. Кожен навушник важить лише 3,9 г, при носінні вони практично не відчуваються. Форма корпусів з “ніжкою” не є моєю найулюбленішою, але в цьому випадку поскаржитись на зручність посадки я не можу. Навіть попри відносно короткі звуководи, Shanling MTW200 надійно тримаються у вухах. Технології активного шумозаглушення ANC у них немає, але при правильному підборі насадок пасивна звукоізоляція буде кращою за середню. Хоча, звичайно, це суто індивідуальне питання.

Функціональність

Знаєте, за цим критерієм модель навіть перевершує свій цінник. Окрім відсутності ANC та режиму прозорості, інших приводів для критики вона не дає. Застосовується Bluetooth нової версії 5.2 з кодеками AAC та aptX, а також встановлений сучасний чіп Qualcomm QCC3040, є захист від вологи початкового рівня IPX4. Все це забезпечує відмінну швидкість підключення, стабільність з’єднання та універсальність у різних сценаріях використання. Взаємодія з MTW200 була комфортною, вони не розривали зв’язок на рівному місці. Хіба що плавати з ними не вийде, але хоча б залишається захист від поту та бризок.

Огляд TWS-навушників Shanling MTW200. Найкращий звук за $100?

До знайомого пристрою навушники вміють підключатися автоматично, ще й дуже швидко. Затримка при відтворенні є, але мінімальна. Ще можна помітити слабкий фоновий шум, коли музика на паузі, але його чути лише у тиші. З корисного – кожен навушник може працювати окремо.

Управління у Shanling MTW200 реалізоване за допомогою сенсорних панелей, що вкрай чутливо реагують на натискання. У мене були випадкові спрацьовування, до цього доведеться звикнути. Проте така чутливість гарантує, що вам не знадобиться довго і без успіху бити навушник по “ніжці”, поки він усвідомить, що вам щось потрібно.

Схема управління логічна і досить проста, навряд чи ви будете плутатися в комбінаціях:

  • Одинарний дотик праворуч – збільшення гучності, прийом виклику;
  • Одинарний дотик ліворуч – зменшення гучності, прийом виклику;
  • Тривалий дотик праворуч – перехід до наступного треку;
  • Тривалий дотик ліворуч – перехід до попереднього треку;
  • Подвійний дотик по будь-якому навушнику – відтворення, пауза, відбій виклику;
  • Потрійний дотик до будь-якого навушника – голосовий асистент.

Звучання Shanling MTW200

Ось ми з вами й дісталися до головної причини, чому Shanling MTW200 будуть привабливим вибором для поціновувачів музики. Налаштування звуку у цієї моделі захоплююче, вона вкрадливо змушує звикати до довгого та приємного прослуховування улюблених записів. Ви отримаєте тут ширшу уявну сцену, чіткість і деталізацію, теплі тембри інструментів, емоційність та відмінну динаміку, завдяки яким будь-який трек сприймається жвавіше та драйвовіше. Крім того, відсутність гулу басів або іншого мутного туману дозволяє оцінити розбірливість і прозорість всього діапазону. Звичайно, навушники не еталонно технічні, це все ж таки TWS, але їх м’якість не переходить у приглушеність. Подача жива, з хорошою розстановкою акцентів. Масові бездротові моделі зазвичай грають набагато більш пласко та нудно.

Огляд TWS-навушників Shanling MTW200. Найкращий звук за $100?

До якості матеріалу Shanling MTW200 невибагливі, жанрово універсальні. Але по можливості краще використовувати їх з пристроями, що підтримують кодек aptX, так можна отримати помітний приріст роздільної здатності.

Баси у MTW200 глибокі, з відчутною вібруючою віддачею та збільшеною масою, але їхня ударність нормально контролюється, щоб вони залишалися строго на своєму місці. Середні частоти мають непогану деталізацію, при цьому сцена масштабна і наповнена повітрям. Жіночий вокал підкреслений, він протяжний і емоційний, хоч і трохи сухуватий, тому найчутливішим до спектра людям бажано протестувати модель перед покупкою. Але для більшості звучання буде цілком комфортним. Високі частоти чітко окреслені, ясні, швидкі, злегка прикрашені, ніжні та дзвінкі. Для Bluetooth-моделі опрацювання верхів є несподівано хорошим, на живих жанрах можна почути навіть певну кількість обертонів. Загалом, подача натуральна та згладжена, створена для того, щоб розважати, але без радикальної втрати інформативності звукової картини.

Мікрофон

Не можу сказати, що Shanling MTW200 виявилися ідеальною гарнітурою для спілкування у вуличному натовпі. Чіткість передачі голосу тут прийнятна, але не бездоганна. Кожен навушник має по два мікрофони з технологією шумозаглушення Qualcomm cVc 8.0, мої співрозмовники під час дзвінків в основному не скаржилися, їм не доводилося по кілька разів перепитувати. Особливо у випадках, коли я розмовляла у тихому приміщенні. Але TWS від масових брендів зазвичай пропонують значно більше чіткості при викликах, оскільки це одна з їхніх ключових функцій. А головний талант Shanling MTW200 – чарівність музичної подачі.

У підсумку, я б не назвала якість мікрофонів сильною стороною моделі, але й проблем з їх використанням не повинно бути, якщо для вас цей сценарій не є єдиним або найбільш пріоритетним.

Автономність

Тут у нас теж скоріше флагманський, аніж бюджетний рівень. Заявлено, що на одному заряді Shanling MTW200 живуть до 9 годин, а кейс забезпечує навушникам ще 4 повні цикли підзарядки. До речі, з урахуванням його компактності, такий ресурс – це чудово.

На практиці, модель у мене тримала заряд близько 7 годин, залежно від гучності цей показник трохи змінювався. І це більш ніж гідний результат, у своєму класі він є буквально рекордним.