Вміст
При виборі монітора для роботи багато користувачів віддають перевагу порівняно невеликим діагоналям (а якщо потрібна велика площа зображення, то купують два монітори). При цьому роздільна здатність має бути достатньо високою – для робочих задач щільність пікселів та можливість вмістити якомога більше інформації на екрані є дуже важливою. Цим вимогам задовольняє наш сьогоднішній “гість”: 27-дюймовий Samsung ViewFinity S8 (S80UD) з роздільною здатністю 4K.
Характеристики Samsung ViewFinity S8
Діагональ | 27” |
Кривина | ні |
Співвідношення сторін | 16:9 |
Тип екрана | IPS |
Роздільна здатність | 3840х2160 |
Частота оновлення | 60 Гц |
Колірне охоплення | Стандартне, 99% sRGB |
Яскравість | 350 кд/м² |
Контраст | 1000:1 |
Підтримка HDR | HDR10 |
Настінне кріплення | VESA 100×100 |
Регулювання | нахил вперед-назад, поворот ліворуч-праворуч, зміна висоти, портретний режим |
Роз’єми | відео: 1x DisplayPort 1.2, 1x HDMI 2.0, 1x USB-C (DP Alt Mode), USB Hub: 3x USB 3.0, Ethernet, вихід на навушники |
Додаткова функціональність | USB-C Power Delivery (90W), KVM, сенсор освітлення |
Енергоспоживання | 39 Вт (типове), 170 Вт (максимальне) |
Габарити (разом з підставкою), ШхВхГ | 613 x 557 x 220 мм |
Вага | 6,1 кг |
Ціна в Україні | 13,999 грн |
Дизайн
Samsung ViewFinity S8 має вигляд традиційної моделі для роботи: практичний чорний матовий пластик, тонкий корпус і повна відсутність не те що підсвічування, а навіть яскравих елементів оформлення, які б відволікали користувача.
Екран виконаний у традиційному вже безрамковому дизайні: у вимкненому стані його обрамляє лише тонка лінія корпусу з боків та зверху і панель знизу. Після увімкнення стає видною додаткова рамка навколо зображення, що ховається під захисним “склом” — разом з пластиком корпусу екран оточує рамка шириною 9 мм по боках і зверху.
Підставка повнофункціональна, дозволяє повертати екран ліворуч-праворуч (+30°~-30°), нахиляти вперед-назад (+25°~-2°), регулювати висоту (0-120 мм) та переводити монітор у портретний режим. У нижній частині ніжки є м’яка “петля” для упорядкування підключених кабелів.
Основа ніжки металева, дуже тонка і порівняно невелика за розмірами, тож на робочому столі багато місця не займе.
Монітор має три відеороз’єми: DisplayPort 1.2, HDMI 2.0 та USB Type-C, вони розташовані в нижній частині корпусу й орієнтовані вниз. Також тут є вхід USB-концентратора: 3 порти USB 3.0, а також роз’єм Ethernet і вихід на навушники можна знайти збоку, праворуч від користувача. Таке їхнє розташування значно полегшує швидке підключення периферійних пристроїв.
Меню
Samsung ViewFinity S8 керується за допомогою 5-позиційного джойстика, розташованого на тильній стороні корпусу знизу по центру (над плашкою з логотипом виробника під нижнім краєм екрана).
У головному меню першим пунктом іде Picture: тут зібрані всі параметри, що відповідають за налаштування зображення – меню відеорежимів, яскравість, контрастність, насиченість кольорів, баланс білого, гамма тощо. У наступному, Eye Care, можна включити режим захисту очей (зниження частки синього у підсвічуванні) та активувати параметр “Адаптивне зображення” – він автоматично налаштовує параметри картинки під навколишнє середовище завдяки сенсору освітлення.
У меню PIP/PBP можна переключитись в режим “кадр-у-кадрі” та налаштувати його поведінку. В OnScreen Display ховаються налаштування екранного меню – прозорість, положення на екрані, мова інтерфейсу тощо. Українська локалізація, до речі, також присутня.
У пункті System зібрані всі системні параметри: режим збереження енергії, гучність звуку у підключених навушниках, налаштування користувацької клавіші (відхилення джойстика праворуч), автопереключення на джерело сигналу і т.д. І в останньому пункті, Support, можна знайти інформацію про продукт, скидання параметрів на заводські налаштування, оновлення прошивки монітора і його самодіагностику.
Функціональність
В Samsung ViewFinity S8 (LS27D804UAIXCI) використовується 27-дюймова IPS-панель зі співвідношенням сторін 16:9 і роздільною здатністю 3840х2160 точок. Щільність пікселів становить трохи більше за 163 PPI, розмір точки – 0,1557 мм.
Таке поєднання роздільної здатності та діагоналі екрана дає якісне, щільне зображення, на якому дуже важко розгледіти окремі пікселі, навіть якщо його роздивлятися впритул; з типової ж відстані побачити їх майже неможливо навіть для користувачів з дуже добрим зором.
Крім якісного зображення з чітким текстом і плавними лініями у літер, така роздільна здатність дозволяє розмістити на екрані набагато більше інформації порівняно зі значно поширенішим на такій діагоналі варіантом 1440p – але тут, звісно, потрібен якісний зір (або принаймні добре підібрані окуляри для роботи за монітором).
Частота оновлення у Samsung ViewFinity S8 стандартна, 60 Гц: хоча сучасні відеокарти й підтримують відеорежими 4K@120 Гц і вище, але на жаль, моніторів з такими характеристиками небагато, і варіант 4K@60 Гц досі є найпоширенішим серед моделей для роботи.
Яскравість у цьому моніторі регулюється за допомогою зміни сили струму, ШІМ не використовується на всьому діапазоні яскравості, тож мерехтіння екрана у нього немає.
Роз’єм USB-C може використовуватися не лише для передачі відеосигналу — також він підтримує заряджання під’єднаних пристроїв (90 Вт), тож його дуже зручно використовувати у парі з ноутбуком.
Вбудований KVM-перемикач робить використання монітора для одночасного підключення двох різних систем дуже зручним: у Samsung ViewFinity S8 є не тільки USB-концентратор на 3 повнорозмірних USB 3.0, але й мережевий порт Ethernet, тож до нього можна підключити комплект із клавіатури та миші й використовувати його для роботи на обох системах, причому ноутбук при підключенні через USB-C буде не тільки передавати відеосигнал і заряджатися, а ще й підключатися до локальної мережі (може бути дуже зручно в умовах, коли Wi-Fi на робочому місці недоступний).
Також Samsung ViewFinity S8 оснащений сенсором освітленості, який може регулювати яскравість та колірну температуру зображення відповідно до навколишнього освітлення.
Якість зображення Samsung ViewFinity S8
Покриття екрана напівматове: при традиційному розміщенні за монітором воно видається звичайним матовим і не страждає від паразитних відображень. Якщо ж заходити збоку, то “матовість” потроху зникає й екран поступово стає майже глянсовим, якщо дивитись на нього майже у “профіль”.
Таке рішення дозволяє суттєво знизити так званий кришталевий ефект, який проявляється у вигляді ледь відчутної зернистості на однотонних ділянках зображення – побачити прояви матового шару можна хіба що на макрознімку панелі.
Заявлений час реакції типовий як для IPS-панелі у неігровому моніторі: 5 мс (GtG). Попри те, що монітор призначений для роботи, а не ігор, у ньому є типова ігрова функція — овердрайв матриці; відповідний пункт, Response Time, можна знайти у пункті Picture екранного меню.
Рівномірність чорного непогана, але на максимальній яскравості у повністю темному приміщенні привертає до себе увагу те, що у правій нижній частині екрана є дещо світліша зона.
Glow-ефект типовий як для технології IPS: якщо дивитись на екран збоку та зверху, у чорного фона з’являється відчутне сіро-фіолетове світіння.
Кути огляду традиційно для IPS великі: при погляді збоку екран дещо втрачає у яскравості й теплішає, але кольори залишаються практично такими ж насиченими, і загалом якість зображення практично не погіршується. При погляді зверху-знизу яскравість знижується менше, а картинка, навпаки, ледь відчутно холоднішає.
В налаштуваннях монітора можна переключатися між відеорежимами, орієнтованими на різні сценарії його роботи: у меню Picture Mode можна знайти режими для роботи з графікою, для “розваг”, економії енергоспоживання і навіть для ігор різних жанрів.
Після першого включення або після скидання налаштувань на заводські параметри монітор працює у режимі Eco, який, принаймні на перший погляд, мінімально відрізняється від Graphic – навіть яскравість від початку встановлена на максимум і ніяк не обмежена.
Першим перевіримо режим Original – з назви можна припустити, що у ньому відключені всі оптимізації зображення. Попри заявлені характеристики, які свідчать про стандартне колірне охоплення (99% sRGB), у Samsung ViewFinity S8 насправді воно дещо ширше стандартного: тести показують повне охоплення sRGB, 84% Adobe RGB та 91% DCI-P3.
Офіційно заявлена мінімальна яскравість (цілих 280 кд/м²), на щастя, також не відповідає дійсності: яскравість у цього монітора за колірної температури, запропонованої виробником (Warm 1), регулюється в діапазоні 80-370 кд/м². Так, мінімальне її значення все одно досить високе, але все ж таки не настільки: за такої яскравості можна комфортно працювати у приміщенні з помірним освітленням.
Пресет колірної температури Warm 1, який встановлюється автоматично, виходить дещо холоднуватим – значення температури у ньому становить 7200K. Найближчим до стандартної 6500K виявився пресет Natural (6300K). Також у ньому найвищі значення яскравості (400 кд/м², відчутно вище за офіційно заявлену) та контрастності – 880:1 (а ось тут вже реальне значення не дотягує до “паспортних” характеристик – 1000:1). На жаль, як бачимо, контрастність відверто невелика навіть як для IPS-панелі.
У Samsung ViewFinity S8 є регулювання гамми: це не фіксовані пресети з назвами, що відображають реальне значення цього параметра, як у других моніторів для роботи, а повзунок, на якому можна обирати положення від -3 до +3. В реальності це дозволяє змінювати гамму в діапазоні від 2,5 до 1,9; на середнє положення, “0”, якраз приходиться стандартне її значення – 2,2, причому відтворюється вона з дуже високою точністю.
Рівномірність колірної температури невисока: максимальне відхилення у різних зонах екрана ΔE становить цілих 8,3; така різниця може бути помітна навіть звичайному користувачеві, який не працює з графікою. А от рівномірність білого поля набагато краща: найяскравішою зоною є центр екрана, найтемнішою — верхня і права частини, різниця в яскравості між ними становить 7-11%; у решти екрана відхилення на рівні 4-7%.
Виробник нічого не каже про заводське калібрування монітора, але воно явно виконується: точність кольоровідтворення у Samsung ViewFinity S8 дуже висока – максимальне значення ΔE становить лише 1,34 (за винятком одного кольору, який вибивається з загальної картини через особливості роботи тестового колориметра), середнє – менше за одиницю. Нагадаємо, вважається, що пересічний користувач не в змозі помітити різницю між еталонним кольором і тим, що демонструє монітор, якщо ΔE не перевищує двох або навіть трьох.
Режимів емуляції колірних просторів у монітора немає, тому для роботи з графікою можна зупинитись на цьому ж режимі Original або переключитися на Graphic: у ньому такі самі значення гамми та колірної температури, при цьому контрастність вища за 800:1 на всьому діапазоні яскравості, а точність кольоровідтворення ще вища – середнє значення ΔE лише 0,7.
Решта відеорежимів відрізняються переважно початковою колірною температурою, гаммою та різними налаштуваннями на кшталт динамічної контрастності або, як у режимі Entertainment, вимикання підсвічування панелі, коли екран повністю залитий чорним фоном. Візуально порівняти їх можна у наступній галереї.
Завантаження коментарів …