У продуктовій лінійці Samsung є місце для будь-яких категорій пристроїв. І хоча у нашій країні компанія насамперед відома завдяки своїм телевізорам, смартфонам та побутовій техніці, є в її активі й такі цікаві мультимедійні “штуки”, як проєктори. Причому не лише моделі для повноцінних домашніх кінотеатрів, на кшталт ультракороткофокусного Samsung The Premiere, але й більш компактні рішення — як наш сьогоднішній “гість”, портативний екран Samsung The Freestyle, який більш ніж “проєктор” та з яким ви зможете створити комфортні умови для “кіносеансу” майже будь-де.

 

Характеристики Samsung The Freestyle

Роздільна здатність 1920 x 1080 точок
Тип матриці DLP
Тип джерела світла LED
Ресурс лампи в нормальному режимі 20 тис. годин
Світловий потік в нормальному режимі 550 LED лм
Проєкційне відношення 1,2:1
Діагональ екрану 30-100”
Рівень шуму 30 дБ
Підтримка HDR HDR10, HLG
Операційна система Samsung Tizen
З’єднання Micro-HDMI 1.4, Wi-Fi 5, Bluetooth 5.2, USB-C (живлення)
Споживання електроенергії (максимальне) 50 Вт
Розміри (ШхВхГ) 102,4 x 172,8 x 95,2 мм
Вага 0,8 кг
Рекомендована ціна в Україні 26 999 грн

 

Комплектація

У коробці також можна знайти лише пульт ДК, кабель USB-C та блок живлення. У принципі, все що необхідно для початку роботи, проте додатковий HDMI-кабель для підключення зовнішніх джерел відеосигналу не завадив би — тим більше що проєктор оснащений Micro HDMI входом, а такі кабелі зустрічаються не дуже часто.

Огляд портативного екрана Samsung The Freestyle (SP-LSP3BLAXUA)

За бажанням до проєктора можна додатково придбати різні аксесуари — захисний чохол, зовнішню знімну батарею або змінні гумові накладки на корпус.

Огляд портативного екрана Samsung The Freestyle (SP-LSP3BLAXUA)

 

Дизайн

Менш за все Samsung The Freestyle схожий на мультимедійний проєктор — пристрій скоріше нагадує якесь компактне освітлювальне обладнання. Корпус — білий циліндр довжиною 13 см та діаметром 9,5 см, що стоїть на тонкій підставці, яка повертається на 180 градусів та дозволяє спрямовувати його як завгодно — хоч горизонтально, хоч вертикально догори, хоч під будь-яким іншим кутом.

Верхня частина циліндру закривається захисною напівпрозорою кришкою — під нею “ховаються” об’єктив, сенсорне керування гучністю та датчики сканера LIDAR. Збоку можна знайти роз’єм живлення USB-C (не може використовуватися для передачі даних), відеовхід Micro HDMI та перемикач вбудованого мікрофона.

Огляд портативного екрана Samsung The Freestyle (SP-LSP3BLAXUA)

В нижній частині корпусу знаходиться перфорація, за якою можна розгледіти досить великий динамік, настінне кріплення та роз’єм для підключення додаткових аксесуарів, наприклад, акумулятора.

Огляд портативного екрана Samsung The Freestyle (SP-LSP3BLAXUA)

 

Пульт ДК

Портативний екран комплектується типовим смартпультом ДК Samsung — він невеличкий, з необхідним мінімумом кнопок, добре відчувається в руці. З проєктором пульт зв’язується через Bluetooth.

Огляд портативного екрана Samsung The Freestyle (SP-LSP3BLAXUA)

 

Технічні характеристики

Samsung The Freestyle — LED-проєктор з технологією проєктування DLP (Digital Light Processing). Ресурс лампи в нормальному режимі становить 20 тис. годин, роздільна здатність — 1920х1080 точок, максимальна величина світлового потоку — 550 люменів. Максимальний рівень шуму в нормальному режимі — 30 дБ, тож цей проєктор у роботі є досить тихим. Крім того, у Samsung The Freestyle є вбудований динамік потужністю 5 Вт.

Огляд портативного екрана Samsung The Freestyle (SP-LSP3BLAXUA)

 

Як Samsung The Freestyle працює

Проєктор швидко вмикається і майже одразу готовий до роботи. Налаштування зображення виконується автоматично – Samsung The Freestyle за кілька секунд “оцінює” кут, під яким він спрямований на екран або стіну, та відповідним чином корегує “трапецію”. А завдяки вбудованому сканеру LIDAR проєктор здатний навіть оцінити відстань до екрана та самостійно налаштувати чіткість зображення. Якщо ж автоматичне фокусування вас не влаштує, зробити його вручну можна в системних налаштуваннях.

Для власників сумісних смартфонів Samsung доступна додаткова можливість автоматичного калібрування проєктора: за допомогою спеціальної утиліти смартфон виконає цю процедуру самотужки, достатньо лише направити його камеру на екран. Це дуже зручно у випадку, коли замість екрана використовується ділянка стіни не білого або сірого кольору — калібрування ефективно компенсує її відтінок.

Розмір екрана регулюється відстанню до поверхні, на яку здійснюється проєктування. Згідно з офіційними характеристиками, з відстані у 80 см можна отримати екран діагоналлю 30”, з двох метрів — 75”; максимальна відстань становить 2,7 м, в такому випадку Samsung The Freestyle створить зображення діагоналлю 100 дюймів. За бажанням в системних параметрах можна зменшити зображення (до 50% від максимального) та змінити положення екрана — це може бути корисним, коли потрібен не дуже великий екран, а поставити проєктор ближче до стіни не виходить.

Samsung The Freestyle має власну “розумну” оболонку, що базується на фірмовій ОС Tizen. Головний екран трохи схожий на Android TV та подібні до неї системи: вертикальне меню ліворуч та вміст обраного розділу по центру. Це можуть бути: вікно пошуку, стрічки рекомендованого контенту та встановлені додатки у “Медіа”, активація режиму Ambient та системні параметри у “Меню”.

Виконати первинне налаштування проєктора можна традиційно, пультом ДК, або зі смартфона — за допомогою утиліти SmartThings. Її також можна використовувати й у якості віртуального пульта ДК.

Режим Ambient подібний до того, що є у телевізорах Samsung — користувач може виводити на екран різні зображення, статичні чи динамічні — або демонструвати свої власні фотографії. Новим варіантом є можливість створення кольорового освітлення у кімнаті за допомогою напівпрозорої кришки об’єктива.

Під’єднати зовнішній пристрій дротовим способом до Samsung The Freestyle можна лише через Micro HDMI — роз’єм USB-C використовується лише для живлення. Проте у проєктора є можливість бездротового зв’язку у меню PC on Screen: тут можна під’єднати ПК чи Mac, або смартфон Samsung за допомогою функції Samsung Dex. У випадку Windows на комп’ютер потрібно завантажити фірмову утиліту Easy Connection to Screen і встановити в ній зв’язок з проєктором — затримка введення під час роботи присутня, але незначна.

Огляд портативного екрана Samsung The Freestyle (SP-LSP3BLAXUA)

 

Звучання

Акустична система Samsung The Freestyle — це один вбудований динамік потужністю 5 Вт, що відтворює звук на 360°. Проте йому вдається приємно здивувати користувача: у нього цілком достатня гучність і на подив дуже якісне звучання — з чистими високими частотами, натуральною “серединою” і навіть непоганими середньо-низькими. Динамік видавав досить якісний і гучний звук до частот ~80 Гц, в діапазоні 60-80 Гц звук потроху стихав, але все одно залишався на пристойному рівні. Зовсім же “замовкав” він лише на рівні 40-45 Гц — насправді зовсім неочікуваний результат як на вбудований динамік.

 

Якість зображення

З мінімальної рекомендованої відстані у 80 см (діагональ екрана 30”) яскравість звичайної білої поверхні у режимі “Графіка” становить 180 кд/м² — це істотно більше, ніж рекомендована яскравість десктопного монітора в офісному режимі використання. За такої яскравості користуватися проєктором можна навіть у приміщенні з досить сильним навколишнім світлом — єдине що чорний колір у зображення буде світло-сірим. Проте для роботи за комп’ютером, коли не потрібне насичене зображення з глибоким чорним, Samsung The Freestyle цілком підходить навіть у денний час або при типовому офісному освітленні. На діагоналі близько 70-80” яскравість екрана знаходиться на рівні ~50 кд/м² — цього більше ніж достатньо для створення яскравого “кінотеатрального” зображення у темряві.

Огляд портативного екрана Samsung The Freestyle (SP-LSP3BLAXUA)

Якість зображення дуже гарна, чіткість на периферії знижується, але не критично. Хроматичні аберації в кутах також цілком помірні. Колірне охоплення трохи більше за стандартне — в налаштуваннях є два варіанти охоплення, у “Місцевому” воно максимальне, в “Авто” — звужується до простору sRGB, що робить кольори трохи “спокійнішими”.

Огляд портативного екрана Samsung The Freestyle (SP-LSP3BLAXUA)

Для власного контенту (відео в YouTube або у стримінгових сервісах) і для під’єднаних бездротовим способом пристроїв у проєктора є три режими зображення: “Динамічний”, “Стандартний” та “Фільм”. У “Динамічному” зображення найяскравіше, тож він підійде для використання проєктора в освітленому приміщенні. “Стандартний” спокійніший, трохи тьмяніший, проте з підвищеним контрастом і помітним холодним відтінком: він добре підходить для більшості варіантів використання. І нарешті, режим “Фільм” є оптимальним для кіносеансів — у ньому зображення помітно теплішає, а налаштування параметрів зображення добре опрацьовує як світлі, так і темні ділянки зображення без втрати деталей.

Для відеосигналу, отриманого через HDMI, наявні два режими: “Графіка” та “Розважити”. Вони досить схожі на режими “Фільм” та “Динамічний” за параметрами зображення, тож для повсякденного використання проєктора у темному приміщенні, особливо для перегляду відео або фото з ПК, ми б рекомендували режим “Графіка”, а якщо потрібно отримати максимально яскраве зображення — то режим “Розважити”.