Минулого року Samsung представила нову модель в категорії проєкторів, а саме портативний проєктор Samsung The Freestyle. У нас свого часу вже був огляд цього цікавого пристрою, і от зараз компанія випустила оновлену версію – The Freestyle 2-ї генерації.

 

Характеристики Samsung The Freestyle 2-ї генерації

Роздільна здатність 1920 x 1080 точок
Тип матриці DLP
Тип джерела світла LED
Ресурс лампи в нормальному режимі 30 тис. годин
Світловий потік 230 ANSI Lumen (піковий), 550 LED Lumen (піковий)
Співвідношення сторін проєкції 1,2:1
Діагональ зображення 30-100”
Рівень шуму 30 дБ
Підтримка HDR HDR10+, HLG
Операційна система Samsung Tizen
З’єднання Micro-HDMI 1.4, Wi-Fi 5, Bluetooth 5.2, USB-C (живлення)
Споживання електроенергії (максимальне) 50 Вт
Розміри з підставкою (ШхВхГ) 102,4 x 172,8 x 95,2 мм
Вага з підставкою 830 г
Рекомендована ціна в Україні 32 999 грн.

 

Комплектація

У коробці також можна знайти пульт ДК, блок живлення, USB-кабель, кліпсу для притискання кабелю до підставки проєктора та інструкцію користувача. Загалом, цілком достатній набір для початку роботи, хоча додатковий HDMI-кабель тут би не завадив — як і попередня модель, The Freestyle 2-ї генерації оснащений Micro HDMI входом, а такі кабелі зустрічаються не дуже часто.

Огляд портативного проєктора Samsung The Freestyle 2-ї генерації

За бажанням можна додатково придбати різні аксесуари — захисний кейс для безпечного транспортування, кольоровий скін і оригінальну зовнішню знімну батарею, що забезпечує до трьох годин автономної роботи.

 

Дизайн

Зовні оновлена модель не відрізняється від попередньої: The Freestyle 2-ї генерації це такий самий компактний білий циліндр 13,5 см завдовшки та 9,5 см у діаметрі, що скоріше схожий на якийсь невеличкий прожектор або інше освітлювальне обладнання. Він стоїть на підставці, яка повертається на 180 градусів та дозволяє спрямовувати його як завгодно — хоч горизонтально, хоч вертикально догори, хоч під будь-яким іншим кутом.

Зверху “циліндр” закривається напівпрозорою кришкою — вона захищає об’єктив, поряд з яким розташовані сенсорне керування гучністю та датчики сканера LIDAR.

Огляд портативного проєктора Samsung The Freestyle 2-ї генерації

Збоку можна знайти роз’єм живлення USB-C (не може використовуватися для передачі даних), відеовхід Micro HDMI та перемикач вбудованого мікрофона.

Огляд портативного проєктора Samsung The Freestyle 2-ї генерації

В нижній частині корпусу знаходиться перфорація, за якою можна розгледіти досить великий 5 Вт динамік, що забезпечує звучання на 360°.

Огляд портативного проєктора Samsung The Freestyle 2-ї генерації

 

Пульт ДК

На відміну від оригінального The Freestyle, друга генерація портативного проєктора комплектується пультом ДК SolarCell. Він заряджається від світла завдяки сонячній панелі на тильній стороні та виготовлений з матеріалів, що на 24% складаються з переробного пластику.

Огляд портативного проєктора Samsung The Freestyle 2-ї генерації

Компонування органів керування у нього традиційне для пультів Samsung. Якщо пульт треба швидко підзарядити, зробити це можна через роз’єм USB Type-C.

 

Технічні характеристики

Samsung The Freestyle 2-ї генерації – LED-проєктор з технологією проєктування DLP (Digital Light Processing). Ресурс лампи в нормальному режимі було суттєво збільшено — до 30 тис. годин (у першої моделі він становив 20 тис. годин). Роздільна здатність залишилась такою самою — 1920х1080 точок, максимальна величина світлового потоку становить 230 ANSI люмен.

Огляд портативного проєктора Samsung The Freestyle 2-ї генерації

За бездротовий зв’язок відповідає модуль Wi-Fi 5 + Bluetooth 5.2, акустична система — вбудований динамік потужністю 5 Вт.

 

В роботі

Проєктор швидко вмикається і майже одразу готовий до роботи — головне меню з’являється на екрані буквально через 5 секунд після натискання на кнопку включення. Налаштування зображення виконується автоматично – The Freestyle 2-ї генерації за кілька секунд оцінює кут, під яким він спрямований на екран або стіну, та відповідним чином корегує “трапецію”. А завдяки вбудованому сканеру LIDAR він здатний навіть оцінити відстань до екрана та самостійно налаштувати чіткість зображення. Якщо ж автоматичне фокусування вас не влаштує, виправити його вручну можна в системних налаштуваннях.

Огляд портативного проєктора Samsung The Freestyle 2-ї генерації

Автоматичне калібрування також стане в пригоді у випадку, коли замість екрана використовується ділянка стіни не білого або сірого кольору — воно ефективно компенсує її відтінок. Для смартфонів Samsung доступна додаткова можливість автокалібрування проєктора: за допомогою спеціальної утиліти смартфон виконає цю процедуру самотужки, достатньо лише направити його камеру на екран.

Розмір екрана регулюється відстанню до поверхні, на яку здійснюється проєкція. Згідно з офіційними характеристиками, з відстані у 80 см можна отримати екран діагоналлю 30”, з 1,59 м — 60”. Максимальна відстань становить 2,7 м, в такому випадку проєктор створить зображення діагоналлю 100 дюймів.

Огляд портативного проєктора Samsung The Freestyle 2-ї генерації

Нововведенням у The Freestyle 2-ї генерації є функція “Панорамного перегляду”: за умови використання двох проєкторів вона дозволяє отримати зображення діагоналлю до 160 дюймів. “Панорамний перегляд” передбачає синхронізацію картинок з двох проєкторів для непомітного переходу між зображеннями та доступний для трансляції контенту з телефона.

Огляд портативного проєктора Samsung The Freestyle 2-ї генерації

Для цього треба використовувати додаток SmartThings, який сконфігурує зображення з двох проєкторів і “склеїть” з них одну картинку — горизонтальну (пропорції 28:9, діагональ до 160”) або вертикальну (16:15 та 120” відповідно), на вибір. На iOS або Android-смартфонах інших виробників після цього можна транслювати на великий екран зображення з фотогалереї, для власників смартфонів Galaxy також доступний стримінг відео. Виробник рекомендує використовувати цю функцію для екранів діагоналлю від 130 до 160 дюймів.

Як і попередник, Samsung The Freestyle 2-ї генерації має власну “розумну” оболонку, що базується на фірмовій ОС Tizen. Головний екран трохи схожий на Google TV та подібні до неї системи: вертикальне меню ліворуч та вміст обраного розділу по центру. До складу меню входять вікно пошуку, встановлені додатки у “Медіа”, активація режиму Ambient, розділ з підключеними пристроями та системні параметри.

Як зазначає виробник, The Freestyle 2-ї генерації тепер має 2 ГБ оперативної пам’яті, що дозволило оптимізувати програмне забезпечення та пришвидшити роботу інтерфейсу на 22%, а запуск програм — на 59%.

Виконати первинне налаштування проєктора можна традиційно, пультом ДК, або зі смартфона — за допомогою утиліти SmartThings. Її також можна використовувати і як віртуальний пульт ДК.

Режим Ambient тут дуже схожий на той, що є у телевізорах Samsung — користувач може виводити на екран різні зображення, статичні чи динамічні — або демонструвати свої власні фотографії. Додатковою функціональністю є створення кольорового освітлення у кімнаті за допомогою напівпрозорої кришки об’єктива.

Під’єднати зовнішній пристрій дротовим способом до The Freestyle 2-ї генерації, як і раніше, можна лише через Micro HDMI — роз’єм USB-C використовується лише для живлення. Проте у проєктора є можливість бездротового зв’язку у меню “Підключені пристрої”: у розділі Workspace можна під’єднати ПК чи Mac, або смартфон Samsung за допомогою функції Samsung Dex. У випадку Windows на комп’ютер потрібно завантажити утиліту Easy Connection to Screen і встановити в ній зв’язок з проєктором. Затримка введення під час роботи присутня, але несуттєва — за відчуттям, не більше за 0,2-0,3 сек. Також у цьому меню можна під’єднатися до телевізора, що підключений до тої самої мережі Wi-Fi, після чого проєктор зможе дублювати його зображення.

 

Звучання

Як і у першої моделі, акустична система у The Freestyle 2-ї генерації — це один вбудований динамік потужністю 5 Вт, що відтворює звук на 360°. Тож якість звучання тут залишилась на такому самому високому рівні: попри, здавалось би, невеличкі розміри та порівняно невисоку потужність, у нього цілком достатня гучність і на подив дуже якісне звучання — з чистими високими частотами, натуральною “серединою” і навіть непоганими середньо-низькими.

Огляд портативного проєктора Samsung The Freestyle 2-ї генерації

Частотні характеристики в оновленої моделі також приємно дивують, як це було й у першого покоління: гучність звуку залишалася незмінною до ~125 Гц, далі починала потроху знижуватися, несподівано дещо підвищувалася у діапазоні 80-90 Гц, після чого звук знову поступово затухав. На 60 Гц його вже майже не було, проте повністю “замовкав” він лише на рівні 40-45 Гц — насправді зовсім неочікуваний результат як на вбудований динамік такого розміру.

 

Якість зображення

З мінімальної рекомендованої відстані у 80 см (діагональ екрана 30”) яскравість звичайної білої поверхні у режимі “Графіка” становить 220 кд/м² – це суттєво більше, ніж рекомендована яскравість десктопного монітора в офісному режимі використання.

Огляд портативного проєктора Samsung The Freestyle 2-ї генерації

За такої яскравості користуватися проєктором можна навіть у приміщенні з досить сильним навколишнім світлом — єдине що чорний колір у зображення буде світло-сірим. Точніше, кольору поверхні, що використовується як екран — але суб’єктивно під час перегляду такий “чорний” здається темнішим за екран на контрасті з яскравими ділянками зображення поруч з ним. Тож можна зазначити, що для роботи за комп’ютером, коли не потрібне насичене зображення з глибоким чорним, Samsung The Freestyle 2-ї генерації цілком підходить навіть у денний час або при типовому офісному освітленні.

З відстані у 2 метри діагональ екрана виходить трохи більше ніж 70”: у такому випадку максимальна яскравість становить ~45 кд/м², цього цілком достатньо для створення яскравого “кінотеатрального” зображення у темряві.

Огляд портативного проєктора Samsung The Freestyle 2-ї генерації

Якість зображення дуже гарна, чіткість на периферії знижується, але не критично. Хроматичні аберації в кутах також цілком помірні. Колірне охоплення трохи більше стандартного простору sRGB: в налаштуваннях є два варіанти охоплення, у “Місцевому” воно максимальне, в “Авто” — звужується до sRGB, що робить кольори трохи “спокійнішими”.

Огляд портативного проєктора Samsung The Freestyle 2-ї генерації

Для відеосигналу, отриманого через HDMI, наявні два режими: “Графіка” та “Розважити”. Перший краще підходить до перегляду фільмів і взагалі для використання проєктора у темряві: у ньому помітно тепліше зображення і збалансовані налаштування для кіносеансів. Режим “Розважити” яскравіший і холодніший, з підвищеним контрастом — тож його краще використовувати в приміщенні зі слабким фоновим освітленням, наприклад, для роботи за комп’ютером.

Для власного контенту (відео в YouTube або у стримінгових сервісах) і для під’єднаних бездротовим способом пристроїв у проєктора три режими зображення: “Стандартний”, “Динамічний” та “Фільм”. Останні два дуже схожі на “Розважити” і “Графіка” відповідно, а “Стандартний” виявляється найяскравішим, тож він краще підходить для помірно світлої кімнати.