Ноутбуки MSI
Українська правда

Огляд Samsung Galaxy Flip6: еволюційне оновлення з акцентом на ШІ

Огляд Samsung Galaxy Flip6: еволюційне оновлення з акцентом на ШІ
Огляд Samsung Galaxy Flip6
0

Нові складані смартфони Samsung вже надійшли у продаж. Як завжди, це дві моделі. Samsung Galaxy Fold6 у форм-факторі "книжки" для користувачів, що бажають отримати найбільше можливостей від складаної конструкції. Та розкладачка Samsung Galaxy Flip6, яка є скоріше іміджевою моделлю. Ми вже ділились першими враженнями про нього. А сьогодні більш детально розповімо, чим цікава нова розкладачка Samsung і що нового.

Характеристики Samsung Galaxy Flip6

Розміри та вагаСкладений стан: 85,1 x 71,9 x 14,9 ммРозкладений стан: 165,1 x 71,9 x 6,9 мм187 грамів
Оперативна пам’ять і сховище12 ГБ, 256/512 ГБ, UFS 4.0
ПроцесорQualcomm Snapdragon 8 Gen 3 for Galaxy
Графічний процесорAdreno GPU 750
Бездротові модуліWi-Fi 6E, Bluetooth 5.3, NFC
ДисплейЗовнішній: 3,4 дюйма, Super AMOLED, 720×748 пікселів, 306 PPI, 60 Гц, 1600 кд/м²Внутрішній: 6,7 дюйма, Dynamic LTPO AMOLED 2X, 2640×1080 пікселів, 425 PPI, 120 ГЦ, 2600 кд/м²
Основні камери50 МП ширококутна, ƒ/1.8, оптична стабілізація;12 МП надширококутна, ƒ/2.2, 123˚
Фронтальна камера10 Мп, ƒ/2.2
АудіоСтереозвучання
Акумулятор4 000 мА•год
ЗаряджанняДротове до 25 Вт, бездротове до 15 Вт, реверсивне — 4,5 Вт
Роз’ємиUSB Type-C 3.2
Операційна системаAndroid 14 + One UI 6.1.1

Комплект постачання

Вже традиційно, у комплекті з усіма флагманами Samsung у коробці можна знайти мінімум. А саме, безпосередньо Samsung Galaxy Flip6, кабель Type-C, інструмент для вилучення лотка та документацію.

Тож блок живлення доведеться використовувати старий (якщо є з Type-C), або купляти окремо. Як завжди, Samsung пропонує багато цікавих аксесуарів для своїх флагманів. У першу чергу, це захисні чохли.

Дизайн та ергономічність

Минулий Samsung Galaxy Flip5 мав досить багато покращень у порівнянні з Galaxy Flip4. В першу чергу, суттєво збільшений зовнішній екран. Цього року Samsung Galaxy Flip6 має не настільки кардинальні конструктивні покращення. Але вони є. В першу чергу, це оновлений шарнір. Він дозволив зробити смартфон тоншим у складеному стані та відчутно зменшити складку на екрані. Вона все ще є, але значно менша.

Загалом, конструкція вже знайома: у складеному стані це невеликий квадратний брусок, що можна без проблем носити майже у будь-якій кишені. У розкладеному стані — типовий сучасний Android-смартфон. Хіба що з не зовсім звичними пропорціями екрана: він трохи вужчий та вищий, ніж у звичайних моноблоків. Захисний бортик по периметру внутрішнього екрана все ще є, але він став трохи охайнішим і вужчим.

До відносно плоских бічних рамок Samsung перейшла ще у минулому поколінні, як і повністю позбулась проміжку між половинками у складеному стані. В Samsung Galaxy Flip6 рамка стала ще більш плоскою і тепер використовується матове покриття, завдяки чому виглядає більш охайно і не збирає відбитки пальців.

У розкладеному положенні товщина смартфона складає всього 6,9 мм. Кнопки регулювання гучності та живлення з вмонтованим сканером пальців знаходяться на правій грані смартфона, там, де й раніше. Через конструктивні особливості розкладачок, вони розташовані трохи вище, ніж хотілося б. При використанні правою рукою жодних проблем не виникає. Лівою доводиться трохи тягнутись вказівним пальцем.

На лівій грані Samsung Galaxy Flip6 розміщено лоток. У ньому знайшлось місце лише для одної фізичної SIM-карти. Але це не буде проблемою завдяки підтримці eSIM.

Зверху розміщено два додаткових мікрофони. Знизу — основний зовнішній динамік, роз'єм Type-C та ще два мікрофони.

Кришка шарніра також матова, на ній — гравіювання з логотипом Samsung.

Зовнішні панелі Samsung Galaxy Flip6 зроблені з Gorilla Glass Victus 2. На відміну від минулого покоління, усі варіанти мають матове покриття задньої кришки. Кольори також оновили. Окрім нейтрального  світло-сірого, є блакитний, жовтий та м'ятний.

Зовнішній екран у лінійці Flip поступово збільшувався. І починаючи з попереднього покоління займає більшу частину панелі. Завдяки чому його функціональність стала значно ширшою і користуватись стало набагато зручніше. Сам екран має трохи неправильну форму з вирізом для основної подвійної камери.

Раніше складані моделі Samsung мали захист за стандартом IPX8. Тобто були захищеними від води та витримували занулення. У Samsung Galaxy Flip6 компанія вирішила уточнити, що смартфон має захист IP48. Тобто захист від води нікуди не подівся, а от шарнір може пошкодитись при потраплянні всередину конструкції дрібних твердих часток.

Особливості використання та зовнішній дисплей

У складеному стані Samsung Galaxy Flip6 має невеликі лінійні розміри, хоча товщина трохи більша, ніж у стандартних смартфонів. Але носити в кишені комфортно. У розкладеному стані маємо типовий смартфон. Але проблема з відкриттям однією рукою досі залишилась і вона стосується усіх розкладачок. Є ризик пошкодити внутрішній екран нігтем.

Особливості такого форм-фактора загалом вже давно відомі. У напівзігнутому стані зручно робити фото та селфі, при цьому немає потреби у штативі. Камера вміє автоматично наближати об'єкти у кадрі (наприклад, людей). Також такий варіант зручний для відеовикликів: смартфон не потрібно тримати у руці чи шукати підставку.

Ще одна цікава можливість — панель режиму згинання. При частковому згинанні смартфона, у верхній половині відображатиметься сам застосунок, а в нижній — віртуальний тачпад у деяких випадках, або відповідні органи керування (наприклад, в плеєрі чи YouTube).

Тепер трохи поговоримо про зовнішній дисплей. У Samsung Galaxy Flip6 він має діагональ 3,4 дюйма. Це Super AMOLED дисплей з роздільною здатністю 720х748 точок (306 PPI). Яскравість трохи нижча, ніж у внутрішнього, але на яскравому сонці картинка не вицвітає.

Завдяки доволі великим розмірам, деякі цілком зручно робити й на ньому, без необхідності відкривати Samsung Galaxy Flip6. Наприклад, перемикати музику, читати сповіщення, робити швидкі знімки, дивитись карту, платити смартфоном у магазині тощо. Інтерфейс зроблено у вигляді віджетів з логікою як на звичайному екрані: рухами вліво та вправо. Є шторка зі швидкими перемикачами.

Є готові віджети погоди, календаря, Samsung Health тощо. Також є нативна підтримка деяких застосунків: карти, YouTube, повідомлення, дзвінки. Вони активуються у меню експериментальних налаштувань Labs.

Але це не означає, що обмеження жорстке.  Можна встановити застосунок Good Lock з додатковим модулем Multistar. На зовнішній дисплей додається відповідний віджет, на який додаються потрібні застосунки: месенджери, пошта, браузер тощо. Звісно, з деякими буде не дуже зручно працювати на такому екрані, але можливість є.

Основний дисплей

В Samsung Galaxy Flip6 встановлено основний Foldable Dynamic LTPO AMOLED 2X-дисплей з діагоналлю 6,7 дюйма та роздільною здатністю 2640x1080 точок, піксельна щільність складає близько 426 ppi. Samsung стверджує, що покриття стало більш витривалим, але це все ще плівка, яку можна пошкодити нігтем чи іншим твердим предметом, тож варто бути обережним.

Обіцяють локальну пікову яскравість 2600 кд/м² в автоматичному режимі, є підтримка HDR10+. Dolby Vision досі не завезли. Частота оновлення становить 1-120 Гц. Користувачу доступно багато налаштувань: темна та світла теми відображення з можливістю автоматичного перемикання, частота оновлення, функція адаптивної колірної температури залежно від оточуючого освітлення, масштабування інтерфейсу, шрифтів, режими відображення (насичений з налаштуванням колірної температури та природний), Always on Display тощо.

Основний екран має чудову насичену картинку з високим рівнем яскравості. Максимальна яскравість у "Насиченому" режимі склала 763,449 кд/м², показник близький до минулого Galaxy Flip5. Передача кольорів доволі точна, колірна температура — між еталонним значенням 6500K та 7000K. Колірне охоплення значно перевищує sRGB.

У "Природному" режимі максимальна яскравість складає 743.177 кд/м², але точність передачі кольорів трохи нижча. При цьому, охоплення кольорів близьке до sRGB:

Безпека

Для розблокування Samsung Galaxy Flip6 передбачено два цілком стандартні способи. Перший і найнадійніший — сканер відбитків пальців у кнопці живлення. Він працює миттєво, помилок за час використання смартфона не було. Варто зазначити, що він працює й у відкритому, і у закритому положенні. Наприклад, для використання Google Pay не потрібно відкривати смартфон. Достатньо просто розблокувати за допомогою сканера і прикласти до термінала.

Розпізнавання обличчя швидко працює при хорошому освітленні. Для темного оточення передбачена функція підвищення яскравості екрану, хоча допомагає вона не завжди. З додаткових функцій є можливість заборонити розпізнавання з закритими очима, а також додавання додаткових виглядів для кращого розпізнавання.

Продуктивність та програмне забезпечення

Samsung Galaxy Flip6 отримав флагманський процесор Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3, а точніше трохи розігнану його версію з припискою For Galaxy. Нагадаємо, це — 4 нм SoC, що має одне потужне ядро ARM Cortex-X4 з частотою до 3,39 ГГц, три Cortex-A720 по 3,1 ГГц, два Cortex-A720 по 2,2 ГГц та два енергоефективних Cortex-A520 по 2,2 ГГц. Графічний прискорювач — Adreno 750 з частотою 1 ГГц.

Смартфон отримав 12 ГБ оперативної пам'яті LPDDR5X та внутрішній накопичувач на 256 чи 512 ГБ UFS 4.0. У бенчмарках Samsung Galaxy Flip6 демонструє досить високі показники. Хоча очікувались значно вищі, зважаючи на чипсет:

І цьому є цілком об'єктивна причина, а саме — перегрів та зниження продуктивності при навантаженнях. Для охолодження процесора використовується випарна камера. Але у складаних смартфонах загалом важко зробити ефективне охолодження, тому при тривалому навантаженні продуктивність може падати до 42%:

У повсякденних задачах, включно з важкими застосунками та камерою, проблем з продуктивністю у смартфона немає. Але при тривалій грі у сучасні ігри, після 10-15 хвилин корпус стає відчутно теплим, а кадрова частота може впасти на 5-10 FPS.

Samsung Galaxy Flip6 оснащено майже усіма сучасними бездротовими інтерфейсами: тридіапазонний Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6e, Bluetooth 5.3 з підтримкою кодеків AAC, aptX, aptX HD, aptX Adaptive, aptX Lossless, LDAC, а також NFC. Підтримуються глобальні системи позиціювання GPS, ГЛОНАСС, GALILEO, BDS, QZSS та NavIC. І є підтримка eSIM, про яку ми вже казали раніше.

Samsung Galaxy Flip6 працює на ОС Android 14 з фірмовою оболонкою One UI 6.1.1. Це вже добре знайома по останнім смартфонам Samsung оболонка, що має цілком звичну логіку з робочими столами, окремим меню застосунків та шторкою з більшою (порівнюючи зі стоковим Android) кількістю перемикачів. Є багато можливостей кастомізації зовнішнього вигляду: колірні схеми, теми тощо. Бічна панель залишається практично без змін вже багато років. Диспетчер застосунків має додаткові можливості у вигляді напівпрозорого відображення та згортання застосунку до піктограми.

Основний акцент Samsung робить на своїй платформі Galaxy AI, яку компанія представила ще разом з флагманською лінійкою Galaxy S24. Пропонується багато можливостей: переклад телефонних розмов в режимі реального часу, допомога при написанні текстів Chat Assist, автоматичне форматування тексту, генерування коротких підсумків з великих текстів, генерування шпалер, генерування зображень на основі скетчу, покращення при роботі з камерою, можливість пошуку в Google об’єктів на екрані.

Усе це у теорії може оброблятись на Samsung Galaxy Flip6 без доступу до мережі. Але, на жаль, в Україні працювати офлайн може тільки все що стосується зображень та камери. Для обробки тексту та голосу офлайн використовуються Великі мовні моделі Samsung, які не мають підтримки української мови. Тож у цих питаннях поки що можна покладатись лише на можливості Google, які, звісно, потребують підключення до мережі.

Звучання

Samsung Galaxy Flip6 підтримує відтворення стереозвуку, роль другого динаміка виконує розмовний. Баланс між динаміками на хорошому рівні, різниця мінімальна. Звук голосний і досить якісний, хоча є моделі, що звучать цікавіше. Зокрема, топовий моноблок Samsung Galaxy S24 Ultra має трохи більший запас гучності та більше натяків на низькі частоти.

Смартфон підтримує віртуальне об'ємне звучання Dolby Atmos. Є еквалайзер з готовими та ручними налаштуваннями, а також функція Adapt Sound. Вона призначена для коригування гучності з урахуванням віку слухача.

Камери

Камери Samsung Galaxy Flip6 трохи змінились у порівнянні з минулою моделлю. В першу чергу, це стосується основної камери, що отримала новий модуль з роздільною здатністю 50 МП, діафрагма f/1.8, 23 мм ЕФР Розмір пікселя 1.0 µm. Є фазовий автофокус та оптична стабілізація. Максимальна роздільна здатність відео — 4K 60 FPS. Стверджується, що завдяки збільшеній роздільній здатності, камера може робити світлини зі збільшенням без погіршення якості.

Надширококутний модуль не змінився. Як і раніше, він має роздільну здатність 12 МП, діафрагму f/2.2 та кут огляду 123˚. Автофокус Samsung досі залишає ультраширококутній камері у Galaxy S24 Ultra. Хоча є багато більш доступних смартфонів, які мають "ультраширик" з автофокусом. Роздільна здатність відео аналогічна основній камері, 4K 60 FPS. Фронтальна камера також залишилась у спадок від минулої моделі: 10 МП, f/2.2, 1.22µm.

Застосунок камери цілком звичний для смартфонів Samsung. На екрані видошукача є усі базові налаштування, включно зі спалахом, співвідношенням сторін кадру, таймер, роздільна здатність, кадрова частота та стабілізація для відео тощо. Режими зйомки перемикаються горизонтальними свайпами. З додаткових елементів керування є кнопка для знімка основною камерою при складеному смартфоні.

Світлини на основну камеру Samsung Galaxy Flip6 при хорошому освітленні виходять чудової якості. Детальні, з близькою до натуральної передачею кольорів та непоганою роботою з темними ділянками. У нічному режимі деталізація залишається на хорошому рівні, але кольори вже не зовсім відповідають дійсності й подекуди світліші, ніж мають бути.

Samsung обіцяє 2х масштабування з основної камери без втрати якості. Світлини виходять переважно хорошої якості, але при поганому освітленні вже подекуди знижується деталізація і з'являються цифрові шуми:

Ультраширококутна камера Samsung Galaxy Flip6 має загалом нижчу деталізацію та вужчий динамічний діапазон, у деяких випадках по краях зображення виходить трохи розмитим. Але це загалом стосується переважної більшості сучасних  ультраширококутних камер.

Samsung Galaxy Flip6 чудово знімає відео у 4K 60 FPS, зображення чітке і плавне. Без дрижання та явно вираженого ефекту желе, який зазвичай є при не дуже хорошій роботі електронної стабілізації:

Ультраширококутна також добре знімає відео, з непоганою деталізацією та без дрижання:

Автономність

Samsung Galaxy Flip6 оснащено акумулятором ємністю 4000 мА⋅год,  на 300 мА⋅год більше, ніж у минулому поколінні. Хоча різниця дуже невелика й очікувати суттєвого збільшення часу автономної роботи не варто. У тесті батареї смартфон витримав 13 годин 5 хвилин при фіксованій невисокій яскравості екрана 200 кд/м². В реальних умовах при невисокому навантаженні смартфон витримує добу. При активному використанні камери, великій кількості дзвінків чи мобільних іграх, смартфон потрібно буде заряджати вже увечері.

Автономність загалом, не є сильною стороною складаних смартфонів. Але прогрес є: пару поколінь тому Flip треба було заряджати вже у кінці робочого дня. Зараз ситуація значно краща. А от швидкість заряджання, на жаль, залишилась без змін. Смартфон підтримує заряджання 25 Вт за допомогою кабелю, бездротову зарядку потужністю 15 Вт. Також є підтримка зворотної зарядки 4,5 Вт.

Оцінка межі
8.5
/ 10
Що сподобалось
  • Розміри та можливості зовнішнього дисплея
  • якісний внутрішній дисплей
  • оновлений шарнір та зменшена складка на екрані
  • дизайн та матеріали
  • форм-фактор
  • захист за стандартом IP48
  • якісні камери
Що не сподобалось
  • Зниження продуктивності при високих навантаженнях
  • низька швидкість заряджання

Не дивлячись на суто еволюційне оновлення у порівнянні з минулим поколінням, Samsung Galaxy Flip6 є одним з найкращих смартфонів у своєму сегменті. Завдяки великим екранам, його зручно використовувати як у складеному, так і розкладеному стані. І загалом форм-фактор розкладачки дає деякі цікаві функціональні можливості. При цьому, корпус має захист за стандартом IP48. Компанія покращила шарнір, що дозволило зменшити складку на внутрішньому екрані. Основна камера тепер має кращий сенсор і робить непогані світлини з цифровим зумом. Час автономної роботи трохи збільшився, але Samsung вже декілька років поспіль ігнорує швидке заряджання. Всередині встановлено актуальний топовий процесор. Але він гріється при високих навантаженнях і знижує продуктивність. Хоча це буде проблемою хіба що для мобільних геймерів. А вони точно не є цільовою аудиторією Samsung Galaxy Flip6.

Поділитися:
Посилання скопійовано
Реклама:
Реклама: