Якщо ви чекали закінчення новорічних свят, щоб “з понеділка” почати займатися спортом, сьогоднішній огляд буде актуальним для вас. Адже до редакції приїхав фітнес-браслет Redmi Smart Band Pro. Ми подивимось на що здатний пристрій та визначимо у чому його відмінності від Xiaomi Mi Band 6, особливо зважаючи на те, що обидва гаджети продаються майже за однією ціною.

Технічні характеристики Redmi Smart Band Pro

Дисплей 1.47″, AMOLED, 368×194 пікселі, 100% охоплення NTSC, яскравість до 450 ніт (доступне авторегулювання)
Процесор Apollo 3.5
Розміри, вага 42.05 х 24.45 х 10.15 мм, 15 г / 24 г (з ремінцем)
Матеріали Полікапролактам, 2.5D загартоване скло, термопластичний поліуретан (ремінець)
Сенсори

6-осьовий сенсор: 3-осьовий акселерометр і 3-осьовий гіроскоп

PPG датчик виміру сердцебиття

Датчик освітлення

Bluetooth 5.0 LE

Акумулятор 200 мА⋅год
Водостійкість 5 ATM
Рекомендована ціна в Україні 1 299 грн

Комплектація, зовнішній вигляд, ергономічність

Звично для носимих пристроїв від Xiaomi, Redmi Smart Band Pro поставляється у досить компактній коробці, на якій зображено гаджет та перераховані його основні переваги. Всередині, окрім фітнес-браслету, ви знайдете кабель для зарядки та різну документацію.

Огляд фітнес-браслету Redmi Smart Band Pro

Зовнішній вигляд Redmi Smart Band Pro дуже нагадує Honor Band 6, який є одним із прямих конкурентів героя сьогоднішнього огляду. Перед вами певний гібрид фітнес-браслета і смарт-годинника: за функціональністю ближче до перших, а виглядає майже як другі. Корпус виконано із приємного на дотик пластику, екран прикритий загартованим склом із 2.5D-ефектом. Олеофобне покриття добре справляється зі своєю задачею і допомагає підтримувати належний вигляд аксесуара. На внутрішній стороні розташовані датчики для відстеження різних показників здоров’я, а також конектори для підключення зарядного кабелю. Ніяких додаткових елементів керування не передбачено.

Огляд фітнес-браслету Redmi Smart Band Pro

У комплекті із Redmi Smart Band Pro поставляється силіконовий ремінець чорного кольору. Він приєднується до корпусу фітнес-браслета за допомогою пропрієтарних кріплень. Їх надійність не викликала питань, але процес заміни ремінця не дуже зручний. Зрештою, навряд чи ви будете часто змінювати ремінець, хоча на китайських маркетплейсах за декілька доларів можна придбати альтернативні варіанти у більш яскравих кольорах.

Огляд фітнес-браслету Redmi Smart Band Pro

Фітнес-браслет дуже легкий (26 грамів разом із ремінцем), завдяки чому він майже не відчувається на руці і не заважає під час сну. Або під час плавання, адже заявлений захист згідно рейтингу 5 ATM. Своїм зовнішнім виглядом Redmi Smart Band Pro не намагається переконати усіх, що це у першу чергу спортивний гаджет. Лаконічний і стриманий дизайн дозволяє йому виглядати доречно, навіть якщо одягнути аксесуар під класичний піджак. У цьому контексті Mi Band 6, на мій погляд, дещо програє.

Дисплей Redmi Smart Band Pro

І одразу переходимо до другої ключової відмінності між Redmi Smart Band Pro і Mi Band 6 – їх дисплеїв. Нехай вас не вводять в оману цифри, згідно з якими діагональ у Mi Band 6 більша майже на цілий дюйм (1.56” проти 1.47”). Через форму екрану його фактична площа є суттєво більшою саме у Redmi Smart Band Pro. Це дозволяє виводити більше корисної інформації на дисплей і в цілому трохи зручніше взаємодіяти із пристроєм. Активувати екран можна поворотом руки або тапнувши на нього. Обидва варіанти працюють досить коректно.

Огляд фітнес-браслету Redmi Smart Band Pro

У Redmi Smart Band Pro встановлена AMOLED-матриця із роздільною здатністю 368х194 пікселі (щільність 282 PPI). Екран гарної якості, на ньому досить чітко показуються шрифти та елементи інтерфейсу. Єдина претензія — дисплей розташовано не по центру лицьової сторони фітнес-браслета. Але це притаманно багатьом фітнес-браслетам (і смартфонам також), коли нижня рамка є суттєво товщою за інші. Водночас ви будете помічати цей нюанс вкрай рідко — дизайнери його врахували під час розробки фірмової оболонки та циферблатів. Тож вам буде здаватися, що все відцентровано ідеально.

Огляд фітнес-браслету Redmi Smart Band Pro

Ще однією перевагою Redmi Smart Band Pro, у порівнянні з Mi Band 6, є підтримка режиму Always-on Display. У режимі очікування на екрані демонструється цифровий годинник, а також дата. Зображення періодично змінює позицію на екрані, щоб не вигорали пікселі. До плюсів фітнес-браслета слід записати й наявність сенсору освітлення. Пристрій автоматично змінює яскравість екрану. Робить він це із невеликою затримкою, але все одно приємний бонус.

Підключення до смартфона

Довгий час компанія Xiaomi використовувала фірмовий додаток Mi Fit для підключення наручних гаджетів до смартфонів. Але тепер користувачам пропонують новий застосунок під назвою Xiaomi Wear. Він доступний як на Android, так і на iOS (хоча там називається Xiaomi Wear Lite і пропонує дещо меншу функціональність).

Інтерфейс застосунку поділений на три основні вкладки: Статус, Тренування і Профіль. На першій ви побачите свій анімований аватар, а також всю інформацію по здоров’ю та активності. Друга вкладка містить дані про останнє тренування, а також дозволяє запустити нову сесію. На вкладці Профіль ви знайдете параметри браслета, а також налаштування застосунку.

В цілому, особливих зауважень до застосунку немає. Я протестував його і на Android-смартфоні, і на iPhone. На останньому немає деяких функцій (наприклад, керування камерою), зате є можливість синхронізації з Apple Health (а також зі Strava). А от із Google Fit синхронізації не передбачено.

Софт та функціональність

Оболонка Redmi Smart Band Pro є знайомою по іншим фітнес-браслетам Xiaomi. Пристрій не має фізичних кнопок, тож керування повністю адаптоване під жести. Основним екраном є циферблат. Ви можете обрати варіанти з більшою кількістю інформації (кількість кроків, калорій, тривалість сну тощо) або ж надати перевагу мінімалістичним вотчфейсам. На відміну від дорожчих смарт-годинників, якщо тапнути на інформацію на циферблаті, ви не зможете перейти до відповідного застосунку. В додатку Xiaomi Wear можна завантажити додаткові циферблати або зробити персональний циферблат, додавши свої зображення (вони можуть змінюватися при кожній активації дисплею).

Огляд фітнес-браслету Redmi Smart Band Pro

Свайпами вправо-вліво можна переглядати віджети з вашими основними показниками (пульс, SpO2, стрес, тренування, активність), а також погодою і меню швидких налаштувань. На жаль, як і у випадку з циферблатами, якщо ви натиснете на будь-який із віджетів (наприклад, із вимірами пульсу), то не зможете перейти до відповідного застосунку, який містить додаткову інформацію. Для цього доведеться свайпнути вгору з головного екрану і знайти потрібний додаток самостійно. До слова, у меню застосунків ви також зможете відшукати додаток для дихання, відстеження жіночого циклу, музикальний плеєр, керування камерою, будильник, ліхтарик та ін. Якщо ж із головного екрану свайпнути вниз, відкриється меню повідомлень. Щоб повернутися на попередній екран (або вийти на головний) необхідно свайпнути вправо.

У додатку Xiaomi Wear можна налаштувати порядок віджетів і обрати варіант показу меню списком або плитками. Окрім того, якщо захочете додати будильник, це теж доведеться робити зі смартфона.

В цілому, система працює стабільно на Redmi Smart Band Pro. Звісно, хотілося б, щоб анімація була більш плавною, а пристрій реагував на жести швидше, але зважаючи на ціновий сегмент, претензій в даному контексті немає. Трохи незвично, що меню швидких налаштувань викликається свайпом вправо або вліво, а не вниз, але до цього звикаєш. Щодо тактильних відчуттів від вібрації — повідомлення ви не пропустите, але вібромоторчик досить бюджетний. В налаштуваннях можна обрати один з двох варіантів сили вібрації.

Спорт і відстеження показників здоров’я

Redmi Smart Band Pro може дати фору Mi Band 6 ще в одному аспекті. Як мінімум — на папері. Адже виробник заявляє понад 110 спортивних режимів для пристрою, тоді як Mi Band 6 пропонує тільки 30 варіантів. З іншої сторони, усі популярні тренування доступні на обох фітнес-браслетах. До того ж детальну статистику ви отримаєте тільки по 15 спортивним режимам зі 110 на Redmi Smart Band Pro.

Огляд фітнес-браслету Redmi Smart Band Pro

Налаштувати список спортивних режимів можна як в додатку Xiaomi Wear, так і на самому фітнес-браслеті. З цікавих тренувань є народні танці, парапланеризм і, навіть, автоперегони. Цікаво буде дізнатись, хто з пілотів Формули-1 користується Redmi Smart Band Pro. Ще один плюс — пристрій вміє автоматично розпізнавати початок тренувань, але тільки трьох. Через декілька хвилин після початку ходьби, бігу на свіжому повітрі або бігу на біговій доріжці, браслет запитає у вас, чи дійсно ви розпочали тренування. GPS немає, тож доведеться використовувати дані про місцеперебування, які надає смартфон.

Що стосується показників активності і здоров’я, пристрій вміє рахувати пройдені кроки, кількість витрачених калорій, цілодобово вимірювати пульс (і попереджати про надто високий рівень), рівень стресу, кількість кисню у крові, аналізувати якість сну. Як вже було зазначено вище, є застосунки для правильного дихання і відстеження жіночого циклу.

Огляд фітнес-браслету Redmi Smart Band Pro

Redmi Smart Band Pro не є медичним пристроєм. Тому необхідно пам’ятати, що усі показники, які ви отримуєте, можуть мати похибку і їх треба сприймати лише як орієнтир. Якщо ви помітите якісь відхилення від ваших звичних даних щодо пульсу чи рівня кисню у крові, це може слугувати причиною для відвідування лікаря, який проведе професійну діагностику і, за необхідності, назначить лікування.

Автономність Redmi Smart Band Pro

Фітнес-браслет обладнали акумулятором місткістю 200 мА⋅год. Це дозволяє розраховувати на автономність до двох тижнів (або до 20 днів у режимі збереження енергії). Водночас якщо увімкнути режим Always-on Display та постійний моніторинг усіх показників здоров’я, пристрій буде витрачати приблизно 30% заряду на день. Зазначу, що Always-on Display суттєво впливає на автономність. Якщо відключити цей режим, можна отримати десь тиждень роботи. Тому, в залежності від ваших налаштувань, Redmi Smart Band Pro може працювати від 3 до 14 днів на повному заряді.

Для зарядки фітнес-браслету передбачені магнітні конектори на корпусі. До них приєднується USB-кабель із парою контактів. На повну зарядку витрачається приблизно година часу. Під час зарядки на екрані Redmi Smart Band Pro показується годинник і рівень запасу енергії.