Перша версія Razer Basilisk з’явилася ще в 2018 році і швидко здобула популярність як одна з найкращих ігрових мишей. Відтоді компанія представила декілька її оновлень, включно з бездротовою Razer Basilisk Ultimate, і наразі актуальною “хвостатою” моделлю є Razer Basilisk V3 — вже третя ітерація класичної миші.

 

Характеристики Razer Basilisk V3

Підключення Дротове, Razer Speedflex Cable
Довжина (мм) 130
Ширина (мм) 60
Висота (мм) 42.5
Вага (г) 101
Тип сенсора Оптичний
DPI 26000
Кількість кнопок 11
Тип перемикачів Razer Optical 2 покоління
Ресурс перемикачів 70 млн. спрацювань
Підсвічування Razer Chroma RGB
Ергономічність Під праву руку
Форм фактор Для середніх та великих рук
Додатково IPS: 650
Профілі пам’яті: 5
Ціна в Україні 2499 грн

 

Дизайн, ергономічність

Razer Basilisk V3 — ергономічна миша під праву руку, з помірним нахилом праворуч у корпуса і значно більшим — в зоні кнопок. Корпус середніх розмірів (130х60х42,5 мм), вага становить 101 г (без кабелю) — це не дуже мало як для дротової геймерської миші, і майже на 10 г важче від попередньої моделі, Razer Basilisk V2. Одразу зауважимо, що зовні третя версія “Василіска” дуже схожа на другу, тоді як у свій час Basilisk V2 досить суттєво відрізнявся від оригінальної моделі.

Огляд Razer Basilisk V3: ігрова миша з інтелектуальним коліщатком

Ергономіка оптимізована під довгі ігрові сеанси, тож рука на миші лежить вільно, великий палець зручно розміщується на виразній “підставці”, а для комфортнішого відриву маніпулятору від ігрової поверхні по боках корпусу йдуть прогумовані вставки. Решта корпусу включно с основними кнопками — з шорсткого пластику, тож він добре тримається навіть у спітнілих долонях. USB-кабель незнімний, м’який, в тканинному обплетенні, рухові маніпулятора зовсім не заважає.

З такими розмірами та ергономікою Razer Basilisk V3 є дуже зручною для середніх і навіть трохи великих рук та хвату типу “долоня”, у той час як з маленькими руками і хватами “кіготь” або “пальці” ця миша може здаватися некомфортною.

Загалом у Razer Basilisk V3 11 програмованих кнопок, якщо рахувати разом с коліщатком (воно працює не лише на клік, але й на відхилення праворуч/ліворуч). У основних кнопок клік легкий і не дуже гучний (у правої трохи легший і тихіший), люфт кнопок при легкому дотику до них відсутній. Коліщатко прокручується без надмірних зусиль, з відчутною “текстурою”. Клік у нього легкий, але подвійний клік швидко зробити не дуже просто.

Фірмова кнопка усієї серії Basilisk, розташована поруч зі звичними боковими, зменшилася порівняно з тим, що ми бачили у Razer Basilisk V2, і за замовчуванням відповідає за зниження чутливості сенсора під час її утримання — в іграх це можна використовувати, наприклад, для більш точного прицілювання. Проте слід зазначити, що для гравців з не дуже великими руками її використання може бути не дуже зручним, бо їм доведеться перехоплювати маніпулятор, щоб дотягнутися до цієї кнопки.

Огляд Razer Basilisk V3: ігрова миша з інтелектуальним коліщатком

 

Функціональність, сенсор

В Razer Basilisk V3 встановлено оновлений сенсор Razer Focus+, роздільна здатність якого була підвищена з і без того дуже великих 16,000 (у Razer Basilisk V2) до захмарних 26,000 CPI. Максимальна швидкість відстежування становить 650 дюймів за секунду, максимальне прискорення — 50g. Кнопка зміни чутливості сенсора (розташована поруч із коліщатком, під перемикачем режимів його роботи) за замовчуванням перемикає його між значеннями 400, 800, 1600, 3200 та 6400 CPI.

Огляд Razer Basilisk V3: ігрова миша з інтелектуальним коліщатком

Під основними кнопками встановлені фірмові оптичні перемикачі другого покоління, заявлений виробником ресурс складає 70 млн. спрацювань. Кнопки реагують дуже швидко, найменших затримок не відчувається навіть в дуже динамічних іграх.

Одним з двох суттєвих змін у Razer Basilisk V3 порівняно з її попередником є нове коліщатко Razer HyperScroll — як і раніше, воно вміє реагувати на нахили ліворуч-праворуч, але тепер в нього з’явилося два режими роботи: звичайний, з відчутними кліками при прокручуванні, і “вільне обертання”, яке запускається легким дотиком до коліщатка. Другий режим навряд чи знадобиться в іграх, це скоріше варіант для роботи в Windows, зокрема для перегляду довгих веб-сторінок чи документів; дещо дуже схоже ми вже бачили в офісних мишах Logitech, наприклад, MX Master 3.

Перемикатися між цими режимами можна як за допомогою спеціальної кнопки (за замовчуванням вона розташована одразу під коліщатком, але цю функцію можна перепризначити на будь-яку іншу), так і автоматично. Для цього потрібно в фірмовій утиліті активувати інтелектуальний варіант роботи — Smart-Reel, після чого повільне обертання коліщатка буде використовувати традиційний спосіб обертання, а якщо крутанути його сильніше — воно одразу перейде до вільного обертання (і повернеться до першого способу, тільки-но користувач його зупинить).

Огляд Razer Basilisk V3: ігрова миша з інтелектуальним коліщатком

Ще одне нововведення у Razer Basilisk V3 — це значно вдосконалена система підсвічування. Крім коліщатка та лого у новій моделі також світиться тонка смужка знизу, вздовж усього корпуса миші. Більше того, вона поділена на 9 секторів, що разом з коліщатком та лого дає 11 незалежних зон, для яких можна індивідуально налаштовувати стиль та поведінку підсвічування за допомогою утиліти Chroma Studio, що входить до складу фірмового ПЗ Razer Synapse.

 

Програмне забезпечення Razer Basilisk V3

Razer Synapse дозволяє змінювати значення кнопок, перемикати режими роботи коліщатка, налаштовувати зміну чутливості сенсора, частоту опитування, поведінку підсвічування та синхронізувати її з іншою периферією від Razer тощо. Також у ній можна створювати профілі під різні ігри та завантажувати їх в пам’ять миші (підтримується зберігання п’яти профілів з можливістю їх перемикання за допомогою кнопки знизу корпусу).