Бренд POCO, як і личить китайським компаніям, досить бурхливо увірвався на ринок смартфонів декілька років тому (особливо, враховуючи його приналежність до корпорації Xiaomi). Він презентував чергового “вбивцю флагманів”, який пропонував топові характеристики при вельми доступній вартості. Така стратегія дозволила одразу завоювати чималу армію прихильників. Згодом лінійка бренду почала розширюватись. З’явились більш доступні моделі, проте не усі вони змогли повторити успіх POCO F1. У кінці 2021 року був представлений POCO M4 Pro 5G і сьогодні ми більш детально розберемось із цим пристроєм і вирішимо, чи заслуговує він на увагу.

Характеристики POCO M4 Pro 5G

Розміри та вага 163,56 x 75,78 x 8,75 мм, 197 г
Оперативна пам’ять і сховище, ГБ 6/128 (також доступна конфігурація 4/64)
Процесор MediaTek Dimensity 810
Графічний процесор Mali-G57
Бездротові модулі Wi-Fi, Bluetooth 5.1, GPS, NFC
Дисплей IPS, 6.6″, 2400×1080, 90 Гц
Задній модуль камер 50 МП (ширококутний, f/1.8), 8 МП (надширококутний, f/2.2)
Фронтальна камера 16 МП (f/2.45)
Акумулятор 5000 мА⋅год, 33 Вт
Операційна система Android 11, MIUI 12.5.3
Рекомендована ціна в Україні 4/64 ГБ – 6 699 грн, 6/128 – 7 399 грн

Комплектація POCO M4 Pro 5G

Якщо із флагманськими смартфонами компанії ще можуть собі дозволити не класти нічого окрім самого пристрою, розповідаючи паралельно про боротьбу за екологію, то з бюджетними моделями така поведінка може зіграти злий жарт. Саме тому комплектація POCO M4 Pro 5G включає сам девайс, блок живлення потужністю 33 Вт, кабель USB-A – USB-C, силіконовий чохол, захисну плівку (одразу наклеєна на дисплей), скріпку для виймання лотка для SIM-карт, наклейки, а також різноманітну документацію. Чохол звичайний, досить тонкий, але все одно приємно, що він є у комплекті.

Дизайн, ергономічність

Огляд POCO M4 Pro 5G

POCO M4 Pro 5G справляє гарне враження при першому знайомстві. Пластиковий корпус має матове покриття, що додає сірому кольору більшої виразності та строгості. Він непогано справляється із відбитками пальців, але все одно доводиться досить часто їх витирати. Непогано обіграний блок камер, який розташували у чорному прямокутнику. Не усім, однак, може сподобатись великий логотип POCO на ньому. Смартфон пропонується у трьох кольорах: ось такому сірому, як у нас на огляді, блакитному і жовтому. Мені найбільше імпонує саме останній варіант – жовтий корпус із чорною вставкою виглядає дуже яскраво.

Огляд POCO M4 Pro 5G

Компактним POCO M4 Pro 5G, звісно, не можна назвати. Але, завдяки трохи заокругленим краям задньої кришки і своїй ширині, тримати смартфон однією рукою зручно. При цьому, щоб дотягнутись до елементів у верхній частині екрану, все одно доведеться проявляти майстерність і перехоплювати девайс на льоту або ж допомагати другою рукою. До слова, рамки навколо дисплею мають невелику товщину, що тільки додає приємних вражень під час користування девайсом. Виділяється тільки нижня рамка, яка є товщою за інші. Фронтальна камера розташована у круглому отворі дисплею.

Огляд POCO M4 Pro 5G

На правому торці розташовані кнопки живлення та регулювання гучності. Вони знаходяться на зручній висоті, ними зручно користуватись. У кнопку живлення вбудований сканер відбитків пальців. Працює він на відмінно — дуже точний і швидко розблоковує смартфон. Є невеликі претензії до якості збірки — обидві клавіші мають люфт у тестовому пристрої, особливо це стосується клавіші живлення.

На лівій стороні знаходиться слот для двох SIM-карт або для SIM і карти пам’яті microSD об’ємом до 1 ТБ. Зверху можна знайти динамік, мікрофон та інфрачервоний порт, а знизу — роз’єм USB-C, ще одні мікрофон і динамік та 3,5-мм jack.

Дисплей POCO M4 Pro 5G

До сильних сторін POCO M4 Pro 5G можна віднести його дисплей. 6,6-дюймовий IPS-екран має роздільність 2400х1080 точок (щільність 399 PPI). Частота оновлення складає 90 Гц, частота дискретизації сенсора – 240 Гц. До речі, за замовчуванням активовано режим 60 Гц, тому для більш плавного зображення потрібно самостійно увімкнути 90 Гц.

Огляд POCO M4 Pro 5G

Дисплей має гарний запас яскравості, для більшості умов цього буде досить. До точності передачі кольорів також нарікань немає — це притаманно для IPS-матриць. В налаштуваннях смартфону можна змінити колірну схему та колірну температуру, активувати режим читання та увімкнути темну тему.

Платформа, продуктивність, звук

Процесор MediaTek Dimensity 810 у зв’язці з фірмовою оболонкою MIUI 12.5 та POCO Launcher чудово відпрацьовують та дарують відчуття, що перед вами більш преміальний пристрій. Все працює дуже швидко і плавно, тільки іноді зустрічаєш ледь помітні лаги. За першими враженнями я оцінив POCO M4 Pro 5G навіть дорожче за його актуальну вартість.

Огляд POCO M4 Pro 5G

Восьмиядерний чипсет Dimensity 810 побудований за 6-нанометровим техпроцесом. До його складу входять два ядра Cortex-A76 і шість ядер Cortex-A55. Він непогано продемонстрував себе у синтетичних тестах. Смартфон суттєво не нагрівався під час роботи бенчмарків, а у стрес-тесті потужність CPU почала просідати нижче 80% приблизно після 6-7 хвилини. Пограти у PUBG чи World of Tanks Blitz також не проблема — смартфон без проблем справляється з іграми. Хоча в більш “важких” тайтлах для комфортної гри доведеться виставляти мінімальні або середні налаштування. За графічну складову відповідає прискорювач Mali-G57 MC2. Оперативної пам’яті встановлено 6 ГБ, вбудованої доступно 128 ГБ. Є модулі Wi-Fi, Bluetooth 5.1, GPS, NFC. Окрім того, в продажу доступна версія смартфону 4/64 ГБ.

З приємних бонусів відзначу наявність інфрачервоного порту, який дозволяє керувати різною побутовою технікою, вельми непоганого вібромотора із приємною віддачею, і навіть FM-радіо. Серед кодеків Bluetooth доступні SBC, AAC, aptX, aptX HD, LDAC. Зручно, що при підключенні навушників у розділі Bluetooth показується кодек, який використовується для передачі даних. Щодо якості звучання в навушниках, все також на хорошому рівні. Від стереодинамиків, звісно, чекати дива не доводиться — гучності вистачає, але низькі частоти відсутні. До того ж основний динамік на нижньому торці грає відчутно голосніше за допоміжний на верхньому.

Камери POCO M4 Pro 5G

Здоровий глузд майже переміг маркетинг, тому у POCO M4 Pro 5G встановлено усього два модулі. Хоча, поглянувши на дизайн усього блоку камер, так і не скажеш. Але хай вас не вводять в оману кола з літерами AI та червоною цяткою всередині — вони лише імітують додаткові об’єктиви.

Огляд POCO M4 Pro 5G

Основний сенсор має роздільну здатність 50 МП, апертура f/1.8, оптичної стабілізації немає. Допомагає йому 8 МП надширококутний модуль із діафрагмою f/2.2 і кутом огляду 119 градусів. Фронтальна камера має роздільну здатність 16 МП, апертура f/2.45.

Щодо якості фотографій, POCO M4 Pro 5G демонструє міцний середній рівень. Вдень та при гарному освітленні в приміщенні камера дозволяє отримати чіткі знімки із гарною деталізацією та досить точною передачею кольорів, хоча іноді фотографіям бракує трохи контрасту. Декілька разів були питання до фокусування, яке трохи дивно себе поводило. Увечері непогано себе продемонстрував нічний режим з довгою витримкою, який робить фото більш яскравими, контрастними та деталізованими. Щодо надширококутного модуля, його краще використовувати тільки при гарному освітленні — ввечері отримуєш фото із великою кількістю шумів та поганою деталізацією.

Порівняння з iPhone 11 та Pixel 5a (спочатку POCO/iPhone/Pixel, потім POCO/iPhone)

Автономність

Огляд POCO M4 Pro 5G

Акумулятор місткістю 5000 мА⋅год дозволяє розраховувати приблизно на день-півтора використання пристрою. В тесті PCMark із максимальною яскравістю смартфон показав результат у 8 годин 24 хвилини. 33 Вт зарядний пристрій дозволяє відносно швидко додати 20-30% заряду, а щоб отримати 100% достатньо трохи більше ніж години.