Українська правда

Огляд Noble Audio FoKus Triumph: TWS-навушники з новими випромінювачами xMEMS

Огляд Noble Audio FoKus Triumph: TWS-навушники з новими випромінювачами xMEMS
Огляд Noble Audio FoKus Triumph
0

Є певний клас виробників навушників, що фокусуються на досить обмежену аудиторію поціновувачів якісного звучання і практично незнайомі масовому користувачу. До певного часу такою компанією була і Noble Audio. Але глобальна популяризація бездротових навушників спонукала компанію до змін і в асортименті є ціла лінійка TWS-моделей. Сьогодні ми розповімо про Noble Audio FoKus Triumph, модель цікава своєю гібридною схемою випромінювачів з відносно новим типом xMEMS.

Технічні характеристики Noble Audio FoKus Triumph

Тип навушниківВнутрішньоканальні
ВипромінювачіГібридна схема: 6,5 мм динамічний + Cowell xMEMS
Тип підключенняБездротове, True Wireless
СумісністьAndroid, iOS, ПК
Версія Bluetooth5.3
Радіус дії10+ метрів
Підтримка кодеківSBC, AAC, aptX, aptX Adaptive, aptX Lossless, LDAC, QSS
КеруванняСенсорне
Регулятор гучності+
Мікрофони2
Захист від вологивідсутній
АвтономністьДо 7,5 г, до 35 г з кейсом
ЗарядкаUSB Type-C, бездротова
Рекомендована ціна в Україні16 499 гривень

Кілька слів про Noble Audio та випромінювачі xMEMS

Компанія Noble Audio утворилась в США у 2013 році, засновниками були Браннан Мейсон та Джон Моултон (Wizard). Останній є дипломованим аудіологом і безпосередньо займається саме звучанням. Раніше Noble Audio займалась виключно внутрішньоканальними навушниками, як з універсальною, так і кастомною конструкцією. Це були переважно моделі топового рівня з чудовим звучанням, багатодрайверними схемами та високою ціною.

З ростом популярності TWS-навушників, Noble Audio почали випускати і власні моделі. Зараз їх умовно можна поділити на трохи дешевші мейнстрім-моделі Falcon з активним шумозаглушенням, а також FoKus, в яких акцент зроблений саме на якість звучання. До них варто додати першу і поки єдину повнорозмірну модель FoKus Apollo, яка має конфігурацію з динамічного та планарно-магнітного драйверів.

Noble Audio любить експерименти, у компанії вже були моделі з планарно-магнітними та електретними випромінювачами, а тепер компанія вирішила випустити перші свої моделі з xMEMS: дротова модель для смартфонів Noble Audio XM-1 з вбудованими ЦАП та підсилювачами. Та TWS Noble Audio FoKus Triumph, про яку сьогодні мова.

У xMEMS, або твердотільних мікродинаміках на основі кремнію використовується матеріал Piezo MEMS. Він здатен розширюватись та звужуватись під дією струму, завдяки чому випромінювати звукові хвилі. Стверджується, що така діафрагма приблизно в 95 разів жорсткіша, ніж традиційні, що сприяє значно кращій точності відтворення середніх та високих частот. Окрім цього, xMEMS мають ще ряд переваг: компактність драйвера, енергоефективність, можливість відтворювати великий діапазон частот та надійність. Без додаткових засобів, такі драйвери відповідають стандарту захисту IP58. Більш детально про технологію та моделі випромінювачів можна прочитати на офіційному сайті.

Комплектація

Noble Audio FoKus Triumph постачається у доволі великій, як для TWS, коробці чорного кольору з цікавим візерунком. На коробці, окрім зображення навушників, є детальна інформація про усі можливості та функції.

Комплект постачання цікавий. Окрім навушників з зарядним кейсом, у коробці є короткий кабель Type-C для заряджання, адаптер з Type-C на... Type-C (про нього трохи пізніше), невелика пластикова коробка зі змінними насадками (є три пари стандартних та три пари двохярусних "ялинок"), чорний чохол-мішечок з затяжкою та документація.

Дизайн та зручність використання

Noble Audio FoKus Triumph зроблені повністю з акрилу. Корпуси друкуються за допомогою 3D-принтера. Вони монолітні, з'єднувальних швів не видно. Вони доволі великі, але мають псевдокастомну ергономічну форму без кутів, завдяки чому відмінно сидять у вухах. Основна частина чорного кольору, а фейсплейти мають малюнок вигляді нерівномірних смужок помаранчевого кольору. Трохи нагадує текстуру дерева.

Під фейсплейтами сховались сенсори для керування навушниками та світлодіоди. Noble Audio FoKus Triumph повністю глянцеві, виглядають цікаво і стильно. Але, звісно, збирають відбитки пальців і трохи слизькі.

На нижній частині навушників розміщено поруч по два отвори. Детальної інформації Noble Audio не надає про їх призначення. Але можна припустити, що це — мікрофони для розмов та компенсаційні отвори.

Зверху є логотипи компанії білого кольору, а також ще по одному отвору. Навушники не мають активної системи шумозаглушення, але мають режим прозорості, так званий Ambient Mode: користувач чує оточуючі звуки з зовнішніх мікрофонів.

На внутрішніх частинах Noble Audio FoKus Triumph є додаткові великі виступи для кращої фіксації у вусі, що типово для кастомів та загалом ергономічних моделей. Між ними розміщені контакти для заряджання. Позначок лівого та правого немає, але запхнути їх не в те вухо буде важко завдяки формі.

Звуководи зроблені з нержавіючої сталі. Вони мають середню довжину. Але посадка достатньо глибока завдяки формі самих навушників. Особливо з використанням "ялинок".  Всередині є сіточка для запобігання потраплянню бруду. По периметру є потовщення для більш надійної фіксації насадок.

Noble Audio FoKus Triumph мають чудову, дуже зручну посадку, яка у сумі з правильно підібраними насадками забезпечує хорошу пасивну звукоізоляцію. Єдине, що варто зазначити — навушники випирають трохи з вух, тому взимку можуть заважати з шапкою. Захисту від вологи не заявлено, але тренування вони витримують без проблем.

Зарядний кейс виглядає дуже незвично. Він повністю обтягнутий Алькантарою коричневого кольору з логотипом Noble Audio зверху. Зазвичай Алькантару використовують у дизайні інтер'єрів, для м'яких меблів та салонів автомобілів. Вона м'яка і приємна на дотик. Але зносостійкість під питанням, тому може бути доречним комплектний мішечок. Кейс доволі великий і в кишені носити його не дуже зручно.

Лінія поділу кришки та основної частини кейсу помаранчевого кольору. Посередині є світлодіод індикації рівня заряду та процесу заряджання. Кришка має автодоведення і добре фіксується. Внутрішня частина повністю помаранчева. Всередині — два місця для навушників з позначками лівого-правого та кнопка скидання налаштувань.

Ззаду знаходиться порт USB Type-C для заряджання. Особливість в тому, що він знаходиться у заглибленні. Можливо через Алькантару чи товстий пластик. Але стандартним кабелем зарядити не вдасться. Саме для цього у комплекті є адаптер з подовженим конектором Type-C. Дивне рішення. У будь-якому разі, загубити адаптер буде неприємно.

Керування

Noble Audio FoKus Triumph мають великі сенсорні панелі на зовнішніх частинах навушників. Користуватись зручно, проблем з влучанням пальцем не виникає. Але можливостей налаштування мінімум. У фірмовому застосунку можна змінити дії лише на подвійний та потрійний дотик. І доступні лише функції відтворення/паузи, перемикання треків та регулювання гучності.

Стандартна схема керування відносно зручна: один дотик будь-якого навушника — відтворення/пауза, відповідь на дзвінок. Подвійне та потрійне торкання до правого навушника – перемикання треків. До лівого навушника – регулювання гучності. Довгий дотик до правого навушника запускає Siri чи Google Assistant. До лівого — включає/виключає режим прозорості.

Підключення та функціональність

За роботу Noble Audio FoKus Triumph відповідає SoC Qualcomm QCC3071, для підключення використовується Bluetooth 5.3. Є шумозаглушення для мікрофонів під час розмов на основі машинного навчання Qualcomm cVc. Підключення стабільне, розривів під час тестування не спостерігалось. Навушники підтримують Multipoint, хоча ця функція ніяк не представлена у фірмовому застосунку. Але функціонує адекватно, при одночасному підключенні до смартфона та ПК швидка зміна джерела спрацьовує без проблем.

Noble Audio FoKus Triumph підтримують практично усі розповсюджені кодеки: SBC, AAC, aptX, aptX Adaptive, aptX Lossless, QSS та LDAC. Тож з вибором якості проблем не буде. Єдине, що варто згадати — при використанні Multipoint навушники автоматично перемикаються з LDAC на aptX Lossless.

Для усіх налаштувань використовується застосунок Noble FoKus. Він цілком зручний у використанні, але не дуже функціональний. На головному екрані відображається рівень заряду кожного навушника, є органи керування відтворенням (не зовсім зрозуміло навіщо) та режим прозорості. У випадаючому меню є кілька розділів.

Найцікавіший з них еквалайзер. Окрім декількох готових пресетів та графічного 10-смугового варіанту, є можливість створення пресету на основі власного слуху. У навушники подаються 1,2 чи 3 короткі сигнали в різних частотних діапазонах. Користувач має вказати, скільки сигналів було чутно (чи не чутно взагалі). Після проходження всього діапазону, програма формує індивідуальний еквалайзер з підйомами у частинах діапазону, які чутно найгірше. Це не єдине подібне рішення, але схоже, Noble Audio були першими та реалізували найкраще.

В наступному розділі є вибір мови, налаштування гучності, ANC Display (у цьому випадку — Ambient Mode, застосунок загальний для декількох моделей) та Prompt Tone Switch (дію цього пункту я не зрозумів). Останній розділ — оновлення прошивки.

Звучання, шумоізоляція та мікрофони

В Noble Audio FoKus Triumph використовується гібридна схема випромінювачів. Вона містить один 6,5-мм динамічний випромінювач для низьких частот та один xMEMS для середніх та високих. Одразу варто сказати, що такого подиву і шоку, що був під час першого в житті використання навушників з планарно-магнітними випромінювачами, в мене не було. Але якість звучання дійсно чудова. Це — одні з найкращих TWS, що доводилось чути.

Вони мають досить виражену V-подібну АЧХ, що цілком очікувано. І правильно при створенні навушників, що націлені на масову аудиторію. Noble Audio FoKus Triumph дійсно є такими: в них чудово звучить будь-яка музика, починаючи з популярних зараз бас-орієнтованих стилів: електроніки, хіп-хопу чи попмузики. Важких інструментальних стилів. Та закінчуючи джазом чи симфонічною музикою. Усе звучить захоплююче, драйвово та емоційно. При цьому модель має доволі детальний звук і непогану уявну сцену, хороше позиціювання та розділення інструментів.

Низькі частоти акцентовані, щільні та масивні, з достатньою кількістю суббасу. При цьому, добре контролюються, мають чітку та пружну атаку. Партії не змазуються, залишаються розбірливими та текстурними. Середні частоти не утоплені, їх достатньо. Вони реалістичні та природні, чудово передають особливості та характер інструментів з достатньою кількістю деталей. Але, звісно, аналітичної точності чекати не варто. Високих частот рівно стільки, скільки потрібно щоб зробити звучання більш захоплюючим та додати достатньо простору. Але не настільки, щоб ВЧ різали по вухах.

Noble Audio FoKus Triumph хоч і не мають функції активного шумозаглушення, але пасивна звукоізоляція на дуже хорошому рівні. Особливо з двохфланцевими насадками. На вулиці та в наземному транспорті зовнішній шум не буде відволікати. Також приємно потішили мікрофони. Як і у будь-яких інших моделях, вони трохи спотворюють голос, але передають його чітко навіть на зашумленій вулиці.

Автономність

Всередині кожного навушника Noble Audio FoKus Triumph знаходиться акумулятор на 45 мА⋅год. Зарядний кейс — 400 мА⋅год. Виробник обіцяє, що при гучності 50%, навушники будуть працювати 7,5 годин, а кейса вистачить ще на чотири повних заряджання.

На максимальній гучності з використанням LDAC, заряду Noble Audio FoKus Triumph вистачає приблизно на 6,5 годин прослуховування музики. Не рекордний, але цілком непоганий показник. На повну зарядка кейсу йде близько 1,5 години. На випадок якщо не хочеться возитись з кабелем та адаптером, є підтримка бездротового заряджання.

Оцінка межі
9
/ 10
Що сподобалось
  • Чудова якість звуку
  • комфортна конструкція і посадка
  • оригінальний зовнішній вигляд
  • функціональний еквалайзер
  • автоматичне створення індивідуального пресета звучання
  • автономність, бездротова зарядка
Що не сподобалось
  • Відсутнє активне шумозаглушення
  • не найсучасніше ПЗ та обмежені можливості налаштування керування

Noble Audio FoKus Triumph — чудові TWS-навушники для тих, хто шукає насамперед якісне звучання. По цьому показнику навушники виграють у більшості бездротових конкурентів. Вони мають дуже зручну посадку, хорошу пасивну звукоізоляцію та цікавий, оригінальний дизайн. Автономність також на непоганому рівні. І хоч рішення з адаптером для заряджання не найзручніше, але з бездротова зарядка дозволяє забути про кабель. Noble Audio FoKus Triumph не мають активного заглушення та деяких зручних додаткових функцій, але у цьому випадку акцент зроблено саме на якості звуку і цю задачу розробники вирішили чудово.

Поділитися:
Посилання скопійовано
Реклама:
Реклама: